YALNIZ DEĞİLSİNİZ

 YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Cuma’yı Cumartesi’ne bağlayan gece bir türlü gözüme uyku girmedi. Abartmayım ama inanın sabahı zor ettim. Beni bu kadar tedirgin eden, uykularımı kaçıran  neydi ? Sizi fazla merakta bıraktırmayıp, hemen yazımın başında anlatayım. Tam 43 yıl önce tanıştığım, binlerce , on binlerce dost ve anı biriktirdiğim, meslek hayatımda , “olmazsa olmazlarımın “ başında gelen Amatör Futbol organizasyonun, 2018-2019 Sezonu için futbol topunun santra yuvarlağına konma vakti gelmişti. Sanki 18 yaşında bir stajer gibi meslek hayatımın ilk günlerindeki duyduğum heyecan ile 19 Mayıs Dış Sahalar’nın yolunu tutmuştum. 19 Mayıs Stadı’nın yıkımı nedeniyle tesise giriş için Gençlik Parkı karşındaki Ankara Faal Hakem ve Gözlemciler Derneği’nin kapısını kullandım. 1 Nolu Saha’ya adımımı atar, atmaz karşımda emektar tesis çalışanları ile karşılaşınca heyecan katsayım bir kat daha arttı. İzzet Duman, Orhan Yurduseven, Abdullah Uçar ellerinde el arabaları, alet edavatları, sahaları müsabakalara hazırlamak için sabahın ilk ışıkları ile birlikte mesaiye başlamışlardı. Tam Futbol İl Temsilciliği’nin yolunu tutarken, sağlık hizmetleri için Hakan Gültekin hazırlarını yapmaya başlamıştı. Bu arada müsabakanın Saha Komiseri Mustafa Çiftçi’de uykusunu bölüp soluğu Dış Sahalar’da alanların arasına katılmıştı.

Bu arada Göktaş Kafeterya’da misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için hummalı bir çalışma göze çarpıyordu. İl Temsilciliği’nin kapısından içeri adımımı attığım, amatör futbol camiasının efsane isimlerinden Bayram Akyer, o sempatik gülüşü  ile tam karşımdaydı. Adeta lisansların içinde iri gövdesi kaybolmuştu. Hal, hatır sorup, yeni sezonda başarılar dilerken, yan odadan Futbol İl Temsilci Yardımcısı Celal Mutlu’nun sesi duyuldu. Prıl, pırıl giyinmiş, askeri disiplininden rüzgarlar saçan bir duruşla o da belli ki  çok heyecanlı idi. Sonra U 15 Ligi’nin açılış maçı için Ankara Kartalspor  ve Ankasporlu futbolcular ısınırken başarı dileklerimizi ilettik. Tam bu sırada  Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Başkanı Murat Kandazoğlu görüldü. Yıllardır verdiği mücadelenin en yakın tanığı olarak çok takdir ettiğim Başkan Kandazoğlu ile de kısa bir sohbettin ardından maçın hakemi M.Baki Tiraki’nin düdüğü duyuldu. Yardımcıları A.Enes Yıldırım ve Günday Ağbaba gerekli kontrolleri yapıp, ağır , ağır orta çizgiye doğru yürümeğe başladılar. Birkaç kare fotoğraf alırken, içimden, “Bu ne muhteşem zenginlik “ demeden kendimi almadım.

 

Murat Kandazoğlu ve Celal Mutlu, hakemlere, saha komiserlerine takımların antrenör ve kaptanlarına  birer çiçek takdim edip,yeni sezonda başarılar diledi. M.Baki Tiraki ve yardımcıları 11 Elmasspor takım kaptanı Serkan Kaya, Ankara Kartalspor takım kaptanı Barkın Bozkurt birbirlerine başarılar diledikten sonra, 20 yıllık hakem M.Baki Tiraki, düdüğünü çalıp, ilimizin ve ülkemizin en büyük spor organizasyonu olan Amatör Futbol 2018-2019 sezonun startını veriliyordu. Yıllarca Türk  futbolunun en büyük altyapısı olması yanında ülkemizin en büyük, “Sosyal Sorumluluk “ projesi olan Amatör Futbol’a  çok büyük özen göstermişimdir. Eğer tarihin tozlu raflarında cesareti olanlar, bir gezinme zahmetine katlanırlar ise ne demek istediğimizi anlayacaklardır.

Gençlik ve Spor Bakanımız, sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve içimizden biri olan Genel Mürdümüz sayın Mehmet Baykan’ a yeni sezon ile ilgili mesajım, Ankara’nın iddiasına ve konumuna yakışmayan görüntülerden Ankaralı amatörleri kurtarın artık. Türkiye’nin tesis noktasında en şansız ili Ankara’dır. Ben 43 yıllık meslek hayatımda bir gün bile bu alanı ihmal etmedim. Son nefesime kadar da hep yanınızda olacağım.Bugün size çok farklı,  çok farklı bir platformdan  seslenip, sesiniz olmaya devam ediyorum. Yarının ne getireceği belli olmaz. Bilmiyorum ama kaçıncı kez “Yalnız değilsiniz “ diye sizlere seslendim. Bir kez daha, www.golankara.com ‘dan sesleniyorum,  “Yalnız değilsiniz”, ama kendine sahip çıkmayana kimsenin sahip çıkmayacağını unutmayın. 2018-2018 sezonu hayırlı ve uğurlu olsun.

Yorum Yap