DİLBER’E GÜVEN TAM

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) 24. Olağan Genel Kurulu, tarihinin en yüksel katılımı ile yapıldı. 56 şubeden bin 201 kayıtlı delegeden 980'nin katıldığı genel kurulda oybirliği ile İsmail Dilber, tekrar TÜFAD Genel Başkanı oldu.

355

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) 24. Olağan Genel Kurulu, tarihinin en yüksel katılımı ile yapıldı. 56 şubeden bin 201 kayıtlı delegeden 980’nin katıldığı genel kurulda oybirliği ile İsmail Dilber, tekrar TÜFAD Genel Başkanı oldu.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) 24. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurula, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez, TASKK Kurucu Başkanı Rıza Sümer, Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği (KTFAD) Başkanı Süleyman Göktaş, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (AASKF) Murat Kandazoğlu, TÜFAD Onursal Başkanı Özkan Sümer başta olmak üzere, Milli takımlar dahil bir çok takımda uzun yıllar görev yapan teknik adamlardan oluşan bin 201 kayıtlı delegeden 980’i katıldı.

BELGESEL BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Kongre, TÜFAD Genel Sekreteri ve TÜFAD Muğla Başkanı Alaaddin Naganlu’nun açılış ve selamla konuşması ile saat 11:00’de çalışmlarına başladı. Naganlu’nun konuşmasının ardından, Yetkin Etkin tarafından hazırlanan ve yaklaşık 40 dakika süren TÜFAD Belgeseli gösterime sunuldu. TÜFAD’nın, 1965’den bugünlere gelmesini konulan belgesel büyük beğeni ve alkış aldı.Konuklar belgeseli izlerken duygusal anlar yaşadı.

METİN TÜREL DUYGULANDIRDI

Türk futbolunun efsane teknik adamlarından Metin Türel’in hastaneden çıkıp, tekerlekli sandalyalı arabası ile genel kurula katılması herkesi duygulandı.

“AVRUPA’NIN EN İYİ SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ”

Divan Başkanlığı’nı TÜFAD Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Bingöl’ün yaptığı kongrede TÜFAD Başkanı İsmail Dilber yaptığı konuşmada, TÜFAD’nın alanının en etkin sivil toplum örgütü olduğunu söyledi. TÜFAD Belgeseli’nden çok etkilendiğini ifade eden Dilber, “Öncelikle genel kurulumuza gösterdiğiniz, duyralılık ve katılmdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. TÜFAD, Türk futbolu için son derece önemli kurumdur. TÜFAD, topun ve çocuğun olduğu heryerde olmuştur ve olacaktır. Alanımızda Avrupa’nın en güçlü sivil toplum örgütüyüz.Bu gücü kaybetmemek için çalışacağız . Bugün bir kez daha gördük ki, camimız birlik ve beraberlik içinde. Tek adaylı genel kurula 56 şubeden yaklaşık bin üye geldi. Bu çok önemli. Birbirimizi sevip sayalım. Geldiğiniz için hepinize sonsuz teşekkürler” diyerek konuşmasını tamamlandı.

ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİLER

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, Onursal Başkan Özkan Sümer, TASKK Başkanı Ali Düşmez yaptıkları konuşmalarda TÜFAD’nın Türk futbolundaki yeri ve öneminin altını çizip, önemli mesajlar verdiler. Başkan Fethi Yaşar’ın “İstiklal Marşı’na eşilik eden futbolcu sayısı artmalı “diyerek yabancı oyuncu sayısının çokluğuna vurgu yapması salondan büyük alkış aldı. Özkan Sümer’in Türkiye’nin en fazla yabancı oyuncu oynatan, en yaşlı ligi olan ve en az genç yetenek üreten ülke olmasına dikkat çekmesi de önemli kongre mesajları arasındaydı.

18 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

Kongrede faaliyet raporu, gelir, gider hesapları, denetleme raporları okunup, oybirliği kabul edilmesinin ardından tüzük değişikliği maddeleri ve TÜFAD’nın ilkelerine uygunsuz eylemlerde bulunan 18 üyenin üyelikten çıkarılması da oy birliği ile kabul edildi.

TAM DESTEK

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından seçimlere geçildi. İsmail Dilber tek aday olarak girdiği seçimler açık oylama ile yapıldı. 1997 yılından beri bu görevi yürüten Dilber, genel kurula katılan tüm üyelerin oyu ile tekrar TÜFAD Genel Başkanı seçildi. İsmail Dilber, genel kurulun kendisine verdiği desteğe teşekkür ederek, el birliği ve gönül birliği ile yola devam edeceklerini söyledi.

YÖNETİMDE ŞU İSİMLER VAR:

İsmail Dilber’in başkanlığındaki TÜFAD Genel Merkez Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu:Tınaz Tırpan, Nevzat Güzelırmak, Hüdai Doğu, Ahmet Birdal, Osman Yozgat, Alaaddin Naganlu, Remzi Demirer, Osman Tezcan, Mehmet Sümer, Hayrettin Tekellioğlu, Hakkı Bayrak, Doç.Dr.Nehmet Acet, Halil Yapıcı, Samet Aybaba, Ünal Karaman, İsmail Ertekin, Halit Önsen, Münir Yılmaz, Abdüsemet Karakaş, İsmet Savcıoğlu.
Denetleme Kurulu’nda ise Bilal Karafazlıoğlu, Tevfik Ata Tekin, Hasan Ali Tek’den oluştu

Yoruma Kapalı.