TABAN BİRLİKLERİNDEN BİRLİK MESAJI

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) tarafından düzenlenen toplantıda Taban Birlikleri temsilcileri, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

256

Amatör futbol organizasyonuna emek ve katkı sunan Taban Birlikleri buluştu. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu daveti üzerine gerçekleşen toplantı Federasyonun Karanfil Sokak’da Genel Merlez Binası’nda yapıldı.

Toplantıya AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, Genel Sekreter Osman Nuri Okumuş, Başkan Yardımcıları Ali İhsan Ceylan, Engin Bozkaya, Halkla İlişkiler Sekreteri Yalçın Yuna,Eğitim Sekteri Yaşar Çelebi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Ankara Şube Başkanı Tahir Çopur, Genel Sekreter Metin Bostanoğlu, , Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği (FFHGD) Ankara Şube Başkanı Ali Uluyol,İl Halkem Kurulu Başknavekili Ahmet Semercioğlu, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) Ankara Şube Başkanı Dilaver Gürbüz, Futbol İl Temsilcisi Celal Mutlu, Amatör Disiplin Kurulu Başkanı Cengiz Albayrak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, davetlerine katılan tüm Taban Birlikleri temsilcilerine teşekkür etti. Ankara ve Türk futboluna katkı sunan Taban Birlikleri’nin temsilcileri ile birlikte olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Kandazoğlu, “Bizlerin en büyük sorunu tesis. 19 Mayıs Stadı yıkıldıktan sonra yaşanan sorunları en aza indirmeye çalışıyoruz. Gazi Mahallesi ve Mamak’ta 3’er saha sözü verildi. Bu tesislerin 2019 Ağustaos’un hizmete gireceği söylendi. Bunların takipçisiyiz. Sorunlarımızı bir dosya ile Ankara Valisi ve Spor Bakanımıza ilettik. Etimesgut Belediyesi 19 Kasım’da bir tesis açacak. Çankaya Belediyesi’nin Yaşamkent’deki tesisinin eksiklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Hep birlikte güç birliği yaparsak, sorunlarımızı daha kolay çözeriz” dedi. Murat Kandazoğlu’nun konuşmasının ardından toplantıya katılan Taban Birlikleri’nin temsilcileri görüşlerini bildirdiler. İşte toplantıda öne çıkan başlıklar:

TAHİR ÇOPUR (TÜFAD ANKARA ŞUBE BAŞKANI)

“Birlik ve beraberlik bozulmadığı sürece, her şeyin üstesinden gelebiliriz. Güçlü kuruluşlar bu sıkıntıları halleder.Ülkemizde ,”liyakat “diye bir şey kalmadı. Liyakatın kıymetini ve önemini korumalıyız.Toplu ve birlikte hareket etmeliyiz. Burada bu işin ehli olan insanlar görüyorum ”

AHMET SEMERCİOĞLU (İL HAKEM KURULU BAŞKANVEKİLİ)

“Ankara ‘ya yakışmayan izbe bir tesiste yaşamımızı sürdürüyoruz. İnanılmaz bir efor sarfediyoruz. Hatalarımız yok mu , elbette var. Biz bunların farkındayız. Hepimizin aynı geminin içinde olduğunu biliyoruz. Hatalarımızı en aza indirmek için çok çalışıyoruz ”

DİLAVER GÜRBÜZ (TFSKD ANKARA ŞUBE BAŞKANI)

“Öncelikle geç kalınmış bir toplantı da olsa , bu toplantıyı gerçekleştiren Murat başkanıma ve Yönetim Kurulu arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bu toplantıları sıklaştırmalıyız. Biz gücümüzü birleştirirsek, sorunları daha kolay aşarız ”

CENGİZ ALBAYRAK (DİSPLİN KURULU BAŞKANI)

“Birlik ve beraberlik olmadan olmaz. Kurumsallaşmaya ve liyakata çok dikkat etmeliyiz. Biz topluluğun en sevilmeyen kısmındayız. Çünkü sadece ceza veriyoruz. Ben de bu toplantıların sorunların aşılmasının yararlı olacağına inanıyorum”

ALİ ULUYOL (TFFHGD ANKARA ŞUBE BAŞKANI)

“Murat başkanla iyi bir iletişim içindeyiz. Biz bir aileyiz. Hakemliğe büyük bir ilgi var. Bu yıl açacağımız hakem kursuna bin 500 kişi müracaat etti. Benim makamım yok. Her zaman Ankara ve Türk futbolu için yapılacak her şeye hazırız ”

CELAL MUTLU (FUTBOL İL TEMSİLCİSİ)

“Çalışmaya başlayalı bir yıl oldu. Bir şeyler yağmaya çalışıyoruz. Maçlarımızı bilgisayar programı ile belirliyoruz. Saha yetersizliği nedeniyle çok büyük sıkıntılar çekiyoruz.Tüm çalışmalarımızı Tertip Komitesi ile birlikte yapıyoruz. Murat başkan gibi bir başkan ile çalışmak büyük bir mutluluk ”

İSTİFALAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Toplantıya katılan Taban Birlikleri temsilcilerine geçtiğimiz günlerde AASKF Yönetim Kurulu’ndan istifa eden 9 yönetici ve Murat Kandazoğlu’nun Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Disiplin Kurulu’na sevki konusunda bilgiler verildi. Başkan Kandazoğlu hakkında yapılan suçlamalar ve Disiplin Kurulu’na sevki ile ilgili savunması Başkan Yardımcısı Engin Bozkaya tarafından okundu.Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yoruma Kapalı.