ZOR MAÇ OLDU

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Altay maçı ile ilgili, "Bizim zor bir maç oldu.Oyunun genelinde kalemizde sıkıntılara neden olan bir Altay vardı "dedi

146

Erkan Sözeri’den görevi devralan Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, çıktığı ilk maçtan 3 puan ve liderlik koltuğunu ele geçirerek ayrıldı. Üzülmez, maç sonunda düzenlenen basın toplantısında 90 dakikayı değerlendirip, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. İbrahim Üzülmez, maçın kendileri açısından çok zor geçtiğinin altını çizerek, “Bizim için zor bir maç oldu. Son haftalarda iyi bir çıkış yakalayan takıma karşı oynadık. Oyunun genelinde kalemizde sıkıntılara neden olan bir Altay vardı. İkinci yarı gole kadar iyiydik, golü attıktan sonra oyuncularım defansif oynadılar. Takımın alışık olduğu bir sistem var bu durum birkaç hafta içinde değişecektir. Milli maç arasından sonra fiziksel olarak kendimizi daha iyi bir konuma getirmeye çalışacağız. Bu ligde fizik olarak iyi olmanız gerekiyor. Kaliteyle fizik birleşirse fark yaratabilirsiniz. Oyuncularımızı tanımaya çalışıyorum henüz az idmana çıktık. Hafta içinde bazı testler yapacağız oyuncularımıza. Futbolda sihirli bir değnek yok. İbrahim Üzülmez geldi takım değişir demek olmaz. Altay takımına başarılar diliyorum” dedi

Görevi devraldığı Erkan Sözeri’yle ilgili olarak Üzülmez, “Erkan Sözeri’yle ilgili geçmişteki söylemler doğru değil. Erkan Hoca’nın başında bulunduğu takım bu zamana kadar bu kadar puan toplamış. Evet, defansif bir takım ama hızlı hücuma çıkmalarını istiyorum. Top sizdeyken ve kaybettiğinizde doğru reaksiyonları vermelisiniz. Tabii bu hemen ortaya çıkacak şeyler değildir. En az rakip kadar mücadele etmeliyiz. Gelecek haftalarda herkes kendi üzerine düşen görevi yerine getirecektir” ifadelerini kullandı.
“HER İKİ DE ÇOK STRESLİ”
“Süper Lig’den bir takımı tutmak mı , Sper Lig’e taşımak mı zor ? “diye yönetilen soruyu Üzülmez, “Öyle bir soru sordunuz ki, ikisi de çok zor ve stresli. Bundan önce Gençlerbirliği’ni Süper Lig’de tutmak için göreve gelmiştik, şimdi de Süper Lig’e çıkarmak için mücadele edeceğiz. Her ikisi gerçekten çok zor ve stersli” diye cevap verdi.
“PROBLEM DEĞİL ”
Takımda bulunan oyuncularla ilgili yaş probleminin olmadığını ifade eden İbrahim Üzülmez, “Takımın yaş ortalaması 28,1. Bazı oyuncular belli bir yaşın üzerinde ama şunu söylemek gerekiyor. Bu oyuncuları biraz daha tasarruflu kullanmak gerekiyor. Bu kadro yapılanmasıyla olur. 30 yaş üstü oyuncular zaten tecrübeli oyuncular, sahada doğru işler yapıyorlar. İdmanlarını doğru uygularsak önümüzdeki haftalarda daha sağlıklı bir oluşum görebiliriz. Genç oyuncularımıza bugün görev veremedik ama ilerleyen haftalarda onları da sahada görebilirsiniz. Ben futbolda yaşa pek fazla takılmıyorum. Gençlerbirliğini kim daha ileri taşır ben ona bakıyorum. Genç oyuncularım keşke daha iyi olsa biz de onları sırtınızda taşırım” diye konuştu..

Yoruma Kapalı.