FUTBOLUMUZUN 42.PATRONU NİHAT ÖZDEMİR

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Ankara'da yapılan Seçimli Genel Kurulu'nda Nihat Özdemir başkan seçildi. Özdemir, oy kullanan 183 delegenin 179'unun oyunu alıp, TFF'nun 42.başkanı oldu.

0 5

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Ankara JW Marriott Otel’de gerçekleştirilen genel kurula 294 kayıtlı delegeden 215’i katıldı. Tek aday olarak seçime giren Nihat Özdemir, ou kullanan 183 delegenin oyunu alıp, TFF ‘nün 42.başkanı olurken, 4 oy geçersiz sayıldı.Genel Kurula Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar başta olmak üzere çok sayıda davetli ve kulüp temsilcileri katıldı.Mehmet Baykan’ın Divan Başkanı olduğu genel kurulda konuşan TFF Başkanı Hüsnü Güreli, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu konuşmasını yaptıktan sonra kongreden ayrıldı. Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç, Pazar Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Yangın ve Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Uysal, birer konuşma yaptılar. Konuşmalarının ardından Hüsnü Güreli ve Yıldırım Demirören dönemi oy çokluğu ile ibra edildi.
183 DELEGE OY KULLANDI
Raporlarının ibrasının ardından seçimlere geçildi.Nihat Özdemir’in tek aday olduğu kongrede 183 delege oy kullandı. 179 geçerli oy alan Nihat Özdemir Türkiye Futbol Federasyonu’nun 42.başkanı olurken 4 oy da geçersiz sayıldı. Özdemir’in listesinde şu isimler yeraladı:Servet Yardımcı,Mehmet Baykan,Erdal Bahçıvan,Erhan Kamışlı,Yılmaz Büyükaydın,Ali Düşmez,Mustafa Çağlar İsmail Erdem,Mustafa Hacıkerimoğlu,Nuri Akın,Selim Soydan,Hasan Yıldırım Akıncıoğlu,Alkın Kalkavan,Hamit

Yönetim Kurulu (Yedek)

1) Mete Düren
2) Ensar Saral
3) Şahin Kartal
4) İbrahim Şahinkaya
5) Kamuran Yazıcı
6) Mustafa Bozbağ
7) Fatih Maden
8) Mehmet Serdar Binnet
9) İsmail Ergüneş
10) Yakup Şimşek
11) Şevki Bostan
12) İlyas İleri
13) Cevat Ay
14) İnanç Erol

Denetleme Kurulu (Asıl)

1) Mehmet İlker Aycı
2) Bünyamin Bozgeyik
3) İbrahim Türkiş
4) Murat Tanrıverdi
5) Abdülcahit Şahin

Denetleme Kurulu (Yedek)

1) Tuncay Karartı
2) Ömer Bekir Güder
3) Ahmet Hilmi Yücesoy
4) Hasan Er
5) Mustafa Süreyya Durukan

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.