SAL LİGİ BAŞKENT’İ SALLIYOR

 SAL LİGİ BAŞKENT’İ SALLIYOR

Amatör Süper Lig’de (SAL) ilk yarıyı Nallıhan 1864 takımı lider tamamladı. Toplam 13 takımın mücadelesine sahne olan 169  maçta neler yaşandı. Tüm detayları Ankara Kalesi’nden sizler için derledik. Kırmızı kartlar, goller, cezalar, en farklı galibiyetler, bir maçta en fazal atılan goller, kısaca bugüne kadar bu ligde görmediğiniz bir paylaşımı www.golankara.com sizler için derledi. İşte öne çıkan başlıklar şöyle…

ESNAF LİGDEN ÇEKİLDİ

Süper Amatör Lig’de (SAL) 2018-2019 sezonu sürpriz bir gelişme ile başladı. Ankara’nın en eski kulüplerinden 1947 yılında kurulan Esnafspor maçların başlamasına 3 gün kala, hatta ilk hafta karşılaşacağı Gölbaşı Belediyespor karşılaşmasının yeri ve saati belli olduğu gün çekilme kararı alıyordu. Bu çekilmenin ardından lig 13 takımla start aldı.

 

169  MAÇTA  214 GOL ATILDI

Her hafta 6 maç olmak üzere 13 hafta da toplam 169 maç oynandı. Fileler 214 kez havalandı. En fazla gol 22 golle 12.hafta da atılırken, en az gol de 11 golle 7.hafta maçlarında atıldı. Sadece 10 maçta gol sesi çıkmadı. 65 galibiyet, 52 beraberlik ve 52 yenilgi ile maçlar sonuçlandı. En farklı galibiyeti 12.hafta Nallıhan 1864, Polatlıspor’u 8-2 mağlup ederek aldı.

KALESİNDE EN AZ GOLÜ TKİ GÖRDÜ

Ligde en az golü 8 golle TKİSpor kalesinde gördü. En fazla golü ise 35 golle Çamlıdere Belediyespor kalesinde gördü. En az yenilgiyi 1’er maçla Nallıhan 1864 ve Yeni Haymanaspor alırken, en fazla yenilgi alan takımı 10 mağlubiyetle Polatlıspor oldu.En fazla golü 33 golle lider Nallıhan 1864 takımı ataken, en az gol ise 13’er golle Yurtkurspor ve Beypazarı Belediyespor tarafından kaydedildi. En fazla galibiyeti 8 maçla Nallıhan 1864, en az galibiyeti 2 maçla Polatlıspor elde etti. En fazla beraberlikler  6’şar maçla Yeni Haymanaspor, Sincan Belediyespor, Gölbaşı Belediyespor ve Kahramankazan Belediyespor takımları aldı.

1 MAÇTA 4 GOL BİRDEN ATANLAR

Üç futbolcu, bir maçta 4 gol atarak, bir karşılaşmada en fazla gol atan  oyuncu oldular. İlk 4 golü Çamalıdere Belediyespor’un 6.hafta Yeni Haymanaspor’u 6-1 mağlup ettiği maçta genç yetenek Furkan Temizsoy attı. Ligin 12.haftasında 2 futbolcu 4’er gol birden kaydetti.  Nallıhan 1864 takımın tecrübeli futbolcu Ali Murat Varol, Polatlıspor’u 8-2 mağlup ettikleri karşılamada filelere 4 gol birden bıraktı. Sincan Belediyespor’dan Emir Özbilen , deplasmanda Çamlıdere Belediyespor’u 5-1 mağlup ettkleri maçın 4 golüne imza attı.

EN HIRÇINI  ÇAMLIDERE BELEDİYESPOR

13 takım içinde en hırçını Çamlıdere Belediyespor oldu.Yeşil -Beyazlı takımda 5 futbolcu futbolcu kırmızı kart görüp, 5 maç ceza aldılar. Ayrıca Çamlıdere Belediyespor Teknik Sorumlusu Serhat Yıldırım 2 kez, ilkinde 10, ikincisinde 15 olmak üzere toplam 25 gün hakmahrumiyeti cezasına çarptırıldı. Ayrıca aynı takımdan antrenör Serhat Batmaz 15 gün, yönetici İbrahim Şahin’de 21 gün hakmahrumiyeti cezası aldı. En hırçın futbolcular ise  Gölbaşı Belediyespor’dan Oktay Yüksel, Yenimahalle Belediyespor Resul Kayış 3 ‘er maç takımlarını yalınız bırakarak oldular.

40 GÜN HAK MAHRUMİYETİ

Lİgin 3.haftasından oynanan Pursaklar Belediyespor-Kahramankazan Belediyespor maçında yaşanan olaylar nedeniyle her iki takımın teknik adamı Amatör Disiplin Kurulu’na sevkedildi.Kurul, Kahramankazan Belediyespor Teknik Sorumusu Mehmet Hacımıstafaoğlu’na 40, Pursaklar Belediyespor Teknik Sorumlusu Mücahit Arslan’a 8 gün hakmahrumiyeti cezası verdi.

EN CENTİLMENİ YURTKUR

İlk yarının en centilmeni 1 kez kırmızı kart ve 1 maç cezaya çarptırılan Yurtkurspor oldu. Mavi-Beyazlı takımda sadece  Muhammed Yurtalan ceza alan isim oldu. İşte ilk yarının ceza listesi: Emirhan Bulanık, Bünyamin Can, Gökay Öztürk, Tolga Yarpuzlu, Bayram Aslan (Çamlıdere Belediyespor) 1’er maç. Resül Kayış  (3), Ümit Gedik (1), Bekir Kanlıoğlu (1) Yenimahalle (Belediyespor), Serkan Üna, M.Ruhet Dursunoğlu, Ümit Çelik, Samet Güngör 1’er maç (Polatlıspor), Yaşar Şahin (1), Oğuzhan Ateş (2), Batuhan Küçük (2), Oktay Yüksel (3)( Gölbaşı Belediyespor), Serkan Genç (1) Şükrü Kaan Kılıçarslan, Faruk Gökhan Ceviz (1), İbrahim Gökalp (1) (TKİSpor’dan), Ali Osman Koç 81), Mahmut Sipahi (1), Tolga Akkavak (1) (Devlet Tiyatrolarıspor), Volkan Nadir Yılmaz (1), Mustafa Akdağ (2), Hasan Şahin (2), Hasan Gürel (1), Müslüm Çiğdem (3), Evren Şenel (Teknik Sorumlu) 15 gün hakmahrumiyeti (Sincan Belediyespor), Onur Ülkeroğlu (1), Ünal Araç (Yönetici) 8 gün hakmahrumiyeti, Mehmet Hacı Mustafaoğlu (Teknik Sorumlu) 40 gün hakmahrumiyeti (Kahramankazan Belediyespor), Kamil Çakmak (1), Kadir Türkoğlu (Antrenör) ihtar (Beypazarı Belediyespor), Ersel Şenol (1), Mücahit Öztürk (Teknik Sorumlu)  8 gün hak mahrumiyeti (Pursaklar Belediyespor)

İLK YARININ “EN”LERİ

İLK YARININ EN BAŞARILI TAKIMI: Nallıhan 1864
İLK YARININ EN BAŞARILI FUTBOLCUSU: Ümit Avcı (Nallıhan 1864)

İLK YARININ EN BAŞARILI ANTRENÖRÜ: Tarık Bozkurt (Nallıhan 1864)

İLK YARININ EN BAŞARILI HAKEMİ: Gürcan Hasova

İLK YARININ ALTIN KARMASI:

1-Ali Bilgin (TKİSpor)

2-Tolga Akkavak (Devlet Tiyatrolarıspor)

3- Selim Aydoğan(Nallıhan 1864)

4-Batuhan Küçük (Gölbaşı Belediyespor)

5- Hasan Saka (Kahramankazan Belediyespor)

6-Emrah Çetin  (Yeni Haymamaspor)

7-Osman Canlı (Yenimahalle Belediyespor)

8-Ümit Avcı (Nallıhan 1864)

9-Serhat Sağınç (Pursaklar Belediyespor)

10-Gökay Öztürk  (Çamlıdere Belediyespor)

11-Emir Özbilen (Sincan Belediyespor)

GOL KRALLIĞI:

 11 GOL ATANLAR:

Emir ÖZBİLEN (Sincan Belediyespor)

Ümit AVCI (Nallıhan 1864)

8 GOL ATANLAR:

Gökay ÖZTÜRK (Çamlıdere Belediyespor)

7 GOL ATANLAR:

Ali Murat Varol, Mustafa Başaran (Nallıhan 1864), Halil Yapıcı (Yeni Haymanaspor)

5 GOL ATANLAR:

Furkan Temizsoy (Çamlıdere Belediyespor),İsmail Canlı (Polatlıspor),İsmail Şahin (TKİSpor)

4 GO LATANLAR:

Emre Yılmaz, Faruk Sarsıcıoğlu  (Devlet Tiyatrolarıspor),Halil (Polatlıspor) ,Kubilay Karaca (Pursaklar Belediyespor),Bilgehan Koç (Kahramankazan Belediyespor),Yaşar Şahin (Gölbaşı Belediyespor),

3 GOL ATANLAR:

Sefa Emektar, Serhat Sağınç (Pursaklar Belediyespor), Sinan Yıldız (TKİspor),Şahin Güven (Yurtkurspor) , Doğacan Göllü, ,Mustafa Yurdakul  (Yenimahalle Belediyespor),İsmail Köse (Beypazarı Belediyespor),Mustafa Yıldız (Kahramankazan Belediyespor)

2 GOL ATANLAR:

Emrah Şahinoğlu, Onur Demirci, Yaşar Boduroğulları, Akın Sakar (Polatlıspor), Erdi Usanır, Mustafa Çakır (Kahramankazan Belediyespor), Emre Toruk (Nallıhan 1864), Doğukan Özmen(Yenimahalle Belediyespor),Fehmi Aslan, Mülüm Çiğdem  (Sincan Belediyespor),Hakan Can (Çamlıdere Belediyespor), Ferhat Oğuz (Yurtkurspor), Doğukan Subaşı (TKİSpor), Emrah Tutum, Emrah Çetin (Yeni Haymanaspor), Hakan Büyükçelebi (Pursaklar Belediyespor), Ali Ortkaçı (Beypazarı Belediyespor), Tolga Akkavak, Kadir Kızılırmak (Devlet Tiyatrolarıspor)

1 GOL ATANLAR

Emirhan Elmas, A.Faruk Kızıldağ, Serdar Alan, Ömer Faruk Öz,İlyas Dağ, Anıl Kerem, Onurhan Hacıefendioğlu, Cem Coşkun, Onur Akkaya (Yurtkurspor), Emrah Ay, Ersel Şenol, Zeki Bekler, Zafer Kaan Ergün, Uğur Süvari, Burak Gençbay  ( Pursaklar Belediyespor), Volkan Solak, Kaan Kılıçarslan, Kaan Kılıçarslan, Sükrü Kaan Yalçın (TKİSpor), Onur Ulaş, Erhan Baydar, ,Kulilay Deringör, İbrahim Başer(Yenimahalle Belediyespor), Süleyman, Melih,  Hasan Saka, Halil İbrahim Mercimek, Ertuğrul Aydemir, Fatih Kanat (Kahramankazan Belediyespor),  Abdullah Koç, Göksel Söyler, Nuri Erdem Kunduz (Yeni Haymanaspor),Melih Çulha, İsmet, Selim (Nallıhan 1864), Hasan Şahin,Oğuzhan Biçer, Barış Küçük , Volkan Nadir Yılmaz (Sincan Belediyespor), Musa Ballı, Mustafa Aydın, Batuhan Küçük, Özgür Kaya, Oğuzhan Ateş, Oktay Yüksel (Gölbaşı Belediyespor), Ömer Köriş, Haydar Yolcu, Bekir Karadeli, Taner Çiçek (Devlet Tiyatrolarıspor),  Tolga Yapuzlu, Kemal Yatmaz (Çamlıdere Belediyespor), Zafer Kaan Ergün, Semih Yılbat, Emrah Ay  (Pursaklar Belediyespor), Ümit Çevik (Polatlıspor), Muhammed Yedek, Emirhan Elmas, Ahmet Faruk Kızıldağ, Serdar Alan, Ömer Faruk Öz (Beypazarı Belediyespor)

14.HAFTANIN PROGRAMI:

Devlet Tiyatrolarıspor-Bepazarı Belediyespor

TKİspor-Pursaklar Belediyespor

Polatlıspor-Yeni Haymanaspor

Kahramankazan Belediyespor-Yenimahalle Belediyespor

Sincan Belediyespor-Nallıhan 1864

Esnafspor-Gölbaşı Belediyespor

Yurtkurspor-Çamlıdere Belediyespor

Yorum Yap