ŞAMPİYONLARIN ÖYKÜSÜ BAŞLARKEN

 ŞAMPİYONLARIN ÖYKÜSÜ BAŞLARKEN

HAZIRLAYAN ALİ ÖCAL /GÖRSEL YÖNETMEN AHMET EROĞLU

Şampiyonların Öyküsü, yazı dizimizin ilk konukları 2018-2019 Sezonu U 17 Ligi’nde sezonu 10 grupta şampiyon bitiren 10 takım olacak.  İlginç anılar, istatistikler, görülmeyen kahramanların olduğu bu başarı öykülerini www.golankara.com. dan  ince detayına kadar sizlere sunacağız.

 

06ahmeteroglu

79 TAKIM FİKSTÜR ÇEKİMİNE KATILDI

Bu sezon U 17 Ligi’nin fiksitür çekimine 79 takım katıldı.

1.Grup’ta Ankara Dora Gençlikspor ligden çekilirken, 31 puan toplayan Ankara Seçkinspor şampiyon oldu. İkincilik ise Aydınlıkevlerspor’un oldu.

www.golankara.com

1 GOL ATTI

2.Grup’ta Ankara Gazispor 31 puanla şampiyon olurken, TED Ankara Koleji 2.oldu. Bu grupta da Genç Ankara Kartallar 4.hafta ligden çekilirken, 1 gol attılar.O golü de lig ikincisinin kalesine gönderdiler.

www.golankara.com

96 OL YEDİ

3.Grup’ta Başkentgücü, 14 maçının 13’ünü galibiyet, 1’ni de beraberlikle tamamladı. Rakip kalelere 65 gol bırakırken, kendi kalesinde 5 gol gördü. Bu grupta Keçiören Yıldız 14 maçta kalesinde 96 gol gördü. Tüm gruplarında sezonun en farklı galibiyetini Keçiören Yıldızspor’u 16-0 mağlup eden Kavaklıderespor alarak ligi 2.sırada bitirdi.

www.golankara.com

AYVALI ÇEKİLDİ

4.Grup’ta Yaşamkent İlklerspor 34 puanla yenilgisiz şampiyon, Ulubeyspor 2.oldu. Bu grupta da Ayvalıspor, ligin 2.yarısında ligden çekildi.

www.golankara.com

93  GOL ATTI

5.Grup’ta Çayyoluspor, 14 maçını  kazanıp, 42 puanla şamiyon oldu. Başarılı ekip 93 golle sezonun en çok gol atan takımı oldu. Ankara İdman Yurdu 2.olurken, Oftaşspor ligden çekildi.

www.golankara.com

BAŞKENT EDAŞ 1 PUAN BİLE VERMEDİ

6.Grup’ta Başkent Edaşspor‘da 14 galibiyetle şampiyonluğu süsledi. Başarılı ekip, 42 puan toplarken 77 gol atıp, 5 gol yedi. Bu grupta 2.lik Anadolubeyispor’un oldu. Ankara Çankayagücü ligden çekildi.

www.golankara.com

ANKARA KARTAL KATILMADI

7.Grup’ta Pidosan Yahyalar 12 maçtan yenilgisiz ayrılıp 32 puanla ipi göğüsledi. Tarımspor, 2.olup play-offlara katılma hakkı elde ederken, Ankara Kartal ligden çekildi.

www.golankara.com

ESENBOĞA NAMAĞLUP

8.Grup’ta Esenboğa Spor, 11 galibiyet, 1 beraberlik 34 puanla tüm rakiplerini geride bırakıp ipi göğüsledi. Çukuranbar Gençlik de ikinci oldu. Bu gruptada Güdülspor ligden çekildi.

9.Grup’ta TKİSpor, 36 puanla ve 2 yenilgi ile zafere ulaştı.Bu grupta 2.lik Sincan Belediyespor’un oldu.

HACETTEPE 38 PUAN TOPLADI

10.Grup’ta Hacettepe 12  galibiyet, 2 beraberlik ve 38 puanla gücünü gösterdi. Etimesgut Belediyespor’da ligi 2.sırada tamamladı.

4 TAKIM TEMSİL EDECEK

20 takımın 4 grupta mücadele ettiği play-off maçları tamamladı. Anadolubeyispor, Başkentgücüspor, Başkent Edaşspor, Hacettepespor, Ankara’yı Türkiye şampiyonası’nda temsil etmeğe hak kazandılar.

 

Yorum Yap