MERHABA CEFAKÂR ve VEFAKÂR DOSTLAR MERHABA

 MERHABA CEFAKÂR ve VEFAKÂR DOSTLAR MERHABA

İçten ve samimi bir gülümseme ile başlar her şey. Sıcacık merhabalarla çıkılır yolculuklara. Dostluklar, arkadaşlıklar bu ilk kelimede düğümlüdür hep. Kalem bu ilk kelimeyle yazar, kelam bu ilk kelimeyle söyler. Yolun tıkanıp çıkmaz sokaklara girdiğinde, yeni bir ufuk ve yol ararsın işte o vakit yetişir imdadına o sihirli kelime. Merhaba…

Merhaba; derdi ülke, derdi gençlik, derdi insan olan güzel yürekli, fedakâr, cefakâr insanlar merhaba…
Merhaba; evinden, eşinden, çocuklarından, zamanından artırıp kulübün masraflarını karşılamaya çalışan sevdalı yürekler merhaba…

2018-2019 Sezonu’nun başlamasına az bir süre kala herkes heyecan ve güzel bir telaş içerisinde. Tabi bizlerde apayrı bir heyecan var. Hepimizin derdi gol atmak ve kazanmak. Ama bu sezonun ayrı bir özelliği var. Herkesten ricam arkanıza yaslanın ve bu güzel gölü izleyin. En güzel goller bu sitede olacak.

Yeni bir yolculuğa çıkıyoruz ve bu yolculukta yolumuzun çok uzun olduğunu biliyoruz. Kaldı ki en zor yolculuk olacak belki de. 19 Mayıs Stadı yıkılıyor ve altında yaşayan Amatör Spor Kulüpleri sözüm ona ufacık, daracık, 10 kişinin bile birlikte oturamayacağı göstermelik ofisler gösterildi. Bu süreçte çok büyük sıkıntılar yaşanacak. Kıt kanaat bir şekilde insan ve sporcu yetiştirmeye çalışan, ailesinin rızkından kesip bu yola ömrünü adamış spor kulüplerine bu davranış yapılmasaydı keşke. Plan ve programlı bir veda olsaydı… Maalesef etkin ve yetkin irade bunu beceremedi. Çoğu kulüp kapanacak ya da çok az kategoriyle mücadele etmek zorunda kalacak. Kısacası Amatörlerin atar damarlarını söküp attılar.

Böyle bir ortamda yolumuz ve yolculuğumuz birazcık sancılı geçeceğe benziyor. Ama bu golün de atılması gerekiyordu ve yıllardır Ankara’nın en büyük eksiği buydu. Gazetelerin Ankara eklerinin kapatıldığı bir ortamda inşallah bu yolculuğumuz uzun soluklu olur. Tüm okurlarımızdan ricam gelin bu golü hep beraber atalım.
Öyle bir gol atalım ki, sadece Ankara değil, Türkiye hatta Dünya duysun.

Yorum Yap