ŞAMPİYONLARIN ÖYKÜSÜ “BATIKENT KARTALSPOR”

2018-2019 SEZONU U 14 LİGİ 5 GRUP ŞAMPİYONU

266

Batıkent Kartalspor Kulübü, henüz çok yeni bir spor kulübü. Başkent Ankara ve Türk sporu adına çıktıkları yolculuk 4 yılı bile doldurmazken, Siyah-Beyaz-Kırmızılı takım adından bahsettirmeye başladı bile. Onların büyük hayalleri ve hedefleri var.

Onlar  bu yolculuğa çıkarken, Martin Luther King’in ‘’I Have a Dream’’ “Benim bir hayalim var” sözünü kendilerine  rehber edinerek çıktılar. Kurucu Başkan Gökhan Ertan, Batıkent Kartalspor’un her şeyi. Ertan, 2015 yılında kurduğu Batıkent Kartalspor’un yöneticiliği yanında teknik adamlığını da yürütmekte. 2018-2019 Sezonu U 14 Ligi 5.Grup’ta yaşanan şampiyonluk öyküsü, sanki gelecekte kazanılacak nice zaferlerin ayak sesleri gibi. Yeni Yolspor  3-0 mağlup edilerek, başladı şampiyonluğun kilometre taşları döşenmeye.Bu maçın ardından Bağlıca Gençlikspor, 3-1 ‘le geçilirken , sezonun ilk golü de kalelerinde görüldü. Bu maçın ardından Siyah-Beyaz-Kırmızlı körpecik yürekler ve bedenler fırtına gibi esmeye başladılar. Durdurabilene  aşk olsun. Gölbaşı Moğanspor 5-0’la safdışı bırakıldıktan  sonra ligin 4.haftasında oynanan Orta Doğuspor maçından 16-0’lık galibiyetle ayrılıp, aynı zamanda en farklı galibiyetine imza atıldı. Türközüspor 11-0, Genç Ankaraspor ve Site Zafer takımları 10-0’lık sonuçla mağlup edilip ilk yarı 24 puanla lider tamamlandı.

İlk yarınının başarılı ekibi ikinci yarıya tutuk başladı. Yeni Yolspor’la 2-2 berabere kalınıp, sezonun ilk puan kaybı yaşandı. Kayıp edilen 2 puan adeta takıma bir hırs ve motivasyon kaynağı olup, tüm rakipler birer, birer geçilip, sezon 9-0’lık Site Zaferspor galibiyeti ile tamamlandı.Batıkent Kartalspor oynadığı 14 maçının 13’ünden galibiyet, 1’nden de beraberlikle ayrılıp, 42 puanla şampiyon olup kupayı müzesine götürdü. Rakip kalelere 86 gol bırakılırken, kendi kalesinde sadece 6 gol gördü. Eğitimin ve bilimin ışığında ve kendilerine  kutup yıldızı  olarak belirledikleri   Gazi Mustafa Kemal Atatürk  yolunda ilerlemek ve her ne olursa olsun mücadelen yılmamak düşüncesi çıkılan bu yolculukta Batıkent Kartalspor’un bundan sonra çok şampiyonluk öykülerine tanıklık edeceğimizin işaretlerini veriyor

KULUP BİLGİLERİ

Kulübün Adı: Batıkent Kartalspor

Renkleri: Siyah-Beyaz-Kırmızı

Kuruluş Tarihi: 2015

Kurucu Başkan : Gökhan Ertan

Başkan:Gökhan Ertan

Yönetim Kurulu: Abdurrahman Ertan, Mehmet Muhsin Parlak , Hasan Ertan, Ümmü Gülsüm Parlak Ertan , Eyüp Güler, Kasım Ertan.

Teknik Sorumlu: Gökhan Ertan

Yardımcı Antrenör: M. Cihan Ertan

KALECİ ANTRENÖRÜ: Celalettin İset

Kategori: U14

ŞAMPİYONLUKTA TER DÖKEN FUTBOLCULAR:

Efehan Topçu, İsa Şimşek, Baran Cem Erdem, Cengizhan Arslan, Muhsin Efe Uyar, Ömer Merttaş, Emirhan Çelik, İbrahim Karadağ, Burak Erdoğan, Erdem Dadacan, Efe Halid Demirci, Hasan Can Teke, Arda Serhan Özçelik, Yiğit Sadık Uslu, Uygar Korkmaz, Yasin Erbaş, Ahmet Ali Işık, Ömer Kiraz, Efe Özdumanlar, Arda Güler, Batuhan Erkmen, Fatih Enes Uyar

54 GOLE İMZA ATTILAR

Takımın en golcü ismi 18 ‘er golde imzası olan İbrahim Karadağ, Erdem Dadacan ve Efe Halid Demirci oldu.Bu muhteşem üçlü toplam 54 gole imza attı.Şampiyonluk yolunda skora Ömer Merttaş, Arda Serhan Özçelik, Muhsin Efe Uyar, İsa Şimşek, Yasin Erbaş, Ahmet Ali Işık’da attıkları gollerle katkı sundular.

BAŞKAN ve TEKNİK SORUMLU GÖRÜŞÜ : Gökhan Ertan

” Biz bu yolculuğa çıkarken, Martin Luther King’in ‘’I Have a Dream’’ “Benim bir hayalim var” sözünü kendimize rehber edindik.Her şey bu cümleyi özümsemek ile başladı.

Batıkent Kartal Spor Kulübü  bünyesinde ter döken tüm personel,antrenör  ekibi ve futbolcular; barış felsefesine ve etik değerlere sahip  özelikle emek  ve mücadele  kavramlarına bağlı bir yapının ferdi olduklarını bilip, bu olgularının gerektirdiği  davranışları sergilemek görevine ulaşmıştır. Eğitimin ve bilimin ışığında ve kendimize kutup yıldızı  olarak belirlediğimiz  Gazi Mustafa Kemal Atatürk  yolunda ilerlemek ve her ne olursa olsun mücadelen yılmamak düşüncesi kulüp  ve sporcu vizyonumuzu oluşturmaktadır. Kulübümüze ait Mamak, Keçiören ve Batıkent ‘de 2 adet olmak üzere  4 adet futbol okulu bulunmaktadır. U 8 yaş kategorisinden U16 yaş grubuna kadar performans gruplarımız bulunmakta ve antrenmanlarını kulübümüzün kendi tesisi olan Batıkent Ertan Halı Saha Tesisleri’nde yapmaktayız. Çalışıyoruz , emek gösteriyoruz, özümsüyoruz belki de çok yoruluyoruz ama bir çocuğumuzun gülümsemesini  ve hayallerine dokunabildiğimizi görmek bizi ziyadesi ile mutlu mesut etmektedir.Ülke ve Ankara sporuna iyi insan ve iyi futbolcu kazandıracağız ve duruşumuzdan hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz.”

Kaptan Görüşü: Erdem Dadacan

“Nasıl bir kültüre ait olduğumuzun bilincindeydik. Tek şeyin galibiyet olmadığını hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Tek söylemek istediğim futbolda nereye kadar gidebiliriz bilmiyorum ama kulübümüze ve hocamıza çok teşekkür ederim. Bu ailenin içinde olmak ve küçüklerimize örnek olabilmek mükemmel bir şey. ”

MAÇ SONUÇLARI:

İLK YARI:

Batıkent Kartalspor-Yeni Yolspor:3-0

Bağlıca Gençlikspor-Batıkent Kartalspor:1-3

Batıkent Kartalspor-Gölbaşı Moğanspor:5-0

Orta Doğuspor-Batıkent Kartalspor:0-16

Batıkent Kartalspor-Türközüspor:11-0

Genç Ankaraspor-Ankara Kartalspor.0-10

Ankara Kartalspor-Site Zaferspor.10-0

İKİNCİ YARI:

Yeni Yolspor-Batıkent Kartalspor.2-2

Batıkent Kartalspor-Bağlıca Gençlikspor.3-1

Gölbaşı Moganspor-Batıkent Kartalspor:1-4

Batıkent Kartalspor-Orta Doğuspor.4-1

Türközüspor-Batıkent Kartalspor.0-3 H

Batıkent  Kartalspor-Genç Ankaraspor:3-0 H

Site Zaferspor-Batıkent Kartalspor:0-9

 

PLAY-OFF SONUÇLARI:

Çubuk Gençlikspor-Batıkent Kartalspor:0-2

Batıkent  Kartalspor-Yeni Yolspor:10-0

Aydınlıkevlerspor-Batıkent Kartalspor:3-3

Batıkent Kartalspor-Başkent Aslanlarıspor:3-0

Başkent Edaşspor-Batıkent Kartalspor:

 

    2018-2019 SEZONU U 14  5.GRUP PUAN DURUMU

TAKIMLAR:                                            O       G       B       M       A       Y       AV       P

1-BATIKENT KARTALSPOR                   14      13     1        0       86       6      80    40

2-YENİ YOLSPOR                                    14      12      1        1      82      21    61         37

3-GÖLBAŞI MOĞANSPOR                     14        8      2        4     42       19     23      26

4- BAĞLICA GENÇLİKSPOR                   14        8      1        5     59       35     24      25

5-GENÇ ANKARASPOR                          14        5      1        8     25       54    -29      16

6-ORTA DOĞUSPOR                                14        3      1       10   35        67  -32        10

7-TÜRKÖZÜSPOR                                     14        2       3        9     32      61   -29        9

8–SİTE ZAFERSPOR                               14        0      0        14     2     100   -98      0

 

Yoruma Kapalı.