SANKİ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TOPLULUĞU

105

İkinci yarının 3.hafta maçı olan Trabzonspor maçı hazırlıkları başlarken, Beştepe’de peş peşe transfer bombaları patlıyordu. Sanki 5 kıtadan valizini kapan Başkent Ankara’ya  koşuyordu. Yaşananlar karşısında herkes şaşkındı. Bu futbolcularla, kim ne zaman konuşmuştu.Ne zaman anlaşılmıştı. Haydi, Hırvatistan’dan Ante Kulısic geçmişte komşumuzdu. Arjantin’den Hector Canteros, Oscar Scarione, Rusya’dan Zahur Sadeev, Jamaika’dan Dever Orgill, Yeni Zellanda’dan Tyler Boyd , Yunanistan’dan Stelios Kitsiou, Fransa’dan Hadi Sacko ,Polanya’dan Michal Pozdan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Wilfred Moke, Başkent Ankara’da Asırlık Çınar için ter dökeceklerdi. Bunun yanında Aydın Karabulut, Cebrail Karayel’de ara transfer takıma katılan Türk oyunculardı. Herles şakındı. Her kültürden, her medeniyetten futbolcularımız  vardı. Sanki Ankaragücü Birleşmiş Milletler Topluğu gibi bir takım olmuştu.
KAPLAN SORGULANIYOR
Belli bir kesim, böyle bir takımı Mustafa Kaplan’ın nasıl antrene edeceğini sorguluyordu. Futbolun dili tek de olsa bile bir çok kişi, “Bunca futbolcuya kaç tercüman lazım “diye kafa yoruyordu. Hatta bu konu da “Musa Cimilli o işi halleder “diye espriler bile yapılıyordu. En çok Mustafa Kaplan tartışılıyordu. Hatta, ” Kaplan gider ise takımın başında kimi görmek istersiniz “diye anketler yapılıyordu. Takım Trabzon deplasmanına bu kaygılarla uğurlandı.Mustafa Kaplan, Karadeniz temsilcisi karşısına yeni transferden Stilos Kitsiou, Tyler Boyd, Dever Orgill’e forma verdi. Sonradan Wilfred Moke’yi oyuna aldı. Sarı-Laciverliler, bu zorlu deplasmandan 1-0 yenik ayrılmasına rağmen hiç te fena bir futbol oynamamıştı. Özellikli yeni isimler ilk maçta iyi kumaşları olduğunu göstermişti. Tabi bunlar yeterli değildi. Ankaragücü, hala küme düşecek takımların en başında gösteriliyordu.
HANGİ MUSTAFA KAZANACAK ?
Eryaman Stadı’nda oynanan 2.maçta rakip Kasımpaşa idi. Baklaım iki Mustafa’nın mücadelesini Mustafa Kaplan mı , Mustafa Denizli mi kazanacaktı . Kaplan maça 10 yeni transferden 7’sine ilk 11’de forma vererek başladı.Buna Tiago Pinto ve Brice Dje Djedje ‘de katarsanız 10 yabancı ile tarihinin en fazla yabancı futbolcusu ile sahadaydı Asırlık Çınar. Kalede genç Altay Bayındır tek Türk futbolcusu olarak formayı kapmıştı. Dever Orgil’in 33.dakikada attığı gol ve muhteşem taklası. Adeta stat yıkıyordu.Ardından yeni transferlerden Hadi Sacko farkı 2’e çıkarıyordu. Noktayı İlhan Parlak koyup, maç 3-0 Ankaragücü’nün galibiyeti ile sonuçlanırken, kazanan da bizim Mustafa oluyordu. Bu sonuç ve ortaya konulan futbol ümitlendirse de , takımın geleceğini tam net değildi. Akhisar deplasmanından  1 puanla dönülmesi. Erzurum maçını heyecanla beklemeye  almıştı.DEVAM EDECEK

Yoruma Kapalı.