ŞAMPİYONALRIN ÖYKÜSÜ “DEMETEVLER KARADENİZGÜCÜ”

2018-2019 SEZONU AMAÖTÖR 1.KÜME 4.GRUP ŞAMPİYONU

0 124

Şampiyonların Öykümüzün konuğu Demetevler Karadenizgücü olacak. Bordo-Mavililer, 2018-2019 sezonunda tüm rakiplerini geride bırakıp Amatör 1.Küme 4.Grup’ta şampiyon oldular. Bu büyük başarı öyküsüne sizlere tüm detayları ile aktarmadan, tarihinin tozlu raflarında dolaşarak kulüple ilgili kısa bir bilgi aktarmakta yarar var.

Ankara, Türk gençliği ve de sporu için bu yolculuk bundan tam 43 yıl önce 1976 yılında Hasan Dedeoğlu ve bir grup arkadaşının gayret ve çabaları ile başladı. Kurulduğu yıl Demetevler Öykü Spor Kulübü adı ile ter döktüler. Daha sonra 1982 yılında kulüp yoluna Demetevler Dedeoğlu adı ile devam etti. 1996 yılından itibaren de bugünkü adı ile Demetevler Karadenizgücü Spor Kulübü ismi ile mücadelesini sürdürmekte. 2015 yılından itibaren hakem camiasından Erdal Koç’un çabaları ile yine hakem camiasının tanınan isimlerinden Alper Sarı başta olmak Seçgin Aydın Arık, Ayhan Korkmaz, Eyüp Birlik ve Ercan Batur’dan oluşturulan yeni bir ekip, yeni bir heyecanla kollar sıvandı. Sezon öncesi Alper Sarı başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulu bugünkü başarı öyküsünün lokomotifi oldu. Yeni ekip sezona “şampiyonluk “parolasıyla planlı ve programlı bir hedef koyarak başladı.

Erdal Koç’un önderliğinde Adem Gürbüz, Fatih Porsuk ve Ferruh Kızıl’dan oluşan teknik ekip, büyük bir gayret , heyecan ve özveri ile işe koyuldular.İyi bir hazırlık döneminin ardından sezona şanssız ama 3 puanla “merhaba “denildi. B.T.Ö Anadoluspor’un ligden çekilmesi nedeniyle buruk bir başlangıç oldu. Bu maçın ardından çıkılan sezonun ilk maçında ligin güçlü ekibi OSB Türk Şentepespor karşısında 2-0’lık skorla sezonun ilk yenilgisi alındı. Bu mağlubiyet Borda-Mavili teknik ekip ve futbolcuları çok kamçıladı. Ertesi hafta grubun iddialı ekiplerinden Site Zaferspor 2-0 mağlup edilip moral bulundu. Ligin 5.haftasında Volkan Yıldırımspor 6-0’la geçilirken, gelecek haftalar için olumlu sinyaller verilmeye başlandı. Erdal Koç ve futbolcuları beklentileri boşa çıkarmamışlardı. Barışspor 6-0, Ankara Üniversitesi 8-0 gibi farklı skorlarla geçilirken, Demetevler Karadenizgücü şampiyonluğun en güçlü adayları arasında gösterilmeye başlandı. Tam bunlar konuşulurken, Karapürçekspor’la sezonun tek beraberliğine 2-2 ‘lik sonuçla imza atılıyordu. Bu maç puan kaybı yaşanacak son maç oluyordu. Öyle de oldu. Karapürçekspor maçının ardından çıkılan 11 maçtan galip ayrılıp, 55 puanla şampiyonluk ilan ediliyordu. Rakip kalelere 79 gol bırakılırken kalesinde de sadece 10 gol görülüyordu.

Bu başarı “Süper Amatör Lig’le taçlanacak” diye beklenirken hüznün yaşanmasını Başkan Alper Sarı ve Teknik Direktör Erdal Koç hakemlere fatura ediyordu. Hakem camiasının içinden çıkan bu iki isim play-off maçlarında “Lig maratonunu başarılı bir grafikle kapatan takımımız, play-off müsabakalarına Demirlibahçespor maçı ile başlamış. Kendisinden beklenmeyecek kötü bir oyunla 3-1 mağlup olmuşlardır. Bu mağlubiyetten sonra oyun anlamında kendisini toplayan takımız göze hoş gelen bir oyun sergilemeye başladı. Mücadeleci oyun yapısıyla rakiplerine karşı üstünlüğünü kalan 6 maçta kabul ettirmiştir. Ancak hakem hataları, gerek sakatlıklar ve gerekse şans faktörlerinden sebep böylesi kaliteli bir takım bu yıl play-off maçlarında başarılı olamamıştır. Ankara Demetevler Karadenizgücü Spor Kulübü olarak bundan sonra da Ankara futbolunda marka olmaya devam edeceğiz” diyerek  üzüntülerini paylaştılar.

KULÜP BİLGİLERİ:

Kulübün Adı: Demetevler Karadenizgücü

Kuruluş Tarihi: 1976

Renkleri: Bordo-Mavi

Kurucu Başkanı : Hasan Dedeoğlu

Başkan: Alper Sarı

Yönetim Kurulu:

Teknik Sorumlu:Erdal Koç

Yardımcı Antrenörler:Adem Gürbüz, Fatih Porsuk, Ferruh Kızıl

Kategori: Amatör 1.Küme

BAŞKAN GÖRÜŞÜ: Alper Sarı

Büyük özveri ve fedakarlıkla hazırlandığımız lig için genel olarak bakıldığında başarılı bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Ancak, bir dizi talihsizlikler, gerek sakatlıklar, gerekse fahiş hakem hatlarından sebeb sezonu arzuladığımız noktada bitiremedik.Sezon başından bu yana emekleri geçen yönetim kurulu üyelerine, Erdal hocam ve teknik ekipte bulunan hocalarıma ve sporcu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ankara amatörü için yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı da, şahsınızda Gol Ankara’ya da teşekkür ediyorum ”

 TEKNİK ADAM GÖRÜŞÜ: Erdal Koç

“2018-2019 futbol sezonu şahsım ve takımım için büyük başarılarla başlamış, ilk etap Amatör 1.Küme 4.Grup şampiyonluğu tamamlanmış. Ancak play-off müsabakaları üzülerek ifade etmeliyim ki adeta emek hırsızlığına soyunan bazı hakem arkadaşlarımın üstün gayretleri ile lider olarak çıkabileceğimiz mücadelede 7’ncilikle yetinmek zorunda kaldık. Yıllardır camianın içerisinde  olan  biri olarak ilk defa bu kadar hakem hatalarının olduğu ve sonuca böylesi etki ettiği bir ligi görmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Bizim için asıl başarı, camiada lige keyif verebilen bir takım olmanın yanısıra , yetenekli genç arkadaşları da Ankara ve Türk futboluna kazandırmaktır. Bu konuda başarılı olduğmuzu düşünüyorum.Yeni sezonda yeni umutlar ve daha üst hedefler için çalışmalarımıza da kısa bir aranın ardından başlayacağımızı belirtmek istiyorum. Başta sayın Başkan Alper Sarı ve yönetim kurulu üyelerimize , teknik ekipte yeralan meslekdaşlarıma ve sporcu kardeşlerime göstermiş oldukları gayret, özveri ve azimlerinden dolayı teşekkür ediyorum”

FORMAYI TERLETENLER:

Ahmet Elibol, Ali Can Develioğlu, Arda Tolunay Karaman,Berkay Öbeki, Burak Yağın, Emre Demir, Emre İslam, Kürşat Eren Gültekin, Mustafa Özata, Mustafa Erkan Avat, Nihat Can Yıldız, Özgür Karadağ, Selahattin Enes Ateş, Sercan Açıkel, Sercan Ay, Sergen Aydın, Türker Başıböyük, Uğur Kaya, Yasin Yurtseven, Yusuf Özcan, Zafer Özdemir

GOLLERİN DAĞILIMI:

Demetevler Karadenizgücü, Amatör 1.Küme 4.Grup’ta 67 gol kaydetti. Bu gollerde Yasin Yurtseven, Zafer Özdemir, Berkay Öbek, Uğur Kaya, Alican Develioğlu, Kürşat Eren Gültekin, Mustafa Erkan Avat, Mustafa Özat’ın imzaları bulunmakta.


MAÇ SONUÇLARI:

İLK YARI:

Anadoluspor-Demetevler Karadenizgücü:0-3 H

Demetevler Karadenizgücü-OSBTürk Şentepespor:0-2

Site Zaferspor-Demetevler Karadenizgücü:0-2

Demetevler Karadenizgücü-Nallıhanspor:3-0 H

Volkan Yıldırımspor-Demetevler Karadenizgücü:0-6

Demetevler Karadenizgücü-Çubuk Gençlikspor:4-1

Barışspor-Demetevler Karadenizgücü:0-6

Demetevler Karadenizgücü-Ankara Üniversitesi:8-0

Karapürçekspor-Demetevler Karadenizgücü:2-2

Demetevler Karadenizgücü-Adliyespor:5-0

 

İKİNCİ YARI:

Demetevler Karadenizgücü-Anadoluspor-:3-0 H

OSBTürk Şentepespor-Demetevler Karadenizgücü:0-2

Demetevler Karadenizgücü-Site Zaferspor:2-1

Nallıhanspor-Demetevler Karadenizgücü:0-3H

Volkan Yıldırımspor-Demetevler Karadenizgücü:1-2

Demetevler Karadenizgücü-Çubuk Gençlikspor:1-9

Demetevler Karadenizgücü-Barışspor:3-1

Ankara Üniversitesi-Demetevler Karadenizgücü:0-3

Demetevler Karadenizgücü-Karapürçekspor:3-0H

Adliyespor-Demetevler Karadenizgücü:1-9

 

PLAY-OFF SONUÇLARI:

Demirlibahçespor-Demetevler Karadenizgücü:3-1

Demetevler Karadenizgücü-İstatistikspor:3-0

Site Zaferspor-Demetevler Karadenizgücü:1-0

Demetevler Karadenizgücü-Kavaklıderespor:0-3

Güneşspor-Demetevler Karadenizgücü:4-3

METESpor-Demetevler Karadenizgücü:1-1

Demetevler Karadenizgücü-Kalecikspor:1-1

 

        2018-2019 SEZONU AMATÖR 1.KÜME  4.GRUP PUAN DURUMU

 

TAKIMLAR:                                    O       G       B       M       A       Y       AV       P

1-D. KARADENİZGÜCÜ                 20     18      1        1      79      10      69        55

2-SİTE ZAFERSPOR                       20     16      1        3      61      14      47        49

3-OSBTÜRK ŞENTEPESPOR       20     16      1        3       62      16     46        49

4-KARAPÜRÇEKSPOR                 20     12      4        4       40     24      16       40

5-VOLKAN YILDIRIMSPOR         20       7       5        8       28     32      -4       26

6-BARIŞSPOR                                20       8       2        10      29     44     -15     26

7-ANKARA ÜNİVERSİTESİ          20       8        1       11       32     47     -15       25

8-ADLİYESPOR                             20       7         2       11      29      42     -13     23

9-ÇUBUK GENÇLİKSPOR           20       7         1       12      29      52     -23     22

10-NALIHNSPOR                          20        1         1      18        3      54      -51      3

11-ANADOLUSPOR                       20      0         1       19       0       57      -57      0

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.