AMPUTE FUTBOLDA TEHLİKE ÇANLARI

 AMPUTE FUTBOLDA TEHLİKE ÇANLARI

Ampute futbol kulüplerimiz maddi sıkıntılar yaşarken asıl tehlikeyi göz ardı etmemek gerekir. O tehlike de  şudur k, kulüplerimiz diğer kulüplerdeki iyi sporcuları transfer etmek için büyük çaba harcıyor. Parası çok olan özellikle belediye kulübü olan Şahinbey Belediye elit sporcuları transfer ediyor. Buraya kadar sorun yok. İyi sporcuları tüm kulüpler transfer etmek ister.

Söz konusu maddi sıkıntıdan dolayı alt yapı kurulamıyor,  yeni sporcular yetiştiremiyoruz. Bu duruma acilen bir çözüm bulunmalı. Kulüp sayılarımız artıyor aynı istikamette sporcu sayımız artmıyor Kulüplerimizin acil alt yapı kurması lazım. Ülkemizde yaşayan yaklaşık  10 milyon engelli vatandaşımız var.  Bunların yaklaşık olarak 1 milyonu Ampute futbol oynayayabilecek klasifikasyonda engeliler .Bunlara ulaşıp sahalara çıkma yönünde destek olmalıyız. bir önceki yazımda bahsettim ampute futbol hem sosyal sorumluluk hemde rehabilitasyon amaçlıdır ampute futbolda asıl başarı ne kadar çok engelli sporcuya ulaşır isek okadar başarılı sayılırız sahaya çıkan her engelli bireye sporcu kimliği kazandırmak büyük başarıdır ne kadar çok engelliye ulaşır isek okadar çok elit sporcuda yetiştiririz işte bu durumu yerel yönetimlere anlatıp onların desteğini almalıyız.

 

Ama yapılan uygulamalar maddi yetersizlikler yüzünden sporcu sayımız stabil kaldır 30 kulüp var sporcular yetersiz ve yakın zamanda azalmaya başlayacak. Bunun için neler yapılmalı bir sonraki yazımda bahsedeceğim.

 

Yorum Yap