TÜRKİYE, İSTANBUL’DAN DAHA BÜYÜKTÜR

 TÜRKİYE, İSTANBUL’DAN DAHA BÜYÜKTÜR

Değerli başkanlarım, hocalarım ve futbolcu kardeşlerim bir kaç gün önce bir haber okudum ve tüylerim diken diken oldu. İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu sitesinde okuduğum habere göre Spor Bakanlığı tarafından İstanbul’da kulüplerinin her birine 5 bin lira yardım yapılacağı haberi vardı. Bende o zaman şu soruyu sorma hakkını kendimde buluyorum. Neden Türkiye’de ki tüm amatör takımlara değil de sadece İstanbul’da ki takımlara yardım yapılıyor. Devletin kaynaklarıyla seçim yatırımı mı yapılıyor ne dersiniz.. Demek ki mevcut başkanın işi bayağı zor ağabeyleri şu işe bir el atalım dedi sanırım. Ama bu haksızlığa Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’nun müsaade etmeyeceğini düşünüyorum.  Şimdi daha iyi anlamanız için bir kaç konunun altını çizeceğim.

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) Başkanı aynı zamanda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK)’ın da başkanı, bunu hepimiz biliyoruz. Bu haber şöyle olsa daha güzel olmaz mıydı değerli okurlarım. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) sitesinde başkan tarafından bir açıklama; “Spor Bakanı ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde Türkiye’deki tüm amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılacaktır.” Diye bir haber okumuş olsaydık sanırım herkes sayın başkan ve yönetim kurulu üyelerini ayakta alkışlardı değil mi. Sizleri duyar gibi oluyorum hep bir ağızdan evet der gibisiniz.Sizler, gerçekten Amatör Spor Kulüplerini düşünüyorsanız şunu yapmalısınız. Spor Bakanlığı ile birlikte 81 ildeki tüm Amatör Spor Kulüplerine yardım çıkarmalısınız. O zaman sizlerin samimiyetine herkes inanabilsin. Bu yapmış olduğunuz çalışma sadece ve sadece İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) seçimlerinde mevcut yönetimi tekrar seçilsin diye destek vermek.

Merak ediyorum 8 aydır nerelerdeydiniz şimdi çıkmış kulüplere yardım etmeye çalışıyorsunuz. Bu saatten sonra, yapmış olduğunuz yardım çalışmasını 81 il’de bile yapsanız hiç bir şekilde samimi bulmuyorum haberiniz olsun..

Sizlerden ricamız artık şu ayrımcılığa ve adamcılığa bir son verin. Bu ülkenin kanayan yarası olan Amatör spora özellikle Amatör Futbola ya çare olun ya da milleti oyalayıp durmayın. Aylardır Amatör futbol oynanmıyor ve mağdur olan binlerce futbolcuya kameralar karşısına geçip tatmin edici tek cümle etmediniz. Madem etmeyecektiniz Amatörleri temsil için neden oradasınız? Kapalı olan spor tesislerinin hepsinin açık olduğunu biliyoruz. Neden açık alandaki spor tesislerini kapattınız. Bunun mantığını biri bana açıklasın lütfen. Üstüne vazife olmayan kişilerin söylediklerini dikkate alıyorsunuz ama görevi amatör spora hizmet olan kurum ve kişileri dikkate almıyorsunuz. Neden? çünkü görevini yaptığı için, sizin yapmanız gereken çalışmaları önceden yaptığı için… Bu insanların tek bir hedefi var; bize hizmet edenler bizden. Bize hizmet etmeyenler veya hatamızı söyleyenler karşı taraftan. Hani sporda demokrasi diyorduk, eşitlik diyorduk, adalet diyorduk, hani nerde gösterin bana. Ben su saate kadar göremedim.

AHMET EROĞLU

Yorum Yap