SAL ‘A BİLETLERİ KİM KAPACAK ?

Amatör 1.Küme'de 2018-2019 Futbol Sezonu tamamlandı. Gruplarında ilk 2 sırayı alan 8 takım Amatör Süper Lig'e(SAL) yükselme mücadelesi verecek.

0 117

Amatör 1.Küme’de 2018-2019 Futbol Sezonu tamamlandı. Gruplarında ilk 2 sırayı alan 8 takım Amatör Süper Lig’e(SAL) yükselme mücadelesi verecek.

1.Grup’ta Kavaklıderespor şampiyon olurken, Güneşspor sezonu 2.sırada tamamladı. 2.Grup’ta zafer Metespor‘un olurken, Kalecikspor ikinci sırada yer aldı. 3.Grup’ta ise Demirlibahçespor şampiyonluk yarışını önde tamamlarken, ikincilik İstatistikspor‘un oldu. 4.Grup’ta Demetevler Karadenizgücü, şampiyon olurken, Sitezaferspor grup maçlarını ikinci sırada tamamladı.

Birinci Amatör Küme Grup müsabakalarının tamamlanmasının ardından Play-Off katılmaya hak kazanan spor kulüplerinin teknik adam ve yöneticileri ile bir teknik toplantı gerçekleştirildi.

AASK’DE TOPLANDILAR

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (AASKF) Merkez Binası’nda yapılan toplantıya Federasyon Başkanı Murat Kandazoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Futbol İl Tertip Komitesi Üyeleri ile 1. Amatör Lig Play- Off’ a kalan spor kulüplerin temsilcileri katıldı.

2019-2020 Amatör Futbol Sezonunda Süper Amatör Lig’de (SAL) mücadele edecek olan takımların belirleneceği 1. Amatör Lig Play – Off müsabakaları öncesi yapılan toplantıda, düzenlenen bu tarz toplantıların çok faydalı olduğunu dile getiren kulüp temsilcilerimiz, Başkent Ankara’ya yakışır bir şekilde müsabakaların fair play çerçevesinde geçmesi gerektiğini dile getirerek , karşılıklı olarak başarı dileklerini iletmişlerdir.

Play Off’ta takımlar arasında yaşanacak mücadelelerin dostluk çerçevesinde geçeceğine inandığını belirten AASKF BaşkanI Kandazoğlu , katılan tüm takımlara başarılar diledi.

1.Amatör Lig Play off maçları 27 Mart 2019 tarihinde oynanacak olan 1.hafta maçları ile start alacak.Toplam 8 takımın mücadele edeceği tek devreli lig usulü oynanacak maçlara sonunda ilk 3 sırayı alacak takımlar Süper Amatör Lİg’de (SAL) mücadele edecek.

İLK HAFTANIN PROGRAMI:

19 Mayıs 1 Nolu Dış Saha
Saat: 13:00 Metespor-Güneşspor,
Saat: 14:45 Demirlibahçespor-Demetevler Karadenizgücü,

19 Mayıs 2.Nolu Saha
Saat 13:00 Kalecikspor-Kavaklıderespor,
Saat: 14.45 İstatistikspor-Site Zaferspor

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.