ÇAPA DAN UMUT VEREN MESAJLAR

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Fuat Çapa'dan önemli mesajlar.Çapa, taraftarların yüreklerine su serpecek açıklamalar yaptı.

37

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Fuat Çapa’dan önemli açıklamalar…Sarı Lacivertli kulübün Youtube kanalında konuşan Çapa, Demir Grup Sivasspor maçı öncesi camiaya seslendi, transferler ve gelecek hedefleri ilgili konuştu. İşte Fuat Çapa’nın açıklamalarında öne çıkan başlıklar:

“CAMİAMIZI BİLGİLENDİREMEDİK “

“Camiamızdan özür dileyerek başlayalım. Onları oyun planlarımızla bilgilendiremedik. Onun nedenleri vardı. Pandemi her alanı olduğu gibi futbolu da etkiledi. Taraftar olmayınca coşku olmuyor. ama biz profesyonelce işimizi yapıyoruz.Yapacağız da.”

“KADROMUZUN YÜZDE DOKSANI TAMAMLADI”

“Sezonu açtığımızda, iskeleti olan bir takımımız yoktu. Bu nedenle “Eylül ayı bizim önemli” dedik. “Bunu ne kadar hasarsız atlatırsak iyi “demiştik.Yasak vardı. Ligin başlamasına yakın yasak kaldırıldı. Kadromuz yüzde 90 tamamlandı.İlk günden itibaren bu isimler olsaydı daha iyi olacaktı.”

“COŞKULU OYNAYACAĞIZ “

“Şimdi yaş ortalamasına genç bir kadroya sahip olacağız. Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en yaşlı takımı idi.Sadece bu sezon düşünülmedi. Gelecek sezonlar düşünülerek de transfer yapıldı. Ankaragücü taraftarının istediği bir oyun oynayacağız. Coşkulu oyun oynayacağız.Şu an inşaat dönemindeyiz.Biraz sabır etmeliyiz.Takım henüz birbirini tanımıyor.Eleştirilere açığız. Hak veriyoruz.

“BİZ DE BAŞARABİLİRİZ”

“Başakşehir ve Bursaspor’un yaptığını biz de başarabiliriz. Artık 30 haftadan sonra gelecek sezonların planlarını yaparız. Sivasspor geçen sezon inanılmaz bir sezon geçirdi. Pandemiden sonra düşüş yaşadılar. Ama başarılı sonuçlar aldılar. Kadrosundan fazla ayrılan olmadı. Yeni arkadaşların gelmesiyle alternatifler fazlalaştı.İyi bir karşılaşma olacağını düşünüyorum.İki mevkiyi transfer etmek için yönetim çalışıyor.”

Yoruma Kapalı.