ŞAMPİYONLARIN ÖYKÜSÜ “YAŞAMKENT İLKERSPOR”

2019 SEZONU U 14 LİGİ 7.GRUP ŞAMPİYONU

146

Yaşamkent İlkerspor, ihmalin ve geri kalmışlığın girdabında kıvranan Ankara amatör futbol kulüplerinin  erdemli mücadelesine yeni pencere açtı. Henüz 4 yıl bile olmadan, bilimsel, disiplinli çalışmaları ile her geçen gün adından bahsettiren Yeşil-Mavi-Beyazlı kulüp, 2018-2019 sezonundaki başarıları ile göz kamaştırmaya devam ediyor. Recep Salih İlker gibi çağdaş bir eğitimcinin önderliğinde adeta tüm kategorilerde kuplar müzelerine taşınıyor.

U 17,  U 15 den sonra bu sezonun üçüncü Şampiyonluk Öyküsü U 14’de yazıldı. Teknik direktör Tuncay Mocan ve yardımcı antrenör Mustafa Mert Yücetürk’ün öğrencileri 7.Grup’ta adeta fırtına gibi estiler. Çok farklı sonuçlara imza atıp, 12 galibiyet, 1 mağlubiyet alıp 33 puanla rakiplerini geride bırakıp şampiyon oldular. Rakip kalelere 90 gol bırakılırken, kendi kalesinde sadece 8 gol gördüler. Ankara Birlikspor 17-0’lık skorla geçilip , sezonun tüm gruplarının en farklı sonucuna imza attılar.

FIRTINA DİNMEDİ

Yaşamkent İlkerspor fırtınası,Türkiye Şampiyonası’nda Ankara’yı temsil edecek takımların belirleneceği play-off maçlarında da dinmedi. Oynanan 6 maçta; 5 galibiyet, 1 beraberlik ile tamamlandı. 28 gol atıp, 2 gol yenilirken 16 puanla şampiyonaya katılma vizesi alındı. Yaşamkent İlkerspor, Ankara amatör futbolunda sadece başarılı sonuçları ile değil, her şeyi ile örnek oluyor.

 

Kulüp Adı  : Yaşamkent İlker Spor

Kuruluş Tarihi : 2015

Kurucu Başkan : Recep Salih İlker

Renkleri : Yeşil -Mavi- Beyaz

Yönetim Kurulu  : Recep Salih İlker (Başkan), Tuncay Mocan (Genel Koordinator), Deniz İlker (Başkan Yardımcısı), Sadettin İlker (Üye), Jale Şahin (Üye)

Kategori : U14

Takımın Teknik Sorumlusu : Tuncay Mocan

Yardımcı Antrenör :  Mustafa Mert Yücetürk

Başkan Görüşü :Recep Salih İlker

“Bundan 4 yıl önce 2015 yılında kurduğumuz kulübümüzün asıl hedefi topluma faydalı değerlere sahip çıkan iyi bireyler yetiştirmektir. Kuruluş tarihinden itibaren gençlikle ilgili neler yapabileceğini sorgulayan, daha nasıl iyi bir eğitim vermeyi arzulayan felsefemizle Ankara’nın ve belki de Türkiye’nin en çok branşa ve kategoriye sahip kulüplerinden birisiyiz. Toplam 18 branşla Türk sporuna değerli hocalarımız eşliğiyle spora ve çocuklarımıza hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Katıldığımız bir çok kategori de başarılı dereceler elde edip spor kamuoyunun takdirini kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Özellikle İtalya’da ki turnuvada şampiyon olup İstiklal Marşımızı dinletmenin, bayrağımızı göndere çektirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşattık. İsveç de ise şampiyon olamadık fakat aynı duyguları 82 ülkeye dinletmenin ve izletmenin gururunu ve mutluluğunu bir kez daha yaşadık. Futbol da 3. yılda olmamıza rağmen 3 sezondur Ankara’nın en iyi takımı olup, Türkiye Şampiyonası’na gittik. Bu sezon U12 de şampiyon, U17 de nağmalup şampiyon, U15 de  nağmağlup rekor kırarak (15 maç 117 gol ve gol yememe) şampiyon olduk. U-14 de şampiyon olduk. U-19 da şampiyon olduk. 8 takımın 6’sında şampiyonluk yaşarken hedefimiz 8 de 8 şampiyonluk elde etmek. Spor da eğitimin önemini bilerek çocuklarımıza hem sportif hem sosyal gelişimlerinin üst seviyeye çıkartmaya çalışıp ülkemize hayırlı evlatlar armağan etmek istiyoruz”.

Teknik Adam Görüşü  : Tuncay Mocan

“Önce insan,  sonra sporcu en son futbolcu esasına uygun sporcularımıza futbolun doğruları hakkında eğitim vermeye devam ediyoruz. Başkanımız Recep Salih İlker in sağladığı rahat çalışma ortamımızda verim ve başarımız her gün artmaktadır.”

Yardımcı AntrenörMert Mustafa Yücetürk

“Başarı sadece bir adım uzaklıktadır. Adımın büyüklüğünü sen belirlersin. Planlarımızı sezon başında yapıp, “devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım” diyerek yolumuza çıktık ve sporcularımız neredeyse hergün özverili istekli çalışarak bu başarıda önemli rol  oynadılar  Mağlubiyete uğrayınca ümitsizliğe kapılma, “her başarısızlıkta bir zafer arzusu yatar” diyerek onlara hatalarından ders çıkarmayı gösterdik ve  burda da onlara örnek olduk başarıya giden yoldaki pürüzleri bu sayede en aza indirgedik ve U-15 liginde aynı sporcularımızla Ankara şampiyonu olup,  Türkiye Şampiyonası’na gidecek ekiple kendi yaş gruplarında da U-14 ( 2005 ) liginde şampiyonluk yaşadık.

Kaptanların Görüşü  : Cemal Kaan Baymaz-Şükrü Ulaş Yıldırım

“Sezon başından beri  şampiyonluğa inanmıştık hocalarımız bize ilk önce iyi insan, iyi sporcu ve takım olmayı öğrettiler. Bizler de takım arkadaşlarımızla beraber kenetlendık Büyük bir aile olduk başkanımız hocalarımız ailelerimiz bizlere inandı , bizlerde onlara ve kendimize inandık bu başarımızda emeği olan herkese teşekkür ediyoruz”

93 GOLE İMZA ATTILAR

Bu büyük başarıda fileler 93 kez havalanırken, kendi kalesinde sadece 3 gol görüdü. Ulaş Yıldırım 24 golle takımın en skorer oyuncusu oldu.Diğer gollerde de şu oyuncuların imzası var: Abdullah Yıldızer (20), C.Kaan Baymaz (12), Hancan Orak (8), Arda Tınaz (8), Ömer B.Aygün (6),Mustafa Yücesoy (5), Emirhan Özcan (3), K.Bora Çetin (2),Kaan Enhoş (2), Y.Aral Kutlay (1), Y.Arhan

ŞAMPİYONLUK İÇİN TEK DÖKENLER: 

Burak Kılavuz, Emirhan Buran, Atakan Yılma, Ataberk Üçler, Eren Beyaztaş,Hancan Orka, Ömer Berkay Aygün, Mustafa Tarman, Y.Aral Kutlay, Abdullah Yıldızer, Ulaş Şükrü Yıldırım, H.Taner Langbroek, Arda Tınaz, C.Kaan Baymaz, Mustafa Yücesoy, Emirhan Özcan, Kaan Enhoş, Y.Arda Ata, Cem Celik, N.Efe Duman, Yağız Kumaş, Ahmet Nas, Mete Erdem

MAÇ SONUÇLARI:

İLK YARI:

Yaşamkent İlkerspor-Çubuk Gençlikspor:5-0

Ostimspor-Yaşamkent İlkerspor:0-7

Yaşamkent İlkerspor-Gazi Eğitimspor:9-0

Tarımspor-Yaşamkent İlkerspor:0-16

Yaşamkent İlkerspor-Alkula Gençlikspor:3-0

Ankara Birlikspor-Yaşamkent İlkerspor:2-5

2.YARI

Çubuk Gençlikspor-Yaşamkenet İlkerspor:3-1 Yaşamkent İlkerspor-Ostimspor:8-0

Gazi Eğitimspor-Yaşamkent İlkerspor:2-6

Yaşamkenr İlkerspor-Tarımspor:13-0

Alkulaspor-Yaşamkenet İlkerspor:0-3

Yaşamkent İlkerspor-Ankara Birlikspor:17-0

PLAY-OFF SONUÇLARI:

Yaşamkent İlkerspor-Karşıyaka Güvenspor:7-0

Elmdağ Bld. Hasanoğlanspor-Y.Kent İlkerspor:0-4 Yaşamkent İlkerspor-1923 Çankayaspor:5-0 Yenidoğanspor-Yaşamkent İlkerspor:1-8

Yaşamkent İlkerspor-Kanaryaspor:4-1

Anadolubeyispor-Yaşamkenet İlkerspor:0-0

                          2018-2019 SEZONU U 14  7.GRUP PUAN DURUMU

TAKIMLAR:                                              O       G       B       M       A       Y       AV       P

1-YAŞAMKENET İLKERSPOR             12     11       0         1      93       8       85       33 

2-ÇUBUK GENÇLİKSPOR                    12     10       1         1      47      11        36        31

3-ALKULA GENÇLİKSPOR                  12       7        0         5      40      16     24      21

4- GAZİ EĞİTİMSPOR                          12      5         2         5     40      32       8         17

5-OSTİMSPOR                                       12       4        0         8      19     44    -25       12

6-ANKARA BİRLİKSPOR                      12       2        1         9     19     50     -31         7

7-TARIMSPOR                                        12       1        0        11      8    105    -97         3

 

 

Yoruma Kapalı.