SEZON FİNALİ ENERCAN’LA YAPILDI.

TSYD Ankara Buluşmalarında sezon finali konuğu Meriç Enercan oldu. Enercan, TSYD Ankara Şubesi'nde spor yazarları ve Ankara Üniversitesi ile Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.

80

 

Meriç Enercan, TSYD Ankara Şubesi’nde spor yazarları ve Ankara Üniversitesi ile Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.TSYD Ankara Şubesi’nde gerçekleşen buluşmaya TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru, Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd.Doc.Dr. Erol İlhan, Ankaralı spor yazarları ve öğrenciler katıldı. Enercan, İletişim Fakültesi öğrencilerine öğrencilik yıllarını, mesleki deneyimlerini, gazetecilik anılarını, spor yazarlığı ve spor geçmişine dair değerlendirmelerde bulundu. Öğrencilerin sorularını cevplandırdı. Meriç Enercan ile geleceğin medya adaylarının buluşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:
“SEVEREK YAPMALISINIZ”
“Mesleğe yerel gazeteden başladım. Spor muhabirliğine ise Hürriyet’te stajyer olarak başladım. Daha önce belediye muhabirliği, kent muhabirliği, siyasi muhabirliği yaptım. Sonrasın da Fotospor maceram oldu. 2 sene sonra Hürriyet’e geri dönüp en sonda 2014 yılbaşında emekli oldum. Sonrasın da dernek yöneticiliği yaptım. Yaptığım her işten büyük keyif aldım. Birçok sıkıntı çekmeme rağmen gazetecilik mesleğinden devam ettim. Hatalarımı bilmeyerek ve düzelterek yoluma devam ettim.Yaptığınız işi severek yaparsanız başarılı olursunuz”

“KEŞKELERİM ÇOK OLMADI”
“Gazetecilikte bu zamana kadar aklımdan geçen her şeyi yaptım. Bu meslekte olmaktan hiç pişman olmadım. İyi ki bu mesleği seçmişim. Basketbol Antrenörlüğü yaptım. Yetiştirdiğim oyuncular içinde çok iyi basketbolcular çıkmadı ama doktor çıktı inşaat mühendisi çıktı. Ben onları sokaktaki kötü alışkanlıklardan kurtardım. Bunların hepsi yaptığım mesleğin doğru ve iyi olduğunun kanıtı olarak bana geri döndü.”
“BU MESLEK FEDAKARLIK İSTER”
“Her meslek olduğu gibi gazetecilikte fedakarlık ister. Mesleğin zorluklarına rağmen hiç yorulmadan sıkılmadan bu mesleği yaptım. Yeri geldi 4 yıl haftalık izin kullanmadım, aylık izin kullanmadım, yıllık izin kullanmadım günde en az 10 saat 12 saat çalıştım hiç oturup ağlamadım. O işi üstlendiysem ve yapacaksam ağlamadan sızlamadan yapacaksın. Şimdi bakıyorum arkama hatada yapmışım ama vicdanen rahatım”
TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru, etkinliklere bu sezon için ara verildiğini ve yeni sezonda yeni projelerle bir arada olacaklarını söyledi.

Yoruma Kapalı.