ÖZKÖYLÜ, “NEREDE KALMIŞTIK “DEDİ

 ÖZKÖYLÜ, “NEREDE KALMIŞTIK “DEDİ

Osmanlıspor’da Osman Özköylü dönemi resmen başladı. Eskişehirspor mağlubiyetinin ardından teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile yollarını ayırma kararı alan Başkent ekibinin yönetimi Özköylü 1, 5 yıllık resmi sözleşme imzaladı. Osman Özköylü’nün yardımcılıklarını İlker Püren (Yardımcı antrenör), Fatih Çardak (Yardımcı antrenör), Ragıp Başdağ (Yardımcı antrenör), Cengizhan Baskın (Kaleci antrenörü), Uğur Okur (Analiz antrenörü) yapacak. Ekibe bir isim daha katılacak.

 

Batıkent Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Osmanlıspor Kulübü Yöneticisi Cenk Karayel, yollarını ayırdıkları Mustafa Reşit Akçay’a teşekkür ederek, ” Bildiğiniz gibi 2018-2019 sezonuna Mustafa Reşit Akçay hocamızla başladık.Kendisini çok değerli bir teknik adamdır. Karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Bugüne kadar kulübümüze yaptığı, hizmetler için, özellikle Avrupa kupasında başarılı sonuçlar için teşekkür ediyoruz. Sezona başlarken de hedeflerimiz vardı, şimdi de var. Osmanlıspor, ait olduğu yere , yani Süper Lig’e dönecektir. Osmanlıspor’un tekrar yukarı çıkabilmesi için bizim ile daha önce çalışmış ve başarılı olan, bu kulübü tanıyan, oyuncuları bilen Osman hocamız ile anlaşmaya vardık. Kendisine bu yolda başarılar diliyorum” dedi.

Osmanlıspor’da ikinci kez göreve yapacak olan Osman Özköylü de , tekrar Osmanlıspor çatısı altında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Özköylü, “Osmanlıspor’un çatısı altında olmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Ankara’da yaşayan bir teknik adam olarak Osmanlıspor’da olmak bana evimdeymişim gibi hissettiriyor. Bu kulüpte çalıştığım 1.5 yıllık sezonda sürecinde belki sıfırdan alınan bir takım Süper Lig’e kadar yürüyen bir macera içerisinde başarılarla dolu bir dönem geçirdik. Bu kulüpte ayrıldığımız dönemde 14’üncü haftaydı ve liderdik. O dönemde yaşadığımız fikir ayrılıklarından dolayı ayrılmıştık. Benim içimde hem bir uhde kalmıştı. Benim bu kulüpte yapacak işim bitmedi. Yarım kalan işimi tamamlamak için buradayım. Ben bu kulübü çok seviyorum. Biz buradaki herkesi ailenin bir parçası olarak görüyoruz.”ifadelerini kullandı.

“HENÜZ KAYBEDİLMİŞ BİRŞEY YOK”

Hedeflerinin Osmanlıspor’u Süper Lig’e taşımak olduğunu ifade eden Osman Özköylü, ” “Osmanlıspor’un en alt kademesinden en üst kademesine kadar herkesin bir bütün içerisinde çalışarak, bizlerinde sahada göstereceği performans ve saha dışından gelecek destekle beraber tekrar takım olması gereken yerlere ulaşacaktır. Şu anda kaybedilmiş bir şey yok. Bir süreç gerekiyor. Özellikle son haftalarda yaşanan mağlubiyetler, moral bozuklukları, motivasyon kaybı takım üzerinde net bir şekilde görülüyor. Bizim görevimiz kısa sürede takımı psikolojik olarak ayağa kaldırmak ve tekrar kazanma arzusunu yukarılara çıkarmak. Elimizde iyi bir takım var.” diye konuştu.

“EN ÇOK BEDELİ BEN ÖDEDİM”

WWW.GOLANKARA.COM, un “Son 10 yılda çok ciddi başarılar yaşamış, şampiyonluklara imza atmış bir teknik adam olarak, neden uzun süreli takımlarda çalışamıyorsunuz ?” sorusuna tecrübeli teknik adam, “Son 10 yılda 2 şampiyonluk yaşamış, Osmanlıspor , Sivasspor ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor gibi takımları şampiyonluğa hazırlamış bir teknik direktörüm. Ben bugüne kadar, hep bildiklerimi söyledim, doğru bildiklerimi yaptım. Benim doğru bildiklerimin, bir başkası için doğru olmuyor. Özellikle yöneticiler için. Şayet ben bugün 5 şampiyonluk yaşayan bir teknik adam olsaydım, bugün Süper Lig’de çalışan bir teknik adam olurdum. Benim 18 yaşında bir oğlum var, bir gün bana, “Baba, senin doğru bildiklerini, herkes için doğru olmayabilir. Bunun en büyük acısınını aile olarak biz çekiyoruz. ” dedi. Bu sözler inanın beni çok etkiledi. Denizlispor’dan ayrılalı 1 ay oldu. Bu süreçte kendimle yüzleştim. Hatalarımla yüzleştim. En çok bedeli ben ve ailem ödedi. Çalışma arkadaşlarım ödedi. Neticede insanız, hata yapacağız. Ama artık çok farklı br Osman Özköylü göreceksiniz. Sadece işime odaklanacağım. Bu farklı Osmanlıspor’da göreceksiniz.”

Yorum Yap