TARİH YAZDILAR

İşitme Engelliler 21 Yaş Altı Milli Takımı, İsveç’te düzenlenen Avrupa Şampiyonası’ndan zaferle döndü. Finalde Ukrayna’yı 4-0 mağlup eden Ay-Yıldızlılar Avrupa Şampiyonu oldu.

276

İşitme Engelliler 21 Yaş Altı Milli Takımı, İsveç’te düzenlenen Avrupa Şampiyonası’ndan zaferle döndü. Finalde Ukrayna’yı 4-0 mağlup eden Ay-Yıldızlılar Avrupa Şampiyonu oldu.

 

İşitme Engelliler Milli Takımı İsveç’de tarih yazdı. Ay-Yıldızlar, İsveç de düzenlenen 21 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda şampiyon oldu.

 

İşitme Engelliler 21 Yaş Altı Milli Takımı, İsveç’in Stockholm şehrinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’ndan zaferle döndü. Ay-Yıldızlar finalde Ukrayna’yı 4-0 yenerek Avrupa şampiyonu oldu. Karşılaşmanın gollerini
4. dakikada Kazım Kılıç, 12. dakikada Ahmet Ergin, 33. dakikada Emrecan Dönmez, 61. dakika da Serkan Aydın kaydetti. Şampiyonanın en iyi oyuncusu ise milli futbolcu Emrecan Dönmez seçildi.Maç sonunda futbolcular, teknik heyet ve maçı izleyen 500 kadar gurbetçi büyük sevinç yaşadı.

Maçın ardından sahadaki milli futbolcular, yedek kulübesindeki oyuncular ile teknik ve idari ekip, büyük sevinç yaşadı. Milli futbolcular, kupa mutluluğunu tribündeki 500’e yakın gurbetçi taraftarla paylaştı.
Karşılaşmanın ardından düzenlenen törende, hakemlere plaketleri verildi. Ay-yıldızlı futbolcular, ikincilik madalyasını alan Ukraynalı futbolcuları ve teknik heyeti alkışlayarak teselli etti. Kupayı Uluslararası İşitme Engelliler İsveç Federasyonu Başkanı Björn Reyn’in elinden alan milli futbolcular, sahada şampiyonluk turu attı.

 

ALİ METİN TARİHE GEÇTİ

Türk futbol tarihinde eşine benzerine rastlanmayan başarılara imza atan teknik direktör Ali Metin, başarısına yeni bir halka daha ekledi. Avrupa, dünya ve Olimpiyat şampiyonlukların ardından U21 ‘de gelen bu zaferin altında başarılı teknik adamanın imzası vardı.Ali Metin yaptığı açıklama da son zaferle ilgili şunları söyledi: “Erken gelen bir golle maçı kopardık Ukrayna iyi bir takım. Onları önde yaptığımız presle etkisiz hale getirdik. Şampiyonluğu hak ettik. Ekibime, futbolcularıma ve buraya kadar gelip bizi destekleyen seyircilerimize teşekkür ediyorum. Bu kupayı da onlara armağan ediyorum.” diye konuştu.

 

BAKAN KASAPOĞLU’DAN KUTALAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa ŞampiyonU İşitme Engelliler 21 Yaş Altı Milli Futbol Takımı’nı kutladı.
Bakan Kasapoğlu, yayımladığı mesajında şunları söyledİ: “İsveç’te düzenlenen İşitme Engelliler 21 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda birbirinden güçlü rakiplerini mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan İşitme Engelli Milli futbolcularımızı yürekten kutluyorum. Gösterdikleri üstün çabayla engellerini aşan milli takımımız, kazanılan şampiyonlukla ülkemizi gururlandırmıştır. Milletimizi sevince boğan milli takımımızın elde ettiği başarıda emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı’mızın başarılarının devamını diliyorum.”

Yoruma Kapalı.