ŞAMPİYONLARIN ÖYKÜSÜ “ANADOLUBEYİ SPOR KULÜBÜ”

2018-2019 SEZONU U 14 LİGİ 9.GRUP ŞAMPİYONU  ANADOLUBEYİ U 14 TAKIMI ŞAMPİYONLUK ÖYKÜSÜ

545

Anadolubeyi Spor Kulübü, kuruluşunun üzerinden 7 yıl gibi kısa bir süreç geçmesine rağmen, önemli başarılara imza atıyor.

Nuri Taş ve Alev Er tarafindan kurulan Siyah-Beyaz-Maviler, kupaları, madalyaları müzesine götürken, örnek bir amatör spor kulübü olma yolunda da kararlı bir şekilde yürüyüşünü sürdürüyor.

Anadolubeyi Spor Kulübü her sezon olduğu gibi 2018-2019  sezonunda da  tüm yaş kategorilerinde müsabakalara katılmıştır. Şu ana kadar oynadığı 123 müsabakanın 88 inde galibiyet ile ayrıldı. 376 gol atıp kalesinde 98 gol gördü.  U 14 Ligi 9.Grup’ta u14 takımı ise oynadığı 18 müsabakanın 12 sinde galibiyetle ayrılıp sadece 1 kez yenilerek Play Oflara kaldı. U14 ligi Play Off müsabakaları sonucunda yenilgi almadan grubunu ikinci sırada bitirdi.

Şampiyon olurken 15 futbolcunun da başarıya golleriyle katkı vermesi takımın sadece birkaç kişi üzerine kurulu olmadığı gerçeğini ortaya koydu.

 

KULÜP BİLGİLERİ:

Kulübün Adı: Anadolubeyi Spor Kulübü

Kuruluş Tarihi: 2012

Renkleri:Siyah-Beyaz-Mavi

Kurucu Başkanlar: Nuri Taş-Alev Er

Başkan:Nuri Taş

Yönetim Kurulu: Alev Er, Mete Taş, Gazel Güven, Nesrin Taş, Sevim Er, Orhan Taş

Teknik Sorumlu:Okan Ceylan

Kaleci Antrenörü:Selma Yorulmaz

Kategori:U 14

BAŞKAN GÖRÜŞÜ: Nuri Taş

“Kulübümüz 2012 yılında kurulmuş olup ilk resmi maçını 2 Mayıs 2013 tarihinde yapmıştır. Bu süre içerisinde 666 müsabaka oynayıp 458 galibiyet aldık. Geçen süreler içerisinde hep Ankara liglerinde liderliğe oynayan bir takım içerisinde olduk. İyi bir yönetim kadrosu ve başarılı bir teknik ekibimiz bulunmaktadır. Alt yapımızda yapılanmaya çok önem vermekteyiz. Anlık başarıdan ziyade uzun yıllar sürecek planlı bir çalışmanın içerisindeyiz. U14 kadromuz geçen yıl U13 liginde de şampiyon olmuştu. Gençlerimiz bu yıl da bu başarısını tekrarladılar. Artarak giden bir başarı grafikleri bulunmaktadır. Gol dağılımlarına bakıldığın takımımızın kalecileri hariç nerdeyse tüm oyuncuları gol atmışlardır. Her zaman birbirlerine yardım eden bir futbolcu kadromuz vardır. Bunun yanında futbolcularımızı yetiştiren anne ve babalara da teşekkür etmek istiyorum. Başarı da onların katkıları çok büyüktür.”

TEKNİK ADAM GÖRÜŞÜ: Okan Ceylan

“Bu yıl Anadolubeyi Spor kulübü ailesine katıldım. “Aile” diyorum gerçekten de kendimi bu kadar huzurlu bir kulüp çatısı içinde hiç görmedim. Vizyon ve misyonumuzda yeteneklerinin yanında ahlaklı futbolcular yetiştirmek olan güzide bir kulübün içindeyim. Antrenman düzeni, çocuklarımızın ilgi ve istekleri ile çok kısa sürede birbirimize uyum sağladık. U 14 futbol takımımız geçen yılda U13 ligini yenilgisiz şampiyon tamamlamıştı. Futbolcularım şampiyonluğun tesadüf olmadığını bu yılki performansları ile gösterdiler. Bu başarı esnasında takımda yer alan tüm futbolcularımızı oynatma gayreti içinde olduk. Alt yaşlarda yetenekli futbolcularımıza da bu üst kategorisinde yer verdik. U17 Ankara şampiyonu olup Ankara’yı Türkiye Şampiyonas’ında fair play çerçevesi içerisinde temsil ettik. Tüm takımlarımız tebrik eder gelecek sezonlarda başarılarımızın yükselerek ilerleyeceğine inancım tamdır.  Bu güzel aile ortamını oluşturan tüm kulüp yönetimine, futbolcularımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum. Saygılar sevgiler.”

KAPTAN GÖRÜŞÜ: Alptigin Türkeş Altunışık

“Sezon öncesi çok istekliydik ve çok iyi hazırlandık. Çok güzel bir arkadaşlık ortamımız vardı. İlk haftalarda konsantrasyon eksikliği nedeniyle puanlar kaybetsek de hocalarımızın yardımıyla hatalarımızdan ders çıkarttık ve her maç daha iyiye gittik. Sezonda yalnızca 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldık. Şampiyonlukta herkesin katkısı olması çok güzeldi. Play Off maçları  öncesi okulda kolumun kırılması nedeniyle final müsabakalarında arkadaşlarımı yalnız bıraktım. Ama arkadaşlarım benim yokluğumu hissettirmeden birbirine olan inancını hep sahada gördüm. Bildiklerini bizden esirgemeyen, antrenörlerime ve takım olmamızda önemli rolleri olan arkadaşlarıma, her zaman bizi destekleyen o güzel taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkürde beni yetiştiren aileme iyi ki varsınız.”

FORMAYI TERLETENLER:

Alperen Yıldırır, Alperen Polat, Alptigin Türkeş Altunışık, Arda Ergür, Barış Keloğlu, Batın Akbulut, Deniz Alkan, Ege Bıyıklı, Ege Karabulut, Enes Seyfi Çınar, Halil İbrahim Delikanlı, Hamza Karakan, Hüseyin Berat Dalkılıç, İsmail Emre Eryiğit, İsmail Eren Yıldırım, Mahmut Bilici, Mahmut Aydın, Mehmet Yiğit, Miraç Kaan Çağatay Ilık, Muhammed Mustafa Gencer, Muhammed Kavalcı, Okan Aksoy, Onuralp Dur, Polat Gezer, Seyit Emir Eker, Yusuf Samed Taş.

BAŞARIYA 15 OYUNCU ATTIKLARI GOLLER İLE ORTAK OLDU.

Takımın en golcü ismi 5 golle İsmail Eren Yıldırım oldu. Diğer golleri ise şu oyuncular kaydetti. Batın Akbulut(3), Yusuf Samed Taş (3), Alptigin Türkeş Altunışık (3), Muhammed Kavalcı (3), Ege Bıyıklı (2), Arda Ergür (2), Barış Keloğlu (2), Alperen Yıldırı (1), Mahmut Bilici (1), Polat Gezer (1), M. Mustafa Gencer (1), Seyit Emir Eker (1), İsmail Emre Eryiğit (1) M. Hüseyin Sevgili (1), KK (2).

MAÇ SONUÇLARI:

İLK YARI:

Anadolubeyispor-Nesibe Aydınspor:2-0

Çubukspor 1959-Anadolubeyispor:1-1

Anadolubeyispor-Yenidoğanspor:0-2

Çankayagücü-Anadolubeyispor:1-4

Anadolubeyispor-Sincangücü:3-0 H

Volkan Yıldırımspor-Anadolubeyispor:0-1

2.YARI:

Nesibe Aydınspor-Anadolubeyispor:1-1

Anadolubeyispor-Çubukspor 1959

Yenidoğanspor-Anadolubeyispor:0-2

Anadolubeyispor-Çankayagücü:6-0

Sincangücü-Anadolubeyispor:0-3

Anadolubeyispor-Volkan Yıldırımspor:6-0

PLAY-OFF MAÇ SONUÇLARI

Anadolubeyispor-Elmadağ Belediye Hasanoğlan:2-1

1923 Çankayaspor-Anadolubeyispor:0-0

Ankara Kanarya-Anadolubeyispor:1-1

Anadolubeyispor-Yaşamkent İlkerspor:0-0

Sincangücü-Anadolubeyispor:0-3 h

Karşıyaka Güvenspor-Anadolubeyispor:0-2

 

2018-2019 SEZONU U 14 9.GRUP PUAN DURUMU:

TAKIMLAR:                                    O       G       B       M       A       Y       AV       P

1-ANADOLUBEYİSPOR              12       9        2         1       32      6       26      29

2-YENİDOĞANSPOR                   12       6        4         2       22      8      14       22

3-ÇUBUKSPOR 1959                    12       6        3         3      26      11     15      21

4-NESİBE AYDIN GENÇLİK         12       6        1         5      24      21       3      19

5-VOLKAN YILDIRIM                    12       5        2         5     21       23     -2      17

6-CANKAYAGÜCÜ                         12       4        0        8      15      35     -20      12

7-SİNCANGÜCÜ                             12        0        0      12      0        36     -36        0

 

 

Yoruma Kapalı.