TSYD’DEN SEZON DEĞERLENDİRMESİ

119

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi’nden sezon değerlendirmesi. TSYD Ankara Şubesi, “Dolu bir sezonu geride bıraktık”diyerek üyelerine bir sezonda yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Yapılan yazlı açıklamada, “Değerli Üyelerimiz;
Futbolda 2018-2019 Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis sezonu sona erdi.
Özellikle Süper Lig’de yer alan MKE Ankaragücü ve Spor Toto 1. Lig’den tekrar Süper Lig’e yükselme başarı gösteren Gençlerbirliği’ni başkent futbol ve sporu adına kutluyoruz. Spor Toto Süper Lig play-off yarı finali oynayan Osmanlıspor ile yine Spor Toto 1. Lig’e yükselen Keçiörengücü camiasını da başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Futbol müsabakaları ile sezon boyunca spor organizasyonlarını takip eden TSYD üyesi ve spor yazarı meslektaşlarımızın en iyi koşullarda görevlerini yapabilmeleri için TSYD Ankara olarak yoğun mesai harcadık. Hizmete açılan Eryaman Stadyumu’nda TSYD ailesine yakışır sıcak bir çalışma ve dinlenme alanının oluşturulmasını sağladık. Bunun için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı birim ve yöneticilerine teşekkür ederiz.
TSYD Ankara’da proje sezonu
TSYD olarak akreditasyon ve süregelen sorumluluklarımızın yanı sıra üyelerimiz ve meslek camiamız için bir çok sosyal proje ve işbirliği protokollerine imza attık.
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi ile işbirliği yaparak genç gazeteci adaylarının mesleki gelişimlerine katkı verdik.
Her hafta TSYD Ankara Buluşmaları ile spor adamları ve gazetecileri öğrencilerle buluşturduk.

Sporcu yetiştirme hedefiyle Badminton, Judo, Atletizm ve Okçuluk branşlarıyla kulübümüzü faal duruma getirdik.
“Orada Bir Köy Var Uzakta, O Köy Bizim Köyümüzdür” projesiyle başkente uzak okullardaki çocuklara spor malzemesi götürerek, sporu sevdirdik.
Başta Ankara olmak üzere Türk futboluna yıllarca hizmet eden efsane başkan merhum İlhan Cavcav anısına “İlhan Ağabey Futbol Turnuvası”nın ilkini gerçekleştirdik.
Bütün TSYD üyelerinin Ankara’da uygun koşullarda konaklayabilmeleri için Medya İşçileri Sendikası (MEDYA İŞ) ile işbirliği protokolü imzaladık.
TSYD ailesi için bir çok ziyarette bulunduk ve milletvekilleri, kulüp yönetici ve teknik heyeti, federasyon başkanları ile sporcuları derneğimizde ağırladık.
Yeni sezonda daha güzel projelerde bir araya geleceğiz.”

TSYD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu

Yoruma Kapalı.