ŞAMPİYONLARIN ÖYKÜSÜ (4) “YAŞAMKENT İLKERSPOR”

 ŞAMPİYONLARIN ÖYKÜSÜ (4) “YAŞAMKENT İLKERSPOR”

Her şampiyonlukta, alın teri, emek, özveri ve fedakarlık vardır. Her şampiyonluk, kıymetli ve değerlidir. Her başarının kendine göre bir hikayesi vardır. Görmek isterseniz, farklı gözlerle başarıyı mercek altına alırsanız, bir şampiyonluktan da çok fazla şeyler bulursunuz. Tıpkı, 3 yıl gibi kısa bir sürede sadece futbol da değil, bir çok branşta faaliyet gösteren, ülkemizi Avrupa’da temsil etme başarısını gösteren Başkent Ankara’nın tek amatör kulübü olan Yaşamkent İlkerspor’un U 17 Takımı’nın bu başarı öyküsünü derlemek beni bir hayli yordu.

 

Her bilgisayarımın başına oturduğumda, “Olimpiyat düzenlemeye aday ülkemin amatör kulübü böyle olmalı ” demekten kendimi alamadım. Kurucu Başkan Recep Salih İlker’i 40 yıla yakın tanıyordum. Son 20 yılda başardıkları gerçekten alkışı fazlasıyla hak ediyor. Amatör spor kulübü anlayışına yeni bir vizyon kazandırdı.

Gelelim, 2018-2018 Sezonu U 17 4 Grup Şampiyonluğu’nun öyküsüne. Kürşat Uzun’un öğrencileri,  Çınar Gençlikspor’u 8-0 mağlup edip, sezona “merhaba “demeleri rakiplerini ciddi bir mesaj oldu. Bu farklı galibiyetin ardından, sezonun tek beraberliği ve puan kaybı Ulubeyspor’la 0-0 berabere kalarak yaşandı. Çankaya Eğitimspor 4-0, Bahçelerüstüspor 6-0’lık skorla geçilirken, ilk 4 maçta kalelerini gole kapattılar.Türözüspor 7-2 mağlup edilirken, sezonun ilk golleri de bu maçta kalelerinde görülüyordu. İlk yarı 3-0’lık Ayvalıspor galibiyeti ve 16 puanla tamamlandı.

Ligin 2.yarsının ilk maçında Çınarspor 4-1 mağlup edildikten sonra, sırasıyla Ulubeyspor 2-1, Çankaya Eğitimspor 8-0, Bahçelerüstüspor 6-1 ‘le geçildikten sonra son iki maçta Türközüspor ve Ayvalıspor takımların maçlara çıkmaması nedeniyle bu maçlardan 3-0’lık hükmen galibiyetlerle ayrlıp, sezonun  12 maçından  11 galibiyet, 1’nden de beraberlikle ayrılıp 34 puanla zirvede tamamlandı. Rakip filelere 54 gol bırakılırken, kalesinde sadece 5 gol vardı.

KULÜP ADI : YAŞAMKENT İLKER SPOR

Kuruluş Tarihi : 2015

Kurucu Başkan : Recep Salih İlker

Renkleri : Yeşil -Mavi- Beyaz

Yönetim Kurulu  : Recep Salih İlker (Başkan), Tuncay Mocan (Genel Sekreter), Deniz İlker (Başkan Yardımcısı), Sadettin İlker (Üye), Jale Şahin (Üye)

Kategori : U17

Takımın Teknik Sorumlusu : Kürşat Uzun

Yardımcı Antrenörler: Rauf Melih Alparsalan , Alp Yzıcıoğlu

BAŞKAN GÖRÜŞÜ : Recep Salih İlker

“2015 yılında kurduğumuz kulübümüzün asıl hedefi topluma faydalı değerlere sahip çıkan iyi bireyler yetiştirmektir.Kuruluş tarihinden itibaren gençlikle ilgili neler yapabileceğini sorgulayan,  daha nasıl iyi bir eğitim vermeyi arzulayan felsefemizle Ankara’nın ve belki de Türkiye’nin en çok branşa ve kategoriye sahip kulüplerinden birisiyiz. 18 branşla Türk sporuna değerli hocalarımız eşliğiyle spora ve çocuklarımıza hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Katıldığımız bir çok kategori de başarılı dereceler elde edip spor kamuoyunun takdirini kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Özellikle İtalya’da ki turnuvada şampiyon olup İstiklal Marşımızı dinletmenin, bayrağımızı gönderlere çektirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşattık. İsveç de ise şampiyon olamadık fakat aynı duyguları 82 ülkeye dinletmenin ve izletmenin gururunu ve mutluluğunu bir kez daha yaşadık. Futbol da 3. yılda olmamıza rağmen iki sezondur Ankara’nın en iyi takımı olup Türkiye Şampiyonası’na gittik. Bu sezon U12 de şampiyon, U17 de nağmalup şampiyon, U15 de ise nağmağlup rekor kırarak (15 maç 117 gol ve gol yememe) şampiyon olduk. Spor da eğitimin önemini bilerek çocuklarımıza hem sportif hem sosyal gelişimlerinin üst seviyeye çıkartmaya çalışıp ülkemize hayırlı evlatlar armağan etmek istiyoruz.”

TEKNİK ADAM GÖRÜŞÜ : Kürşat UZUN

“Önce insan sonra sporcu en son futbolcu esasına uygun sporcularımıza futbolun doğruları hakkında eğitim vermeye devam ediyoruz. Başkanımız Recep Salih İlker in sağladığı rahat çalışma ortamımızda verim ve başarımız her gün artmaktadır.”

KAPTAN GÖRÜŞÜ : “Burak Ergen

1Hocamızın verdiği eğitim doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başarılı ve bize önem veren kulubümüz de olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

UNUTULMAYAN ANI : U17 kategorisinde 2 yılda 31 maçı 27 galibiyet 3 beraberlik 1 mağlubiyetle kapatan takımımız hiç kırmızı kart ve ceza yememenin gururunu yaşamaktadır.

POLAT’DAN 22 GOL

Atılan 54  golün 22’sinde Polat Yaldır’ın imzası bulunmakta. Diğer gollerin dağılımı ise şöyle:Ege Arda Yıldırım (11), Metehan Çakır (6),Burak Ergen (5),Serhan Gedik (4), Taylan Keskin (1 ),Ulaş Can(1),Can Önyürü (1 ) ,Berk Kartal (1 ),Emir Sayılır (1) Ege Sönmez (1 )

ŞAMPİYONLUK İÇİN TEK DÖKENLER: Deniz Tarıoğlu ,Can Karaaslan, Selahattin Yıldırım ,Emir Sayılı, Çağdaş Keçelioğlu, Cem Paul Aybek,Talha Çetintaş, Can Önyürü ,Orçun Çakır, Berk Kartal, Taylan Keskin ,Ulaş Can Burak Ergen, Ahmet Serhan Gedik , Buğra Güven, Ege Sönmez, Ertuğrul Bağcı, Metehan Çakır, Ege Arda Yıldırım, Polat Yaldır

ŞAMPİYONLARI ÖYKÜSÜ 4

YAŞAMKENT İLKERSPOR  U 17 LİGİ 4 .GRUP ŞAMPİYONU

MAÇ SONUÇLARI:

İLK YARI:

Çınar Gençlikspor-Yaşamkent İlkerspor:0-8

Yaşamkent İlkerspor-Ulubeyspor:0-0

Çankaya Eğitim Gençlik-Yaşamkent İlkerspor:0-4

Yaşamkent İlkerspor-Bahçelerüstüspor:6-0

Türközüspor-Yaşamkent İlkerspor:2-7

Yaşamkent İlkerspor-Ayvalıspor:3-0

İKİNCİ YARI:

Yaşamkent İlkerspor-Çınar Gençlikspor:4-1

Ulubeyspor-Yaşamkent İlkerspor:1-2

Yaşamkent İlkerspor-Çankaya Eğitim Gençlik:8-0

Bahçelerüstüspor-Yaşamkent İlkerspor:1-6

Yaşamkent İlkerspor-Türközüspor:3-0H

Ayvalıspor-Yaşamkent İlkerspor:0-3 H

PLAY-OFF SONUÇLARI:

Yaşamkent İlkerspor-Tarımspor:6-1

Ankara Gazispor-Yaşamkent İlkerspor:0-1

Yaşamkent İlkerspor-Ankara İdman Yurdu:5-0

Başkentgücüspor-Yaşamkent İlkerspor:2-0

 

2018-2019 SEZONU U 17 4.GRUP PUAN DURUMU:

TAKIMLAR:                                 O     G      B      M      A      Y      AV     P

1-YAŞAMKENT İLKERSPOR    12     11      1        0       54      5       49      34

2-ULUBEYSPOR                            12       9       2        1       29      5       24     29

3-ÇINAR GENÇLİKSPOR            12       7        0        5       22     26     -4     21

4-TÜRKÖZÜSPOR                        12       6       1        5       26     27      -1     19

5-ÇANKAYA GENÇLİK                12       4       1        7       29      28      1      13

6-BAHÇELERÜSTÜSPOR            12        2       1       9        13      38   -25      7

7-AYVALISPOR                             12       0       0       12        9      53    -44       0

 

 YARIN: ÇAYYOLUSPOR

 

 

 

 

Yorum Yap