TÜFAD’DAN MUHTEŞEM BULUŞMA

Türkiye Futbol Antrenörleri (TÜFAD) Ankara Şubesi'nden mühteşem buluşma. TÜFAD Ankara Şubesi tarafından düzenlenen Her Çocuk Bir "İnci " Futbol Şenliği renki görüntülere sahne oldu. Ülke gençliğine spora büyük hizmetleri olan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) olmak üzre bir çok sivil toplum kuruluşunun kuruluşunu gerçekleştiren ve başkanlığını yapan Rıza Sümer adına düzenlenen şenlik gözkamaştırdı.

198

Türkiye Futbol Antrenörleri (TÜFAD) Ankara Şubesi’nden mu

hteşem buluşma. TÜFAD Ankara Şubesi tarafından düzenlenen Her Çocuk Bir “İnci ” Futbol Şenliği renki görüntülere sahne oldu. Ülke gençliğine spora büyük hizmetleri olan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) olmak üzre bir çok sivil toplum kuruluşunun kuruluşunu gerçekleştiren ve başkanlığını yapan Rıza Sümer adına düzenlenen şenliğe 35 takımdan 800’e yakın futbolcu katıldı. Ankara 19 Mayıs 1 ve 2 Nolu Sahalarda 2 gün devam eden şenlikte Fair Play anlayışının hakim olduğu bir şölen havası içerisinde oynadı tüm karşılaşmalar. Saha da tribünlerde çok güzel görümtüler vardı.. Etkinlikte dikkat çeken bir nokta da sahadaki oyunda dostluk, kardeşlik ve sevginin yanı sıra sporcu çocukların ailelerinin de maçları ilgiyle takip etmesi oldu. Turnuva sonunda tüm takım oyuncularına birer madalya verildi.
ÇOK ÖZEL DOĞUM GÜNÜ
Turnuvanın ilk günü çok özel ve güzel bir doğum günü sürprizinde de sahne oldu. Adına düzenlenen etkinliğin güzel bir tesadüf olarak doğum gününe rastlaması nedeniyle Rıza Sümer’e sahada sürpriz bir doğum günü kutlaması gerçekleştirildi. Kendisi için hazırlanan doğum günü pastasını kesen Sümer’in çok duygulandığı gözlendi.
BAŞKAN ÇOPUR’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR
TÜFAD Ankara Şubesi Başkanı Tahir Çopur, şenlikle ilgili yaptığı açıklamalarda önemli mesajlar verdi. Çopur, ” Hepimiz Ankara futbolunun ileriye gitmesi için çabalıyoruz” diyerek , “Sporcu çocuklarımızın sevgi ve saygıyı ön plana çıkarmalarını sağlamayı amaçladığımız bir etkinliğe imza attığımızı düşünüyorum. “Her Çocuk Bir İnci Rıza Sümer 2007 Doğumlular Şenlikleri” yoğun bir katılımla ve coşkuyla tamamlandı. Çocuklarımızın hiçbir baskı altında kalmadan yeteneklerini sergileyebilecekleri ortamı hep birlikte hazırlamalıyız. Bu turnuvadaki amaçlarımızdan biri çocuklarımızın maç öncesinde, maç esnasında ve maç bitiminde Fair – Play duygularını sevgiyi ve saygıyı ön planda tutmalarını sağlamak, ileri yaşamda kullanacakları alışkanlıkları şimdiden kazanmalarını sağlamaktır. Değerli antrenör arkadaşlarımızın oyunculara her konuda müdahale etmesi oyuncularımızın özgüvenini ve yeteneklerini engellemektedir. Hepimiz Ankara futbolunun ileriye gitmesi için çabalıyoruz.”dedi.
“BİK HAKKI TESLİM ETTİK ”
Şenliğe Rıza Sümer adının verilmesi ile ilgili Başkan Çopur, “Rıza Sümer hocamızın futbol ve spor adamlığının yanında Ankara amatör camiasına verdiği hizmetleri ve ilkeleri doğrultusundaki çalışmaları böyle anlamlı şenliklere isminin verilmesi ile taçlandırdık. Turnuvaya katılan spor kulüplerimizin başkanları, kulüp yöneticileri, teknik direktörleri ve sporcularımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Bizlere destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ferhat Türkoğlu’na ve 19 Mayıs Dış Sahalar yetkilileri ve çalışanlarına da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.
“YAŞARKEN ANILMAK ”
Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, TASKK Kurucu Başkanı ve TASKK Onur Kurulu Üyesi Rıza Sümer, adına düzenlenen şenlikle ilgi,“Bir insan yaşarken geçmişte yaptığı gönüllü hizmetlere karşılık olarak böyle etkinliklerle baş başa kalması inanılmaz derecede mutluluk verici. Herkese nasip olmasını diliyorum. Başta TÜFAD olmak üzere, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, kulüpler, aileler ve çocuklarımıza teşekkür etmek için kelime ve cümle bulmakta zorlanacağım bir durum. Sevgili minik sporcu kardeşlerim ve geleceğin genç sporcu yavrularımıza da önce derslerinde ve daha sonra da futbol yaşamlarında da başarılı olmalarını temenni ediyorum. Umarım bu sahalarda gönüllü hizmet etmiş bir insan için düzenlenen son turnuva olmaz. ” ifadeleri ile mutluğunu dile getirdi.
“KAYBEDİLMEMESİ GEREKENLER”
Rıza Sümer, 19 Mayıs Dış Sahları’nın önemi ile ilgili de önemli mesajlar verdi. Bu sahaların kaybedilmemesi gerektiğine vurgu yapan Sümer, “Ne proje olursa olsun bu sahaların yerine başka tesisler yapmayı hedefleyen bir proje varsa ben onun büyük bir şiddet olduğunu düşünüyorum. Burada bir tarih yatıyor. Burada cumhuriyetin değerleri var. Burası Ankara’nın kalbi. Düzenlenebilir, yenilenebilir ama bu sahaları kaybetmemeliyiz. Bu nedenle sporun öğelerine büyük görevler düşüyor. Burada yetişen ünlü futbolculara büyük görevler düşüyor. Sayın cumhurbaşkanın kadar ne yapacaksak yapacağız. Hep birlikte bu sahaların kaybedilmemesi ve projenin değiştirilmesi için büyük çaba göstereceğiz. Kötü kelimeler kullanmadan, kimseyi incitmeden. Dolayısıyla bu projeyi hazırlayanların niyetlerini sorgulamak durumunda değilim ama. Bundan sonra bu projenin değişmesi, TÜFAD’dan, AASKF’den hakem derneklerinden görüş alınması gerekiyor. Bu sahayı kaybetmemeliyiz. Bu sahanın kaybedilmesi demek Ankara’nın ciğerlerinin bir anlamda sökülmesi demek. Duygusal anlamda konuşmuyorum. Hem sporcu olarak, hem antrenör olarak anılarımız var. O anılar ayrı bir şey. Burası geleceğimiz bizim. Siz gazeteci arkadaşlarımdan da destek bekliyorum. Bu proje değişmeli. Bu iki sahayı (19 Mayıs Dış Sahalar) kaybetmemeliyiz. Buradaki atletizm sahası, Yüzme Havuzu, diğer branşların salonları, Atatürk Spor Salonu kaybedilmemelidir. İyileştirin ama yok etmeyin” diye konuştu.
ANLAMLI İŞBİRLİĞİ
Bu anlamlı şenlikte Ankara futbolunun taban birlikleri , sivil toplum kuruluşları güzel bir işbirliğine de imza atılar.Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Kandazoğlu, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Ankara Şubesi Başkanı Dilaver Gürbüz , İl Hakem Kurulu Başkanı Sürhat Müniroğlu’da trunuvayı çok anlamlı ve değerli bulduklarını ifade ettiler.

Yoruma Kapalı.