ZİRAAT BANKKARAT 2.OLDU.

 ZİRAAT BANKKARAT 2.OLDU.


CEV Challenge Kupası final karşılaşması rövanş maçında Powervolley Milano 3-2 mağlup olan Ziraat Bankkart takımına ikinci oldu.

Ziraat Bankkart, ikinci oldu. Kırmızı Beyazlılar, CEV Challenge Kupası final karşılaşmasında İtalyan temsilcisi Powervolley Milano’ya 3-2 mağlup olup şampiyonluğu takibine kaptırdı. Başkent ekibi, ilk maçı da 3-2 kaybetmişti.Başkent Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma 2 saat 26 dakika sürdü.Konuk ekip 25 dakika süren ilk seti 25-23 önde bitirdi.İkinci sette büyük bir çekişmeye sahne oldu.Seti 25-23 önde bitiren Ziraat Bankart skoru 1-1 yaptı.Üçüncü sette rakibine üstünlük sağlayan Kırmızı Beyazlılar, 25-16 ‘lık skorla maçta 2-1 öne geçti.Dörüncü sette üstünlüğü ele geçiren İtalyantemsilcisi 25-18’lik skorla maçı final setine taşıdı ve 19 süen bu seti de 15-8 , karşılaşmayı da 3-2 kazanıp, kupanın sahibi oldu.

Final karşılaşmasının ardından yapılan törende, en değerli oyuncu (MVP) Allianz Powervolley Milano takımından Jean Patry seçildi. Patry’e ödülünü CEV Asbaşkanı Emma Labrodor ile Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi İlker Met takdim etti.
CEV Challenge Kupası’nı ikinci olarak tamamlayan Ziraat Bankkart takımına ikincilik kupasını TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Nihan Karaçam Salkaya ile Ziraat Bankkart Spor Kulübü Denetim Kurulu Üyesi Güven Tunalı takdim etti. Madalyalarını ise, CEV Süpervizörü Andro Lezheva ile Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Ünal takdim etti.
Şampiyon olan Allianz Powervolley Milano takımına madalyalarını TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu YKÜ A.Nihan Karaçam Salkaya ve Ziraat Bankası YKÜ Levent Marmaralı, kupasını ise CEV Asbaşkanı Emma Labrodar ve Ziraat Bankası YKÜ İlker Met takdim etti.
SALON: TVF Başkent
HAKEMLER: Ilian Georgiev (Bulgaristan), Eldar Aliyev (Azerbaycan)
ZİRAAT BANKKART: Emin, Ter Maat, Atanasov, Bedirhan, Arslan, Van Garderen, Berkay (L), (Burakhan, Halil İbrahim)
ALLİANZ POWERVOLLEY MİLANO: Ishikava, Kozamernik, Patry, Urnaut, Piano, Sbertoli, Pesaresi (L), (Weber, Maar, Daldello)
SETLER: 23-25, 25-23, 25-16, 18-25, 8-15
SÜRE: 126 dakika (25′ 31′ 25′ 26′ 19′)

Yorum Yap