TANDOĞAN’A BALCI NEŞTERİ

MKE Ankaragücü Tandoğan Tesisleri yenilendi. Asırlık Çınarı'ın geçmişten bugüne en sıcak yuvası olan tesisleri Altındağ Belediye Başkanı Doç.Dr. Asım Balcı'nın destekleri ile yeni bir çehreye kavuştu.

186

 

MKE Ankaragücü Tandoğan Tesisleri yenilendi. Asırlık Çınarı’ın geçmişten bugüne en sıcak yuvası olan tesisleri Altındağ Belediye Başkanı Doç.Dr. Asım Balcı’nın destekleri ile yeni bir çehreye kavuştu. Sarı-Lacivertli kulübün dünü , bugünü ve yarınları için son derece önemli olan tesislerde bina tadilatı , çevre düzenleme çalışmaları tamamlanarak yeniden hizmete girdi

“AŞILMAYACAK HİÇ BİR PROBLEM OLMAZ “

Tandoğan Tesisleri ‘nin yeniden hizmete girmesiyle bir tören düzenlendi. Törene MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Altındağ Belediye Başkanı Doç.Dr. Asım Balcı, Altyapı Koordinatörü Cengiz Paça, teknik ekip ve sporcular katıldı. Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, törende yaptığı konuşmada, MKE Ankaragücü’ne destek olunursa aşılmayacak hiç bir problemin olmayacağını vurguladı. Başkan Balcı, “Asırlık çınarımız, şehrimizin takımı Ankaragücü’müze başarılar diliyorum. Burada yapılan çalışmanın maddi boyutundan daha çok birlik ve dayanışma ruhunu ortaya koyması çok önemli. Bütün Ankara olarak hep beraber takımımızın arkasında durursak biz inanıyoruz ki üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir problem, başaramayacağımız hiçbir şey yok. Nice başarılar, şampiyonluklar bizi bekliyor. Yeniden başlayacak liglerde de ben takımımıza başarılar diliyorum” dedi.

“BURASI BİZİM GEÇMİŞİMİZ”

Desteklerinden ve katkılarından dolayı Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’ya teşekkür eden Başkan Fatih Mert, Tandoğan Tesisleri’nin MKE Ankaragücü için son derece önemli bir yeri olduğuna vurgu yaptı. Tandoğan Tesisleri’nin Ankaragücü ruhunun yaşadığı mekan olduğunu altını çizen Mert, ” “Altındağ Belediyemize ve sayın Belediye Başkanımız Asım Balcı Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar kendileri biz göreve başladığımız günden itibaren kulübümüze yakın ilgi ve alaka gösteriyorlar. Tandoğan bizim için çok önemli. Ankaragücü’nün ruhunun yaşadığı yer. Bunu defalarca söyledim. Bizim burası geçmişimiz. Çoğumuzun çocukluğu burası. Onun için buraya biz çok ayrı bir önem veriyoruz. Son yaşanan pandemiden sonra kulüplerin durumları için altyapılar çok önemli. Bizim altyapımız da burası. Buranın bina tadilatını Altındağ Belediyemiz gerçekleştirdi. Ankara Büyükşehir Belediyemiz sentetik sahamızı ve tribünlerimizi yapıyor. Kapalı spor salonumuzu da bitirdiğimizde Eylül ayında burası tamamen dört dörtlük bir kompleks haline gelecek. Onun için başta Başkanımız Asım Bey olmak üzere emeği geçen, destek olan herkese de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ve Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, açılış kurdelesini kesti. Başkan Mert, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’ya çiçek, plaket ve arkasında Asım Balcı yazılı Ankaragücü forması hediye etti. Ardından hep birlikte tesis basın mensupları ile birlikte gezildi. Sonra da Fatih Mert, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Yoruma Kapalı.