ŞAMPİYONLARIN ÖYKÜSÜ (10) “ESENBOĞA GENÇLİK SK”

329

Esenboğa Gençlik ve Spor Kulübü U 17 takımı , 2018-2019 sezonunda 8.Grup’ta şampiyon olarak, bir başarı öyküsüne imza attı.

Yeni sezona büyük heyecan ve azimle Ankara’da “merhaba ” diyen Kırmızı-Beyazlılar, 1 Ağustos – 9 Ağustos tarihleri arasında 8 gün süren Tokat Erbaa Kampı ile çalışmalarına sürdürdü. Oldukça verimli kampın sonunda takım arkadaşlık olarak kenetlenirken oyun kalitesi ve taktiksel anlamda da önemli gelişim katetti.

Tokat’ta ve Ankara’da yapılan hazırlık maçlarında da iyi performans  gösteren Esenboğaspor,  grubunda oynadığı maçlara da 11 galibiyet 1 beraberlik alıp, 34 puanla yenilgisiz şampiyon oldu. Rakip filelere 50 gol atıp kalesinde sadece 12 gol gördü. Play-oflar’da ise iyi oyununu skora yansıtamayan başarılı ekip, tek galibiyet ile maçlarını  tamamladı.

Başkan Müslüm Arslan, Altyapı Sorumlusu Aydın Akbulut ve takım kaptanı Hikmet Bilgen’in anlattıklarını dinledikten sonra, bu başarı öyküsünün tüm kahramanlarını herkesin ellerini kızarıncaya kadar alkışlayacağını umut ediyorum. Şimdi sözleri onlara bırakalım:

BAŞKAN GÖRÜŞÜ : Müslüm Arslan

“Ekibimiz sıkı çalışmalarının bedelini Ankara futbolundaki saha,tesis,maddiyat vs tüm olumsuz şartlara rağmen sürdürerek imkansızları başararak yeni zaferlere imza atmaya devam ediyor. Bir çok yeteneği aynı ortamda aile sıcaklığında buluşturan kulübümüz Ankara ili genelinde yetenekli sporcuların buluşma noktası olmuştur. Ekibimiz geçmiş sezonlardada Türkiye Şampiyonları’nda Bolu , Eskişehir , Sakarya ve Kastamonu illerinde Ankaramızı  başarı ile üst turlara kalarak temsil etmiştir. Ekibimizde şu an 100 ‘e yakın faal futbolcu eğitim alırken 60’a aşkın sporcuda futbol eğitimi için ekiplerimize katılmak yolunda futbol kurslarımızda çalışmalarını sürdürmekteler. Hedefimiz her sene dahada güçlenen sosyal yönü ve özgüveni yüksek ahlaklı sporcuları topluma kazandırmaktır.”

ALTYAPI TEKNİK SORUMLUSU GÖRÜŞÜ : Aydın Akbulut

“Bir çok sporcuyu bizzat tarayarak ekibimize kazandırarak bu ekibi oluşturduk. Hedefimize ulaşma yolunda kamp ve sosyal etkinlikler dahil birçok program yaptık. Sporcularımızın kaynaşma ve arkadaşlık bağlarını güçlendirecek birliktelikleri sağladık. Geçmiş yıllarda yaşanılan Ankara şampiyonluklarımızı Türkiye  şampiyonluğuna  dönüştürme yolunda kısa,  orta ve uzun vadede planlar hazırladık. Bu kapsamda her geçen gün daha iyiye giderek gelişerek daha istekli ve daha inançlı şekilde zorluklara aldırmadan kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hedefe ulaşma yolunda birçok oyuncumuzun da Türk futbol piyasasına çıkabilecekleri vitrini oluşturmayı planladık. Sporcularımızın hepsine sonsuz saygı ve sevgi besliyoruz. Ancak eğitim sisteminin çöküşü , velilerin bu denli gelelecek kaygıları bizleri sporcu kazandırma , idmanlara katılım  gibi konularda   velilerimiz ile ders,  akademik durumlarda karşı karşıya getiriyor. Ayrıca Ankara futbolunun tesis ve saha sıkıntısı had safhada. Çocuklar 19 Mayıs Stadı’nda kış şartlarında idman saatini beklerken soğukta hastalanıyor. Ne yazık ki Ankara amatörlerine Spor Bakanlığı,  İl Müdürlüğü  ve diğer ilgili kurum yetkililerince  söz verilen  Gazi Mahallesi , Mamak  gibi yerlerde tesislerin yapılması sözü boşa  çıkmışken Ankara gençliği bizzat ateşe atılmıştır. Tüm amatör camianın bu sıkıntılarını devletin en üst merciine en ivedi şekilde iletmesi gerekmektedir.”

KAPTAN GÖRÜŞÜ  : Hikmet Bilgen

“Takımdaki birlik ve bareberlik harikaydı ve kampta daha çok güçlendi. Arkadaşlarımız ile sevgi, saygı çerçevesinde samimi çalıştık. Bazen birlikte gezdik,  eğlendik , bazen birlikte üzüldük. Kampın bana ve arkadaşlarıma her anlamda çok katkısı oldu çok keyifli ve yorucu bir kamp oldu. Şampiyonluk hedefledik, şampiyon olduk. Ancak play-oflar’da yaşanan ardı ardına talihszilikler ile iyi oyunumuzu skora yansıtamamamız bizleri üzdü. Çünkü grupların en güçlü arkadaşlığına ve en iyi oyuncu kalitesine sahiptik.  Ancak şanssızlık yakamızı bırakmadı. En güzel anımız arkadaşlarım ve hocamız ile olan her andı. Hedefim en iyi seviyelere gelebilmek bunun için çalışıyorum. Şampiyonluğumuzun baş mimarı bizleri bir araya getirerek inandıran Aydın hocamıza ve takım arkadaşlarıma emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.

ŞAMPİYON TAKIMIN FORMASINI ISLATAN FUTBOLCULARI :

Yusuf Münyas, Alper İşbaşran, Hikmet Bilgen, Umut Özdizlekli, Enes Aygar, Ömer Faruk Erdaş, Berkay Özçakır, Furkan Akbaş, Aytuğu Kırmızıhül, Yalçın Yıldırım, Egemen Ölmez, Kadir Armut, Sinan Dursun, Burak Kul, Yavuz Eryiğit, Furkan Civan, Cem Oğuzer, İbrahim Kıran, Ömer Erdoğan, Ataberk Yıldız, Berkan Bingöl, Buğra Efe

KULÜP BİLGİLERİ:

Kulübün Adı: Esenboğa Gençlik ve Spor Kulübü

Kuruluş Tarihi: 6 Ocak 1981

Kulübün Renkleri: Kırmızı-Beyaz (Mor-Sarı)

Kurucu Başkan : Müslüm Arslan

Yönetim Kurulu: Osman Akbulut, Ayşe Eker, Aydın Akbulut, Yeter Akbulut, Halil İbrahim Koç, Durdane Akbulut, Ali Aslan

 

ŞAMPİYONLARI ÖYKÜSÜ 10

ESENBOĞA GENÇLİKSPOR 2018-2019 SEZONU   U 17 LİGİ 9 .GRUP ŞAMPİYONU

MAÇ SONUÇLARI:

İLK YARI:

Güdülspor-Esenboğaspor:0-3 H

Esenboğaspor-Tigemspor:3-3

Çukurambarspor-Esenboğaspor:2-6

Esenboğaspor-Karşıyaka İdman Yurdu:3-1

Pınarspor-Esenboğaspor:1-4

Esenboğaspor-Çalışkanlaraspor:5-0

İKİNCİ YARI:

Esenboğaspor-Güdülspor:3-0 H

Tigemspor-Esenboğaspor:1-5

Esenboğaspor-Çukurambarspor:5-2

Karşıyaka İdman Yurdu-Esenboğaspor:0-3

Esenboğaspor-Pınarspor:4-0

Çalışkanlarspor-Esenboğaspor:2-7

PLAY-OFF SONUÇLARI:

Esenboğaspor-Başkent Edaşspor:1-3

Kavaklıderespor-Esenboğaspor:1-0

Esenboğaspor-TED Ankara Koleji:0-2

Pidosan Yahyalarspor-Esenboğaspor:0-3

 

  2018-2019 SEZONU U 17 9.GRUP PUAN DURUMU

TAKIMLAR:                                    O       G       B       M       A       Y       AV       P

1-ESENBOĞASPOR                     12      11      1       0      50      12      38      34

2-ÇUKURAMBARSPOR              12        8       1      3      40       24      26     25

3-TİGEMSPOR                               12        7      2       3     32        21      11     23

4-KARŞIYAKA İDMAN YURDU 11        5       1      5      25       14      11     16

5-ÇALIŞKANLARSPOR                12        4      0       8      24       49     -25     12

6-PINARSPOR                               12        3       1      7       15      30     -15     10

7-GÜDÜLSPOR                              12        0       0      12     36        0      -36      0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yoruma Kapalı.