ŞAMPİYONLUK ÖYKÜSÜ “PİDOSAN YAHYALAR SPOR KULÜBÜ”

2018-2019 SEZONU U 14 8.GRUP ŞAMPİYONU

0 120

Şampiyonların Öyküsü dizimizin bu seferki konuğu Pidosan Yahyalarspor. Sarı-Yeşilliler, 2018-2019 sezonunda U 17 Ligi 7.Grup’tan sonra ikinci zaferini U 14 Ligi’nde yaşadı. Pidosan Yahyalarspor, 8.Grup’ta  tüm rakiplerini geride bırakıp  yenilgisiz 36 puan toplayıp şampiyon oldu.

Etbalıkspor’un ligden çekilmesi,  Eserspor’un ise sezonun 2.maçında sahaya çıkmaması nedeniyle 3 maç 3-0’lık hükmen galibiyetle geçildi. Rakip kalelere 46 gol bırakılırken, kendi kalesinde sadece 4 gol gördü. Ali Çiğdem ve öğrecileri sezona 6-0’lık Başkent Sportif galibiyeti ile “merhaba”dediler. Sezonun en farklı galibiyetini ise ligin3.haftasında Yenikent Belediyespor’u 9-1 mağlup ederek elde ettiler. Ligin 2.yarısında oynan 4 maçta hiç bir rakibi şampiyon takımın kalesine gol bırakamadı. Ankara ve Türk sporuna 35 yıldır hizmet eden Pidosan Yahyalar Spor Kulübü, sportif başarıdan daha çok ahlaklı gençler yetiştirmeyi kendisine ilke edinen ve bu  yolda ilerleyen bir kulüp. Başkan Cengiz Soner ve Yönetim Kurulu, teknik ekip ve futbolcuları örnek davranışlar sergileyerek Türk sporuna ve de futboluna önemli mesaj veriyorlar. Bu şampiyonlukta da bunu bir kez ortaya koydular.

KULÜP BİLGİLERİ:

Kulübünün Adı: Pidosan Yahyalar Spor Kulübü

Kulübün Kuruluş Tarihi: 1984

Kulübün Renkleri: Sarı-Yeşil

Kulübün Kurucu Başkanı: Mustafa Yüksel

Yönetim Kurulu : Soner Cengiz (Başkan), Ümit Kaya (Genel Sekreter), Eyüp Yıldız  (Başkan Yardımcısı), Ahmet Uzunoğlu (Başkan Yardımcısı), Hakan Özcan (Üye), Melihcan Saçaklı (Üye)

Kategorisi: U 14

Teknik Sorumlu: Ali Çiğdem

Yardımcı Antrenör: Bayram Çakır

BAŞKAN GÖRÜŞÜ: Soner Cengiz

“1984 yılından beri bir ferdi olduğum kulübümüzün şimdi de  başkanlığını yürütmekteyim. Şahsım ve ekibimle birlikte Türk sporuna değer katmaya çalışmaktayız. Bu ulvi kutsal yolculukta  bizi tercih eden ailelerimize  şükranlarımızı sunuyoruz. Bizlere emanet sevgili çocuklarınızı iyi birer birey, iyi vatandaş ve iyi sporcular olarak yetiştirmeye, çaba sarf etmeye ve elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza söz veriyoruz. Biz 35 yıldır hep bu hedeflerle ilerledik ve ilermeğe devam edeceğiz. Bu sezon bize bu güzel başarıyı kazandıran U 14 takımızın, teknik heyet ve futbolcularımıza ve ailelerimize teşekkür ediyorum.Hepsini yürekten kutluyorum ”

TEKNİK SORUMLU GÖRÜŞÜAli Çiğdem

“Pidosan Yahyalar Spor Kulübü olarak 2017-2018 sezonunda U13 Ligi’nde hazırlık maçlarımız dahil hiçbir maçı kaybetmeden U14 Ligi’ne  geldik. Bu ligide bu sezon   12 maçta 12 galibiyet 36 puan ile tamladık. Toplamda 55 gol attık ve 4 golde kalemizde gördük. Bu yaş grubunda ki futbolcularımız ile 4-5 yıldır beraberiz. İyi bir jenerasyon yakaladığımızı düşünüyoruz. Sadece saha içinde bir takım olmadık aslında. Saha dışında da ailelerimizin desteği ile tam bir takım olduk. Velilerimiz her zaman bizim yanımızdalar. Kar kış demeden takımımıza her zaman sahip çıkıyor.“Mücadele devam ettiği sürece yenilgi yoktur”. Takım olarak felsefemiz bu cümlede saklı. Bizi şampiyonluğa bu düşencemiz taşıdı. Modern futbolun gereksinimlerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Basit ve takım oyunu oynamak en temel düşüncemiz. Saha da bunu uygulamaya çalışıyoruz. Oyun felsefemizi bir yada birkaç futbolcunun üzerine kurulu bir sistem olarak hiçbir zaman kurgulamadık.Takım olarak gollerimiz ileri üçlü forvetlerimiz arasında dağıldığını görüyoruz. Gollere arkadan gelen orta saha oyuncularımızda destek veriyor.Bu sezonun  en zor maçlarımızdan biri Çayyolu maçı olarak söyleyebilirim.  Maça iyi başladık öne geçtik ama ilk yarı 2-2 bitmişti. Soyunma odasına girdiğim de oyuncularım da bu alacağımızın inancını gözlerinde gördüm. Çok fazla bir şey söylemedim soyunma odasında. İlk yarıda oynadığınız gibi oynayın dedim sadece. Gereçten de ikinci yarı çok rahat geçit. Arka arakaya bulduğumuz goller ile 6-2 kazandık maçı.Bu bu sezonun güzel bir anısı”

KAPTAN GÖRÜŞÜ: Arda Kazar

“Uzun zamandır birarada olan bir ekibiz.Başarının tesadüf olmadığına inanıyoruz.Sezon başı yapılanmasında altyapıya yapılan yatırımın meyvelerini toplamaya başladık.Ben ve takım arkadaşlarım şampiyonluğa sezon başından beri inanmıştık.Camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun ”

59 GOLUN DAĞILIMI:

Ahmet Talha Köksal 19 golle atılan gollerde en çok imzası olan oyuncu oldu.  Diğer goller ise şu futbolculatarafından kaydedildi:Muhammed Talha Cengiz (17), Mehmet Eren Turgut (6), Yusuf Mert Balcı (5), Şammas Can Eğritaş (5), Hasgül Baran (4), Taha Alperen Karaman (3), Aydın Avcı (2), Kemal Arslan (2), Arda Sarıkan (1)

TER DÖKEN KADRO :

Yiğit Yaman, İbrahim Erdel,Cenk Kaplan, Hasgül Baran, Arda Kazar,Kemal Arslan, Mehmet Eren Turgut, Aydın Avcı, Yusuf Mert Balcı, Muhammed Talha Cengiz, Ahmet Talha Köksal,Çınar Batuhan Ataş, Şammas Can Eğritaş, Ali Emirhan Konuk, Fikret Çınar Arı, Taha Alperen Karaman,Ali Aktaş, Emre Demircan,Yusuf Emre Özkan, Arda Sarıkan (1)

 

ŞAMPİYONLARI ÖYKÜSÜ

PİDOSAN YAHYALARSPOR U 14 LİGİ 8 .GRUP ŞAMPİYONU

MAÇ SONUÇLARI:

İLK YARI:

Başkent Sportifspor-Pidosan Yahyalarspor:0-6

Pidosan Yahyaspor-Başkent Aslanları Gençlikspor:5-1

Yenikent Belediyespor-Pidosan Yahyalarspor:1-9

Pidosan Yahyalarspor-Çayyoluspor:6-2

Eserspor-Pidosan Yahyalarspor:0-3

Pidosan Yahyalarspor-Etbalıkspor:3-0 H

 

İKİNCİ YARI:

Pidosan Yahyalarspor-Başkent Sportifspor:6-0

Başkent Aslanları Sportifspor-Pidosan Yahyalarspor:0-3

Pidosan Yahyalarspor-Yenikent Belediyespor:6-0

Çayyoluspor-Pidosan Yahyalarspor:0-2

Pidosan Yahyalarspor-Eserspor:3-0 H

Etbalıkspor-Pidosan Yahyalarspor:0-3 H

PLAY-OFF SONUÇLARI:

Pidosan Yahyalarspor-İncirlispor:1-2

Polatlı Gençlik Gücü-Pidosan Yahyalarspor:2-0

Pidosan Yahyalarspor-Altın 11 Gençlikspor:4-1

Yenikent Gücü-Pidosan Yahyalarspor:3-2

Pidosan Yahyalarspor-Ankara Gazispor:3-4

Kızılcahamam Belediyespor-Pidosan Yahyalarspor:3-0 H

 2018-2019 SEZONU U 14 8.GRUP PUAN DURUMU:

TAKIMLAR:                                    O       G       B       M       A       Y       AV       P

1-PİDOSAN YAHYALAR             12      12     0        0       55      4        51       36

2-BAŞKENT ASLANLARI            12         9      1        2      40     10       30      28

3-ÇAYYOLUSPOR                         12         8      1        3     43      14       29      25

4-YENİKENT BELEDİYESPOR     12        6       0        6    26      39      -13      18

5-BAŞKENT SPORTİF                   12        4       0        8    27      36      –  9       12

6-ETBALIKSPOR                             12        1       0       11    3       33       -30       3

7-ESERSPOR                                    12        1       0       11     3      61      -58        3

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.