ŞAMPİYONLARIN ÖYKÜSÜ (2) ANKARA GAZİ SPOR

334

HABER: ALİ ÖCAL / TASARIM:AHMET EROĞLU

22018-2019 SEZONU U 17 2.GRUP ŞAMPİYONU


Şampiyonların Öyküsü Yazı Dizimizin 2.konuğu Ankara Gazi Spor Kulübü. Bundan 3 yıl önce kurulan çiçeği burnunda kulüp, bu kısa süreçte önemli başarılara imza atıp, geleceğe yönelik umutlarumızı artırıyor. İki idealist genç ve arkasındaki  bir vauç  insanların desteği ile Mavi-Kırmızı-Beyaz renkliler, adlarından önce Ankara’da  bahsettirdiler, kısa sürede tüm Türkiye’ye  isimlerini duyuracaklarının sinyallerini veriyor Mehmet Ceyhun ve Yunus Emre Yıldırım. Ankara Gazi Spor Kulübü U  17 Takımı, Ankara 2018-2019 Sezonu’nda U 17 Ligi 2.Grup’ta şampiyonluk mutluluğu yaşadı. Oynadığı 14 maçtan 10’nundan galibiyet,1’nden beraberlik ve 3 mağlubiyetl ayrılıp, 31 puanla rakiplerinin önünde ipi göğüsledi. Peki bu başarı öyküsü nasıl gerçekti, bu yolculukta neler yaşandı?

KÖTÜ BAŞLADILAR İYİ BİTİRDİLER

Ankara Gazi Spor, sezona 4-1’lik TED Ankara Koleji mağlubiyeti ile, sezoan  “merhaba” dedi. Bu yenilgi sonrası soyunma odasında futbolcuların birbiri ile kenetlenmesi, sanki yaşanacak başarıların habercisi gibiydi. Bir özgüven kaybı yaşanmasından korkan Teknik Sorumlu Yunus Emre Yıldırım’ı bile hayrete düşüren bu  tablo ile karşılaşmasının ardından çıkılan ilk maçta Genç Ankaraspor 7-0 mağlup edilip, ilk meyvalarını vermişti.Bu maçın ardından sezonun tek beraberliği, Ostimspor’la 1-1 berabere kalarak alınıyordu. Batıkent Kültürspor 9-1 ile geçilirken, ertesi hafta DHMİSpor’u 10-0 mağlup ederek sezonun en farklı galibiyetine imza atılıyordu.Balgatspor’u  ligin 6.haftasında 3-0’la geçilip, ilk yarının son maçı olan Yakacık Genç Erlerbirliği maçı gelip çatmıştı.Bu maç sezona damga vuracak bir heyecana ve mücadeleye sahne olmuştu. Rakibine 2-0 mağlup olmanın yanında ciddi kayıplarda vardı. Kaptan Kaan Beşer, Deniz Çopur, kırmızı kart görüp, cezalı duruma düşerken, Teknik Sorumlu Yunus Emre Yıldırım ve Başkan Mehmet Ceyhun  hakeme sert itirazlarda bulunun tribüne gönderilip, 21 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılıyordu. İlk yarıyı 13 puanla tamamlayan Ankara Gazi Spor, ikinci yarıya TED Ankara Kolejini’ni 2-1 mağlup edip, hem ilk yarıdaki mağlubiyetin rövanşını alıyordu.Genç Ankaraspor’un ligden ç ekilmesini ardından puan hanesine yazılan 3 puan ve ilk yarıda berabere kaldıkları Ostimspor’u 3-1 mağlup edilmesi , mutluluk rüzgarlarını güçlendirmişti. Sırasıylan Batıkent Kültür 3-2, DHMİSpor 3-1, Balgatspor’da 1-0 ‘lık galibiyetlerle gaçildi. Bitime 1 hafta kala şampiyonluk ilan ediliyordu. Sezonun  son maçında Yakacık Genç Erler Birliği’ne 3-2 mağlup olup sezon tamamlanıyordu.

BAŞKAN GÖRÜŞÜ:Mehmet Ceyhun

Ankara Gazi Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ceyhun, şampiyonlukla ilgili duygularını şu cümlerle ifade etti:”Sistematik çalışmanın meyvesini kısa sürede aldık.Geleceği düşünerek hareket ettik.Öncelikle şunu belirtmek isterim ki,  saman alevi gibi olan kulüplerden olmayacağız.Çok çaba sarfettik,  çok çalıştık,  çalışmaya da devam edeceğiz.Ama sadece çalışmakla olmuyordu .Oyuncu kalitemizi sezon başında arttırdık .Kadromuzda bulunan 9 oyuncu bir alt yaş grubunun oyuncusu 2003 doğumlu. Play-oflarda biraz da bunun sancısını çektik açıkcası ama izleyenlere iyi futbol izlettiğimizi düşünüyorum.  Tüm futbol severlerin ve sizlerin  U16 Ligi’nde de takipte kalmanızı bekliyorum. Çünkü süprizlerimiz olacak.Oyuncularımızın kişisel gelişimi adına kazanımlarımızın çok olduğu bir ligi bitirdik.  Sakatlık ve herhangi bir olumsuzluk yaşamamak bizi en mutlu eden en önemli kazançımız oldu. Sizlere de emeklerinizden,kendinizden ödün vererek yaptığınız mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum”

TEKNİK ADAM GÖRÜŞÜ:Yunus Emre Yıldırım

Ankara Gazi Spor Kulübü U 17 Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Yunus Emre Yıldırım’da “Takımımız uzun ve sistemli bir çalışma sürecinin ardından hakettiği başarıyı yakaladı. Oyuncularımız şampiyonluk inancıyla tüm enerjilerini saha koydular.  Kapsamlı ve planlı çalışmalarımızın meyvesini grup şampiyonluğu ile topladık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Aynı zamanda bizlere Batıkent semt sahasında çalışma imkanı sunduğu için Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar’a ve Tesis Amirimiz Ercan Tecimer’e teşekkürü borç bilirim.Mehmet hocamla yaklaşık 6 yıldır tanışıyoruz. O benden daha öncesinde mevcut futbol okullarımızın olduğu bölgede farklı kulüpler ile futbol okulu çalışmalarını yapıyordu. Daha sonra ikimiz çalışmaya başladık, çok özveride bulunduk.  Hocam ve çalışmalarımız neticesinde öğrenci sayımızda çok fazla artış oldu . Haliyle yetenekli oyuncu sayımızda arttı . O dönem temsil ettiğimiz kulüpte bu oyuncularımızın lisanslanıp müsabık olma şansı çok azdı.  Çünkü merkezleri Etimesgut’taydı sadece 1-2 öğrencimiz hem git gel sorununu hem de oynama sorununu çözebiliyordu.  Diğer öğrencilermizin durumu bizi çok üzüyordu. En nihayetinde daha fazla dayanamadık velilerimizin ve öğrencilermizin talepleri ve ideallerimiz doğrultusunda biz de kendi klübümüzü kurmaya karar verdik.  2015 yılında Ankara Gazi Spor Kulübü’nü  kurduk. Çok şükür kısa zamandada tüm yaş kategorilerinde başarıyı yakaladık”

UNUTULMAYACAK BİR ANI

” Lig başlamadan çok öncesinde çalışmalara başldık. Tek amacımız şampiyonluktu. Ligin ilk maçını şanssız bir şekilde 4-1 kaybettik.  Oyuncularımın moralsiz ve “acaba başaramayacak mıyız? “sorularıyla umutsuzluğa kapılacaklarını düşünürken,  maç sonu soyunma odasına geldiğimde tüm takımın toplanıp,  birbirlerine “şampiyonluk yemini ettiklerini” gördüğümde çok etkilendim ve bu takımın başaracağına o gün daha net inandım.  Bu anım bu sezonun unutulmayan anısı kalacak. ”

KAPTAN GÖRÜŞÜ:Kaan Beşer

Takım kaptanı Kaan Beşer, “Takımımızda şampiyonluk inancı doğrultusunda birlik ve beraberlik içerisinde çok sıkı çalıştık. Hocamızın verdiği talimatlara maçta ve antrenmanda harfiyen uyduk.  Bizim tek isteğimiz iyi birer sporcu olup kendimizi geliştirmek bunun için antrenmanlarımı aksatmadan tüm gücümüzle çalışıyoruz.Bu inanç ve birlik beraberlik bize şampiyonluğu getidi ”

İSTENMEYEN OLAY

Bu şampiyonluğun istenmeyen, arzu edilmeyen  kırmızı kartlarını 2 kez Kaan Başer,  1 kez de Deniz Çopur gördü. Kaan 3, Deniz’de 1 maç takımlarından uzak kaldı. Teknik Sorumlu Yunus Emre Yıldırım ve Başkan Mehmet Ceyhun ilk yarıda oynanan Yakacık Genç Erlerbirliği maçında  sinirlerine hakim olamayıp, maçın hakemine yaptıkları itirazlar ve nedeniyle , 21 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı

 

KULÜP BİLGİLERi:

Kulübün Adı : Ankara Gazi Spor

Kuruluş Tarihi: :2015

Kurucu Başkan: Mehmet Ceyhun

Tescilli Rengi: Mavi-Kırmızı-Beyaz

Kulüp Başkanı: Mehmet Ceyhun

Yönetim Kurulu: Yunus Emre Yıldırım, (Genel Sekreter), Tacettin Bekar(Başkan Yardımcısı), Turan Yıldırım (Sayman), Merva Ceyhun (Üye)

Teknik Sorumlu: Yunus Emre Yıldırım

KİMLER FORMA GİYDİ?

Bu şampiyonlukta Mavi-Kırmızı-Beyaz formayı şu futbolcular islattı:Necip Eker,Emrecan Ümükoğlu,Eray Kutlu,Kaan Başer,Sencer Yıldız ,Mert Kırımtay ,Mehmet Ali Yurdakul ,Musa Öztürk ,Deniz Çopur ,Ali Eren Dolu,Cebrail Ceylan, Berhun Çayan, Aşkın Kartal,Birolcan Öztürk Eren Kara,Alperen Karatekin ,Burak Koçak, Doğan Esir,Berat Yıldırım

GOLLERİ KİM ATTI ?

Atılan 48  golün  10’nda imzası olan Ali Eren Dolu , takımın en golcü ismi olurken diğer gollerde şu oyuncuların imzası bulunmakta: Mehmet Ali Yurdakul (8), Aşkın Kartal (8 ),Cebrail Ceylan (5)   Deniz Çopur (5), Kaan Başer (3), Musa Öztürk (3), Doğan Esir (3) Emrecan Ümükoğlu (3),Mert Kırımtay (2), Birolcan Öztürk (2) Sencer Yıldız (2) ,Eren Kara (1)

 

MAÇ SONUÇLARI:

İLK YARI:

Ankara Gazispor-TED Ankara Koleji: 1-4

Genç Ankaraspor-Ankara Gazispor:0-7

Ankara Gazispor-Ostimspor:1-1

Batıkent Kültürspor-Ankara Gazispor:1-9

Ankara Gazispor-DHMİSpor:10-0

Ankara Gazispor-Balgatspor:3-0

Yakacık Genç Erlerbirliği-Ankara Gazispor:2-0

 

İKİNCİ YARI:

TED Ankara Koleji-Ankara Gazispor:1-2

Ankara Gazispor-Genç Ankaraspor:3-0 H

Ostimspor-Ankara Gazispor:1-3

Ankara Gazispor-Batıkent Kültürspor:3-2

DHMİSpor-Ankara Gazispor:1-3

Balgatspor-Ankara Gazispor:0-1

Ankara Gazispor-Yakacık Genç Erlerbirliği:2-3

PLAY-OFF MAÇ SONUÇLARI:

Başkentgücğ-Ankara Gazispor:2-1

Ankara Gazispor-Yaşamkent İlklerspor:0-1

Tarımspor-Ankara Gazispor:1-3

Ankara Gazispor-Ankara İdman Yurdu:2-1

2018-2019 SEZONU U 17 2.GRUP PUAN DURUMU:

YARIN:ANKARA BAŞKENTGÜCÜSPOR

Yoruma Kapalı.