SÖZERİ BAŞARININ SIRRINI AÇIKLADI

209

 

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Erkan Sözeri, düzenlediği basın toplantısında çok önemli açıklamlarda bulundu. Beşte İlhan Cavcav Tesisleri’nde Ankara basını ile biraraya gelen Sözeri, yaklaşık 1, 5 saat süren toplantıda, geride kalan 11 haftanın tüm maçları hakıda teknik analizlerden son 6 maçta elde edilen 1-0’lık skorlara, altyapıdan tribün kültürüne, Türk futbolunda yaşanan olumsuzluklardan bundan sonra yaşanacaklar bir sürü konuda detaylı bilgiler paylaşıp, soruları cevaplandırdı.Başarının sırrını bir fotoğrafla açıklayan Erkan Sözeri’nin anlattıklarından öne çıkan başlıklar şöyle :

“BU İŞ BİTMEZ”

” Ligde 31 puan nağmalup , yarışı önde götürüyoruz. Geride kalan 11 hafta 10 galibiyet , 1 beraberlik , yenilen 2 gol atılan 18 gol var. Bu bizim için güzel bir başarı.Mevcut bu tabloya karşı temkini elden bırakmamalıyız. Futbolda her şeyin olacağını aklımızdan çıkarmamalıyız.Futbolda acı tecrübelerden olduğunu bilenlerdenim. futbolun ne derece ciddi bir iş olduğunu bilenlerdeniz. Matematiksel olarak garantileyene kadar hiç bir zaman” bu iş bittirdik”diyemeyiz.Futbol öyle acımasız bir oyun ki tam şampiyon oldum derken,Bunların futbolda çok örnekleri var.Bu iş öyle koya bitmez.Daha önümüzde 23 maç var”

“ZEMİN ELBETTE ETKİLİYOR”

“Geçen hafta bu sezonun en kötü bir zeminde oynadık.Bu zemin 3 takımı kaldırabilecek durumda değil.Eryaman Stadı bitene kadar bu zeminde oynamak zorundayız.Önemli olan böyle zeminde de kaybetmemek.İyi giden bir takımla fazla oynamak istemiyoruz. Giresunspor maçında bazı oyuncularımızda düşüş görüldü. Balıkesirspor maçından sonra Milli maç arası bize çok iyi gelecek.Oyuncularım gerçekten yoruldular.Kupada kayıpsız yolumuza devam ediyoruz. Bekir Yılmaz’ın tepkilerini sordunuz, tamamen kazanma arzu ve istediğinden kaynaklanıyor. Daha iyi işler yapmak istiyor. Ben tüm oyuncularımdan memnunum”

“BAŞARININ ANAHTARI”

“Bizim başarımızın sırrı, takım içindeki sevgi, saygı ve arkadaşlık ruhu. Bizi başarıya götüren anahtar bu. Kupa maçında Diyarbekirspor maçında golümüzü atan Cengizhan kardeşimize 37 yaşındaki Selçuk’un sarılışı.Bu fotoğraf her şeyi anlatıyor.Altyapı oyuncularımızı sürekli takip ediyoruz.Hak eden kimse ona formayı veririz.Genç oyuncular konusunda hassasız.Ancak onlar daha da hırslı olmalılar. Serdarcan ve İlker, Hacettepe … Her ikisi de yakın takibimizde.Performanslarını yukarı çekmeliler. O zaman formaya aday olurlar.”

“GOL SAYIMIZI ARTIRMALIYIZ”

“Lİgde geride kalan 6 maçımızı 1-0 ‘lık skorlarla aldık. Bu konuda eleştiriler de aldık. Bu işin doğasında eleştiriler son derece doğal.Gol sayımızı biraz daha artırmalıyız.Girdiğimiz gol pozisyonu sayısı hatırı sayılır düzeyde.Bunları değerlendirme konusunda biraz eksik kaldık.Gol sayımızı artırmamız gerekir. Son altı maçımızda 1-0 galip geliyoruz, golleri hep değişik isimler Alper, Jailton, Selçuk, Sessognon, Nadir , Ahmet İlhan atıyor. Bu güzel birşey. Demek ki takım oynu oynuyoruz.Biz koşu mesafesinden, kaybedilen topları geri almakta Süper Lig ortalamasının üstündeyiz.”

“MARKA DEĞERNE ZARAR VERMENMELİYİZ.”

“Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonunda yaşananları doğru bulmuyorum.Futbolun marka değerini aşağıya indiriyoruz.”Dünya derbisi” dedik.Belki çok keyifli bir futbol yoktu ama güzel bir mücadele vardı.Taraftar, ambiyans güzel bir maç oluyordu.Bunun keyfini çıkarmak yerine hep kaos tarafındayız.Maçtan sonraki saldırılar hoş olmadı.Türk futbolu adına özür dileyip, gerekli cezaları alıp, bir daha olması için çaba göstermeliyiz.Daha sorumlu davranmalıyız.Avrupa basınında rezalet başlıkları atıldı.Bunlar hiç hoş degil.M arka değerimizi yükseltecek isek, biraz daha sağ duyulu olmalıyız.Çok güzel bir derbydi ama maç sonunda herşey çok kötü oldu.Türk futbolunu kalkındırmak için hepimizin pozitif enerjiye ihtiyacı var.”

“HERKESİ DAVET EDİYORUM”

“Bolu’da iyi bir kalablık vardı arkamızda.Bu desteğin giderek büyüdüğünü görüyoruz.Bu daha artmalı. Başarılarımızı, sevnçlerimiz daha kalabalık kitlerle paylaşma istiyoruz.Bu tribünlerde ne küfür var, ne kavga var. Ailenizle,çocuklarınızla gelebileceğiniz yer Gençlerbirliği tribümnü. Böylesine bir ortamda bu kültürü yaşadıkları için taraftarlarımıza teşekkür etmek gerekir”

“KİM İSTEMEZ”

Gençlerbirliği’nde çalışmayı hangi teknik adam istemez. Bu tesisler, bı ortam nerede var. Elbette ben de uzun süre çalışmak isterim. Ama önceliğimiz bu sezon ne yapıp, yapıp Süper Lig’e dönmek. Uzun vadedeki konuları ilerde konuşuruz “

Yoruma Kapalı.