ÖZKÖYLÜ, “SEVİLMEYEN BİR TAKIMIZ “DEDİ

Teknik direktör Osman Özköylü, "Ankara'nın daha fazla Osmanlıspor'a sahip çıkmasını isterdim ama maalesef sevilmeyen bir takımız. Herkesin nefret ettiği, dışlamaya çalıştığı bir takımız"dedi.

89

Spor Toto 1. Lig play-off yarı finalinde, Gazişehir Gaziantep’e penaltılar sonunda elenen Osmanlıspor’un teknik direktörü Osman Özköylü, “Böylesine olağanüstü bir maçtan sonra biraz da şansa bağlı olan penaltı atışlarında turu kaybetmek gerçekten üzücü.” dedi.

Özköylü, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında maçla ilgili değerlendirmeler yapıp, soruları cevaplandırdı. Tecrübeli teknik adam, oyuncularının finale yükselmek için her şeyi yaptığını ama sonunu getiremediklerini söyledi.

“OYUNCULARIMLA GURUR DUYDUM “

Oyuncularıyla gurur duyduğunu belirten Özköylü, “Bugün sahada olağanüstü oynayan, yüreğini ortaya koyan, maçtan önce konuştuğumuz her şeyi dört dörtlük değil, daha fazlasını yapan Osmanlıspor vardı. Karşımızdaki takım çok büyük bütçelerle kurulmuş, iyi oyunculara sahip bir ekip. 120 dakikada elle tutulur pozisyonları yok. Kalecimizin ‘kurtardı’ diyebileceğim bir pozisyon dahi yok. Böylesine olağanüstü bir maçtan sonra biraz da şansa bağlı olan penaltı atışlarında turu kaybetmek gerçekten üzüntü verici.” dedi.Özköylü, saha dışı faktörlere değinerek, “Üzgünüz ama çok iyi bir takım kazandık. İlk maçtan önce yaşadığımız bazı sıkıntılar neticesinde 4 oyuncumuzu kadro dışı bıraktık. Her şeyi göze aldık. Geri dönüş, kolay bir iş değil ama neticeye ulaşamadık.” diye konuştu.

” HERKESİN DIŞLAMAYA ÇALIŞTIĞI BİR TAKIMIZ”

www.golankara.com’un, “Süper Lig’in kapısından dönülmüşse, tribün yalnızlığı, medya destek eksikliği, şansızlıklar dışında bizim bilmediğimiz başka hangi sorunlar yaşadınız ? sorusuna Osman Özköylü, şöyle cevap verdi: “Burada söyleyemeyeceğim bazı şeyler var. Sıkıntılarımızı kendi içimizde çözmeye çalıştık. Maalesef halledemedik. Biz geldikten sonra 12 maçta 11 galibiyet, 1 beraberlik almış, lider olmuş bir Osmanlıspor vardı. Ondan sonra kendi içimizde bazı problemler yaşadık. Bunları çözme konusunda maalesef başarılı olmadık. Bunlar sonuca yansıdı. Gazişehir Gaziantep gibi arkasında koca bir şehir olan takım değiliz. Bizim arkamızda belediye, valilik yok. Rakip takım seyircisi bizden fazla. Daha önce Melih (Gökçek) başkan, belediye başkanı olduğunda, bazı destekleri alabiliyorduk. İşimiz daha rahat olabiliyordu. Ama bu süreçte aile içinde bir takım olduk. Dışardan o gücü almamız engellendi. Biz de isteriz, 10-15 bin kişi seyirci desteğiyle oynamak. Ankara’nın daha fazla Osmanlıspor’a sahip çıkmasını isterdim ama maalesef sevilmeyen bir takımız. Herkesin nefret ettiği, dışlamaya çalıştığı bir takımız. Her şeye rağmen biz mücadelemizi sonuna kadar yaptık.” Öte yandan, Osmanlıspor’da kadro dışı bırakılan 4 futbolcunun Caner Arıcı, Beykan Şimşek, Anıl Karaer ve Galip Güzel olduğu öğrenildi.

Yoruma Kapalı.