TUNAHAN SPORLA COŞACAK

226

Etimesgut Belediyesi tarafından inşa edilen Eryaman Tunahan Mahallesi Spor Tesisleri düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılışa Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Başkanı Murat Kandazoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, Etimesgut’da faaliyet gösteren spor kulüplerinin başkan , yönetici, teknik heyet ve futbolcuları ile kalabalık bir vatandaş topluğu katıldı. Törende bir konuşma yapan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel , Türk sporuna önemli bir tesis kazandırtrmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Tesisin maliyetinin yaklaşık 3,5 milyon lira olduğunu belirten Demirel, “Tunahan Mahallesi şehrimizin çok güzel bir köşesi. Tunahan Mahallemizde son 10 yılda yaklaşık 400 bin metrekare yeşil alan düzenlemesi yaptık. Bunlardan biri bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz tesisler. Tesisimizde 4 bin 50 metrekare açık futbol sahası ve 200 kişilik tribün, tenis kortu, açık basketbol sahası, bin 250 metrekare kapalı basketbol sahası ve 330 kişilik tribün, çocuk oyun alanı, koşu yolu, fitness alanı ve yeşil alan düzenlemeleri yer alıyor.” diye konuştu.

AASKF’DEN DEMİREL’E TEŞEKKÜR

Törende bir konuşan AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, Enver Demirel, spor adına yaptığı tesisler ve hizmetler için teşekkür etti.Kandazoğlu, Türk sporu ve gençliği için Yerel Yönetimler ile sürekli iletişim içinde olduklarınının altını çizerek, “Sporunun sevilip, yaygınlaşması için Yerel Yönetimler çok önemli. Enver Demirel başkanıma spora ve gençliğe yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz “dedi. Törende Murat Kandazoğlu dışında Genel Sekreter Osman Nuri Okumuş, Başkan Yardmcıları Bayram Akyer, Engin Bozbay, Ali İhsan Ceylan, Projelerden Sorumlu üye Vahide Akdemir’de açılışta hazır bulundu. AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu’nun Başkan Enver Demirel’e bir teşekkür plaketi sunulduktan sonra toplu tesislerin kurdelesi kesildi. Demirel, davetlilere tesisi gezdirip, bilgi verip sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÖSTERİ MAÇI

Açılış töreninin en çok ilgi duyulan bölümü Enver Demirel, Hasan Kartal, Murat Kandazoğlu, eski futbolculardan Galatasaraylı Ergün Penbe, Fenerbahçeli Murat Hacıoğlu ve Mustafa Özer, Trabzonsporlu Kürşat Doymuş’un forma giydiği gösteri maçı oldu. Fatih Yeğni’nin yönetiği maçta Enver Demirel en fazla alkış alan isim oldu.

Yoruma Kapalı.