PROTOKOLUN İLK ADIMI ATILDI

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi ile Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi arasında imzalanan protokolun ilk startı verildi. Öğrenciler ilk olarak Osmanlıspor-Gazişehir Gaziantep maçını takip ettiler.

0 84

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi ile Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi arasında imzalanan protokolun ilk startı verildi.

Öğrencilerin Ankara’daki sportif etkinliklerde görev alarak deneyim kazanmalarının hedeflendiği protokolün ilk öğrencileri Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4.sınıf öğrencisi Nurgül Çetak, 1 sınıf öğrencisi Enes Rüstem Suçeken ile Gazetecilik Bölümü 1.sınıf öğrencisi Batuhan Yüksel oldu.

Geleceğin gazetecisi olacak 3 genç, Cumartesi günü saat 16:00 ‘da Yenikent Osmanlı Stadı’nda oynanan lider Osmanlıspor-Gazişehir Gaziantep Spor Toto 1.Lig 24.hafta karşılaşmasını takip ettiler. Maçın bitiminde de basın toplantısına katılıp, Gazişehir Gaziantep Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak’a ve Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü’ye sorular yöneltiler. Basın toplantısının ardından da mutlu bir şekilde stattan ayrıldılar.

Bilindiği gibi bir süre önceAnkara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Abdülrezak Altun ile TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru ‘nun imzaladığı protokolla, öğrenciler, Ankara’daki sportif etkinliklerde görev alarak izleme, gözlemleme, fotoğraf ve video çekimi üzerine deneyim kazanacak.

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.