SAL LİGİNE GİDECEK 3. TAKIM BELLİ OLDU

Zorlu geçen ligin ardından Kavaklıderespor'da Süper Amatör bileti alarak mutlu sona ulaştı.

194

Nefes kesen 90 Dakika sonunda Güneşspor’u 3-2 mağlup eden Kavaklıderespor adını Süper Amatör Lig (SAL)’a yazdırdı.

Geçen hafta Demirlibahçespor’un Şampiyonluğu ile sona eren Play Off turunda, Metespor’da ardından Süper Amatöre çıkan ikinci takım olmuştu. Final Grubunun ikinci ayağında ise Kavaklıderespor bugün oynanan ve nefesleri kesen karşılaşmada Süper Amatör vizesi alan 3. Takım oldu.

90 dakikası 2-2 sona eren maçta uzatmalarda bir gol daha bulup rakibini 3-2 mağlup eden Kırmızı Karalar, tribün desteğini de arkasına alarak 74 yıllık tarihinde bir ilke daha imza atarak Süper Amatör lige çıkmanın sevincini yaşadı. Güneşspor da gösterdiği mücadele ve son dakikaya kadar maçı bırakmaması geçen sene düştüğü ligi ne kadar istediğini gösterdi. Fakat bu istek kazanması için yeterli olmadı.

Trübünler’in doluluğu, Aile ve çocukların çok olması da 19 Mayıs dış sahalara ayrı bir güzellik kattı. Öyleki kucağında biberonu ile maça gelen de vardı, minik ikizleri ile takımına tempo tutanlarda…
Ne zaman yıkılacağı ya da yıkılıp yıkılmayacağı belli olmayan dış sahalarda belki de son çığlıkları, hüzünleri,sevinçleri yaşadık kim bilir…

Üç yıl önce 2. Amatörden takımı alarak iki üst lige çıkaran ve çıtasını hep yüksekte tutan Kavaklıderespor Başkanı Fatih Cürebal, maçtan sonra açıklamalarda bulundu. Süper Amatör Ligi hakettiklerini ve bu başarıyı tüm camiaya armağan ettiklerini ifade eden Cürebal;” 3 sene önce çıktığımız yolculukta beş senede BAL ligine çıkma hayalimiz vardı ve bunun için çok çalışıyoruz. Bu hayalimizin iki kademesini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bundan sonra amacımız bu ligi de geçip hayalimizi yakalamak. Bu başarıda emeği geçen yönetim kurulumuzu, hocalarımızı, taraftarlarımızı ve terinin son damlasına kadar mücadele eden futbolcularımızı kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Mutluluğu gözlerinden okunan genç Teknik Direktör Serhat Aydın da açıklamalarda bulunarak takımına teşekkür etti. Zorlu bir süreç geçirdiklerini söyleyen Aydın ” Takıma Play Off gruplarında katıldım ve geldiğimde iyi bir takımla karşılaştım. Ufak dokunuşlar ve değişikliklerle birşeyler yapmaya çalıştık. Rabbim yüzümüze güldü ve güzel bir başarı kazandık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yoruma Kapalı.