SÖZERİ’NİN ZEMİN İSYANI

187

Gençlerbirliği Teknik Sorumlusu Erkan Sözeri, Hatayaspor’a 3-1 yenildikleri maç sonunda düzenlenen basın toplantısında saha zemininden şikayet ederek “Burada nasıl futbol oynatıyor anlamış değilim” dedi.

Sözeri, “Rakibin emeklerini küçümsemiyorum, güzel bir galibiyet aldılar. Ama şunu söylemem lazım, bizi 3 maç Eskişehir’e gönderen zihniyet, kendi sahamız oynamamız gereken maçları Eskişehir’de oynatan zihniyet, Ankara’da ki sahayı beğenmeyen zihniyet, o şartları beğenmeyen zihniyet burada nasıl futbol oynatıyor anlamış değilim. Ben takımıma ne söyleyeceğim, ‘al vur, Nobre aşırırsa gol olur’. Türk futbolu adına utanç verici. Dün sahayı suluyorlar, yeşile boyuyorlar. Biçilmiş çimleri atıyorlar toprak yerlere. Biz yine hedefimize ulaşacağız, şampiyon olacağız. Ama bu zihniyet Türk futbolunun gelişmesine katkı sunmaz.

Buraya Real Madrid’i, Barcelona’yı getir, Messi ne yapar burada ya? Ben bir şey söylemek istemiyorum, maçın yorumunu da yapmak istemiyorum. Ben iyi sahada oynayayım, benim oyuncularım da kötü oynasın, tebrik edeyim. Türk futbolu böyle kalkınmaz. Böyle sahada futbol oynatılır mı ya? Ne diyeceğim oyuncuma? Niye pas atamıyorsun, niye orta yapamıyorsun mu diyeceğim. Atılan gollerde ortada, saçma sapan goller. Biz taçtan attık, rakip duran toptan attı. Bu sahada başka gol olmaz ki. Gençlerbirliği niteliği, kalitesi, kültürü ile düzeyli bir takım. Ama yazıktır günahtır” dedi.

Yoruma Kapalı.