ŞAPKA DÜŞTÜ KEL GÖRÜLDÜ

MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, Kulüpler Birliği Toplantısı sonrası yabancı oyuncu kuralı ve altyapı ilgili açıklamalarda bulundu. Yiğiner, "Birçok kulüp borçlanmıyor ve borçlarını ödüyor. Bu da iyi yolda olduğumuzun kanıtı. Şapka düştü kel göründü, ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız."dedi.

164

 

MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, Kulüpler Birliği Toplantısı sonrası yabancı oyuncu kuralı ve altyapı ilgili açıklamalarda bulundu. Yiğiner, “Birçok kulüp borçlanmıyor ve borçlarını ödüyor. Bu da iyi yolda olduğumuzun kanıtı. Şapka düştü kel göründü, ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız.”dedi.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner,  Kulüpler Birliği’nin toplantısı sonrası   açıklamalarda bulundu. Başkan Yiğiner, yabancı oyuncu kuralının 14’de kalmasından yana olduğunu söyledi. Yiğiner, “Yabancı sınırlaması ile ilgili olarak tartıştık ve istişare ettik. Yabancı oyuncu kuralı için kulüplerle görüş alışverişinde bulunduk. Toplantının ağırlıklı konusu yabancı oyuncu konusuydu. Şahsım olarak tabii ki ligimizin marka değeri de çok önemli, ne kadar çok yabancı, tanınmış oyuncu gelirse marka değeri artar. Yurt dışından getirip parlattığımız olabiliyor bunu görüyoruz. Rekabeti canlı tutmak için 14 yabancı kuralı devam edebilir.” dedi. Altyapı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Mehmet Yiğiner, ” Bize göre en önemli yapılması gereken gençlerimizin iyi yetiştirilmesi ve alt yapıyı teşvik etmemiz. Güzel fikirler çıktı. Ne kadar yerli oynuyorsa o kadar teşvik alırsınız. Biz rekabetten yanayız. İsterseniz 1, isterseniz 2 yabancı oynatırsınız. 14 yabacı almak zorunda değilsiniz. Bizden önce hovardaca transferler yapılmış, değerinden fazla ücretler ödenmiş. Yeni yöneticiler bunun bilincinde. Bu bilinç şu anki başkanlarda mevcut. Birçok kulüp borçlanmıyor ve borçlarını ödüyor. Bu da iyi yolda olduğumuzun kanıtı. Şapka düştü kel göründü, ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız.”

 

Yoruma Kapalı.