AMATÖRLER RİVA’DA

 AMATÖRLER RİVA’DA

Amatör liglerin belirsizliği, bu alandan evine ekmek götüren futbolcuları çileden çıkarıyor. En son amatör liglerin geleceği ile ilgi kararların Ekim ayı sonuna bırakılması bardağı taşırdı. Amatör futbolcular Riva tesislerinde ki oturma eylemi yaparak seslerini duyurmak istediler.

Amatör futbolcular isyan ediyor. Aylardır Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilerinden ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ( TASK)’ndan bir açıklama bekleyen Amatörler,  Riva Tesisleri’nde toplandılar. İki gün önce internet sitesinden bir açıklama ile  Amatör liglerin Ekim ayı sonuna kadar oynanamayacağı, o tarihte de tekrar değerlendirileceği açıklamasından sonra bu olayı protesto etmek amacıyla  bugün İstanbul  toplandılar. Yaklaşık 250-300 futbolcunun yer aldığı kalabalıkta amatör futbolcuları temsilen  Emrullah Öztürk’ün konuşması güne damgasını vurdu.

Bugün saat 13:00’den beri burada bulunduklarını ifade eden Öztürk” Buraya 250-300 arkadaşımızla çok büyük umutlarla geldik. Bizi temsil eden Federasyon binasının önündeyiz. Burada bulunan tüm arkadaşlarla beraber kimseden bir kuruş para almadan, servis paramızı, yiyeceğimizi ve içeceğimizi kendi cebimizden karşıladık. İsterdik ki bizi temsil eden insanlar gelsinler burada “ arkadaşlar sizler bizim misafirimizsiniz” deyip keşke 1 bardak su verseydiler, başımızın üstünde taşırdık. Anladık ki biz amatör futbolcular çok yalnız ve sahipsiziz.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Zaman zaman, ” Ali Düşmez istifa” sloganları da atan grup, yetkili birisi ile görüşene kadar alanı terketmeyeceklerini ve eylemlerine devam edeceklerini ifade ettiler.

Yorum Yap