HAKEMLERDEN GÖRKEMLİ “MERHABA”

Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen görekemli törenle, Ankaralı hakemler yeni sezona, “merhaba” dediler.

284

Ankaralı hakemler 2018-2019 sezonuna görkemli bir törenle , “merhaba “dediler. Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği  (TFFHGD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen açılış törenine, Ankara Amatör Spor Kulüpleri (AASKF) Genel Sekreteri Osman Nuri Okumuş, Türkiye Faal Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Mete Işık, Futbol Saha Komiserleri Derneği (FSKD) Başkanı Dilaver Gürbüz, Futbol İl Temsilci Yardımcısı Celal Mutlu, Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili ve 3.Bölge Sorumlusu Metin Tokat, İl Hakem Kurulu Başkanı Prof Dr. Sürhat Müniroğlu,  Merkez Hakem Kurulu eski başkanlarından Bülent Yavuz, Talat Tokat, Tuğgeneral Engin Çırakoğlu, Süper Lig hakemlerinden Bülent Yıldırım, Ali Palabıyık, Serkan Tokat, Yaşar Kemal Uğurlu  başta olmak üzere yeni sezonda görev alacak hakem ve gözlemciler ile  aileleri katıldı.

 

Ankara 19 Mayıs 1 Nolu Saha’da yapılan törenin açılış konuşmasında TFFHGD Ankara Şubesi Başkanı Ali Uluyol, çok kısa zamanda Ankara ve Türk hakemliğinin geleceğe katkı sunan  önemli etkinlikler gerçekleştirdikleri söyledi. Uluyol, “Öncelikle bugün bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Dernek başkanı olunca bazı şeyler söylemek gerekir. Kısaca neler yaptık onları anlatacağım.Kıyafet birlikteliğini sağladık.İngilizce kurslar düzenledik. Bir çok genç arkadaşlarımız bu kurslara katıldı. Yabancı dili çok önemsiyoruz. Artık Süper Lig ve 1.Lig’de yabancı futbolcu sayısı çok fazlalaştı. Bu kursları sürdüreceğiz.Hakem ücretlerini kaldırdık. Sağlık raporu konusunu çözüme kavuşturduk.Futbol ve Bowling turnuvaları düzenledik.Aramızdan ayrılanlar, evlenenler, aramıza katılan çocuklarımız oldu. Biz çok büyük bir aileyiz. Her geçen gün büyüyoruz. Bu sezon açılımız burada son yaptığımız açılış olacak. 19 Mayıs Stadı yıkılıyor.Biz “ B” planımızı yaptık. Kızılay’da hakem derneğimizin yeri var. Bize yer verdiler. Gençleştirme operasyonu ile Ankara hakemleri 4 yaş gençleşti. Tüm hakem ve gözlemci arkadaşlarımıza yeni sezonda başarılar dilerim “dedi.

İl Hakem Kurulu Başkanı Sürhat Müniroğlu da yaptığı konuşmada, son 2 yılda 37 hakemin terfi ettiğini ifa ederek, “Geçen yıl 16, bu yıl da 21 olmak üzere 2 yılda toplam 37 hakem siyah formadan sarı formaya terfi ettiler.Tüm bunları Merkez Kurulu Başkan Vekilimizin bize verdiği destekle gerçekleştirdik. Bu destekten dolayı kendilerine kuvvetli bir alkış rica ediyorum.Duayen hakem projemizi hayat geçirdik. 50 gözlemci arkadaşımız bu projede “koç”luk yaptılar.Önemli testler gerçekleştirdik. Her türlü bilgilerin bulunduğu dijital hakem kartını hayata geçirdik.” diye konuştu.

Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili ve 3 Bölge Sorumlu Metin Tokat’da yaptığı konuşmada TFFHGD Ankara Şubesi’nin yaptığı projelerden ve çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade ederek yeni sezonla ilgili önemli mesajlar verdi.

EN GENÇ HAKEM

Bu sezon C Klasmanı hakemliğine terfi eden Burak Günen yaptığı konuşmada şunları söyledi:”2013 yılında başladığım bu yolculukta emeği olan tüm hocalarıma teşekkür ediyorum.Sizleri utandırmayacağıma söz verip, hedefin Süper Lig hakemi olduğunu sizlerle paylaşmak isterim.

BAŞARI DİLEKLERİ

TÜFAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Mete Işık, Saha Komiserleri Derneği Ankara Şube Başkanı Dilaver Gürbüz, eski Süper Lig Yardımcı hakemlerinden Tuğgeneral Engin İpekoğlu, Bülent yavuz’da yaptıkları konuşmalarda hakemlere yeni sezonda başarılar dilediler. Konuşmaların ardından terfi ve belgeleri ve kokart takma törenine geçildi. Seğmen ekibi gösterisi,  pasta kesimi ve kokteylle açılış töreni sona erdi.

 

 

 

 

Yoruma Kapalı.