KÜLLİYEDE ANKARAGÜCÜ ‘DE KONUŞULDU

54

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile biraraya geldi. Cumhurbaşkanlığı Kulliyesi’nde gerçekleşen görüşmede MKE Ankaragücü’de konuşuldu.
.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile biraraya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşme sonrası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan yapılan yazılı açıklamada kentin sorunları, bürokrasideki tıkanıklık ve Ankaragücü’nün yaşadığı mali sorunların ele alındığı ifade edildi.Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etmiştir. Toplantıda Başkent Ankara’nın kent sorunları, yapılması planlanan projeler ve kimi alanlarda bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılmasına dair başlıklar ele alınmıştır.
“GENÇLİK PARKI’NIN DEVRİ GÖRÜŞÜLDÜ”
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, kentimizin asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulunmuşlardır.
“BÜROKRASİDEKİ TIKANMALARIN AŞILMASI İÇİN DESTEK İSTENDİ”Görüşmede Sayın Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verilmiştir. Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunulmuştur.Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ankara’nın projelerine ve ihtiyaçlarına olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerini sunarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden ayrılmıştır.”

Yoruma Kapalı.