BEYPAZARI’NDA TARTIŞTILAR

 BEYPAZARI’NDA TARTIŞTILAR

Amatörler sorunlarını masaya yatırıp, çözüm aradıkları bölgsel iştişare toplantıların sonuncusu Beypazarı’nda gerçekleşti.Altındağ, Çankaya, Keçiören, Mamak, Sincan, Yenimahalle’den sonra Beypazarı’nda İnözü Vadisi Zindancık Restoran’da gerçekleşen iştişara toplantısıan Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Başkanı Murat Kandazoğlu, Genel Sekreter Osman Nuri Okumuş, Başkan Yardımcısı Bayram Akyer, Teşkilatlanma Sekreteri Soner Cengiz, , Halkla İlişkiler Sekteri Yalçın Yuna, kulüpleri temsilen başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak şu isimler katıldı: Mehmet Kirazdibi (Ayaşspor Kulübü), Ahmet Kavas (Beypazarı Belediyespor Kulübü), Mustafa Kara (Çayırhanspor Kulübü), Ahmet Çiftçi (Çayırhanspor Kulübü), Yusuf Bostancı (Kızılcahamam Belediyespor), Bekir Bezik (Nallıhan 1864)

AKŞAM YEMEĞİNİN ARDINDAN
Hep birlikte yenilen akşam yemeğinin ardından Beypazarı Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Kavas, konuklara ,”hoşgeldiniz” diyerek, “Sizleri Beypazarı’nda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Sorunlarımızın çözüme katkı sunacağına inandığım bir toplantı gerçekleştirir. Tekrar hepiniz hoşgeldiniz” dedi. Teşkilatlanma Sekteri Soner Cengiz, açılış konuşmasında tüm davetlilere hoşgeldin diyerek, “İştişare toplantılarımızın bugün 7.sını gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılarda biz size kendimizi anlatmayacağız, sizleri dinleyeceiz. Sorunları konuşacağız, hep birlikte çözüm yolları arayacağız. Dağıtığımız anket kağıtlarına yazacağınız soruları cevaplandıracağız. Unutulmamalı ki, “söz uçar , yazı kalır “diye bir söz vardır. Bu yazdıklarınızı bir rapor olarak toplayıp, değerlendireceğiz.Tekrar hepiniz hoşgeldiniz “diye konuştu.

 

KAPSAMLI AÇIKLAMA

AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu ‘da yaşanan sorunlarla ilgili çok kapsamlı bilgilendirmelerde bulunduğu konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Kandazoğlu, “Biz çok büyük bir aileyiz. Dolayısıyla sorunlarımız da var. Bu sorunları çözmek için tüm kulüplerimizle iştişare toplantıları yapıyoruz. Sorunları tesbit edip, çözüm yolları arıyoruz. Bizler sizlerin haklarını savunmakla mükellefiz. Sonra biz sadece futbolla anılmak istemiyoruz. Biz tüm spor branşlarının temsilcisisiyiz. Kulüplerimizi 7 bölgeye ayırdık. Bugün burada son işitişare toplantımızı yaptık. Bundan sonra tüm kulüplerimizin ve basınımızın katılımı ile daha geniş kapsamlı bir toplantıyapacağız.” dedi.

.
9 İSTİFA İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ.

Murat Kandazoğlu, her iştiaşare toplantısında olduğu gibi geçmiş aylarda Federasyon yönetiminden istifa eden 9 üye ile ilgili de bilgilendirme yaptı. İstifa eden arkdaşlarına yaptıkları hizmetler için teşekkür eden Kandazoğlu, “8 arkadaşımız fikir ayrılığı nedeniyle istifa etti. Bunlardan Recep Ali Er , işlerinin yoğunluğu nedeniyle ayrıldığını belirtip, istifasını verdi Ayrılan arkadaşlarımıza saygı duyuyoruz. Amatör spora yaptıklrı hizmetler için teşekkür ederiz ” ifadelerini kullandı.

TASKK DİSİPLİN KURULU’NA SEVK

Murat Kandazoğlu, şahsının Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Dispilin Kurulu’na sevki ile iddilar ve suçlamalar ile ilgili de açıklama yapıp, Genel Sekreter Osman Nuri Okumuş tarafından TASKK Displin Kurulu’na sevk gerekçeleri ve savunmasını okuttu. Murat Kandazoğlu, “Kulüplerin hakkını savunmanın bir bir displin suçu olduğunu düşünmüyorum. Haklı olduğumuz konuda sonuna kadar mücadele edeceğiz “diyerek sözlerini tamamladı.

SORULARI CEVAPLADI

Toplantıda, kulüp temsilcileri söz alıp, tesis sıkıntısından ekonomik zorluklara, Yerel Yönetim kulüplerinden sağlık problemlerine, sponsorluk yasasından devletin yaptığı ayni ve nakdi yardımlara kadar bir çok konuda fikir alışveri

şinde bulundular. Sorulan sorular cevaplandırıldı. Kulüp temsilcileri özellikle tesis sorunlarının giderilmesi konusunda sıkıntıları ilgili makamlar a iletilmesindeki duyarlığı nedeniyle Murat Kandazoğlu’na teşekkür ettiler. Gece toplu fotoğraf çekimi ile soanerdi.

Yorum Yap