SÖZERİ,”SÜT KUPASINI BİLE VERMEZLER”DEDİ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Bergama Belediyespor maçı sonrası sahanın zeminine değinerek, “Şu stadyumu FIFA yetkilileri görse süt kupasını bile vermezler bize. Messi'yi getirin bu zeminde birşey yapamaz” dedi.

233

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Bergama Belediyespor maçı sonrası sahanın zeminine değinerek, “Şu stadyumu FIFA yetkilileri görse süt kupasını bile vermezler bize” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu müsabakasında Bergama Belediyespor’u ağırlayan Gençlerbirliği, mücadeleden 2-0 galip ayrılarak kupada bir üst tura yükseldi. Maç sonrası gazetecilere değerlendirmelerde Gençlerbirliği Teknik Direktörü Erkan Sözeri, “Rakibe saygı duyarak oynadığımız için oyuncularıma teşekkür ederim. Oyun disiplininden asla kopmadık ve güzel bir galibiyet oldu. Bugün süre almayan oyuncularımıza şans verdik. Gençlerbirliği altyapıdan çıkardığı oyuncularla ünlü oldu. Bu tarz oyuncularımıza fırsat buldukça şans vereceğiz. Tur atlamak sevindirici. Bu maçı hemen unutup önümüzdeki maça bakacağız. Kupada da gidebildiğimiz kadar gideceğiz. Hedefe giden yoldaysak kadro derinliğimizin olması gerekiyor” diye konuştu.

Cengizhan Akgün’ün performansından memnun olduğunu ifade eden Sözeri, “Bugün Cengizhan’ın performansını merak ediyordum. Doğrusu çok iyi oynadı. Çok genç bir oyuncu, şansını iyi değerlendirdi. Matei ve Bady içinde faydalı bir maç oldu. Arnonson için ise biraz daha zaman ihtiyaç var “dedi.

Osmanlı Stadı’nın zemini ilgili de “Şu stadyumu FIFA yetkilileri görse süt kupasını bile vermezler” diyen Erkan Sözeri, “Osmanlı stadının zemini yeşil diye dışarıdan iyi görünüyor. Saha toparlanmıştır diye bekliyorduk ama hala kötü. Avrupa Şampiyonası’nı Almanya’ya vermişler. Şu stadyumu FIFA yetkilileri görse süt kupasını bile vermezler bize. Şu sahada oyun oynatmak cinayet. Normalde kötü sahada idman yapılır ve iyi sahada maç yapılır. Biz tam tersi iyi sahada idman yapıyoruz ve kötü sahada maç oynuyoruz. Burası koskoca Başkent, yazık günahtır. 7 maçtır kazanan takımın teknik direktörü olarak bunları söylüyorsam burada bir sorun vardır. Yenilirsek mazerete sığınıyor derlerdi. Messi’yi getirin bu zeminde bir şey yapamaz” şeklinde konuştu.

Yoruma Kapalı.