SÜMER KAPTAN VEDA ETTİ

ANKARA spor basınından bir yıldız kaydı. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) 53 yılılık üyesi Sümer Demir ebediyete uğurlandı.Sümer Demir'in Karşıyaka Mezarlığı'nda cenazesine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şube Başkanı Hüseyin Doğru, başta olmak üzere meslektaşları ve ailesi katıldı.

261

ANKARA spor basınından bir yıldız kaydı. Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) 53 yılılık üyesi Sümer Demir ebediyete uğurlandı.İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümünü bitirdikten sonra mesleğe 1956 yılında Tan Gazetesi’nde başlayan Havadis, Gece Postası, Dünya, Yeni İstanbul gazetelerinden sonra uzun yıllar Hürriyet Gazetesi’nde çalıştıktan sonra emekli olan Demir önceki gün 84 yaşında hayata gözlerini yummuştu.

Sümer Demir’in Karşıyaka Mezarlığı’nda cenazesine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şube Başkanı Hüseyin Doğru ve eski başkanlardan Uğur Tenekecioğlu başta olmak üzere meslektaşları ve ailesi katıldı. TSYD Başkanı Oğuz Tongsir’de cenazeye çelenk gönderdi. Demir’in öğle namazının ardında Fenerbahçe bayrağına sarılı naaşı toprağa verildi. Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Basın Şeref Kartı sahibi olan, Fenerbahçeliği ve Yelken sporu ile uğraştığı için “Sümer Kaptan” olarak gönülerde Sümer Demir’e www.golankara.com ailesi olarak sevgi ve saygılarımızla Allah’dan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Yoruma Kapalı.