“ZAMANA İHTİYAÇ VAR”

 “ZAMANA İHTİYAÇ VAR”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Hatayspor maçı sonrası  yaptığı açıklamada, oynan oyundan memnun olmazken, sonucun sevindirici olduğu söyledi. Sözeri, sezonun ilk maçlarının zorlu olduğunun altını çizerek, “Klasik olacak ama sezonun ilk maçları hep zordur. Çünkü ritmi yakalamak için bir 4-5 haftaya ihtiyaç vardır. O yüzden zor oldu bugün. Şahsımı ve ekibimi, futbolcu grubumuzu destekleyen, pozitif sinerji veren bu camianın büyüklerine sezonun ilk galibiyeti hayırlı olsun demek istiyorum. Bakıldığı zaman bugün futbolumuz tatmin edici değildi sebebini konuşmamın başında söyledim. Ritmimizi Osmanlıspor maçından sonraki milli maç arasından sonra bulacağımızı ve çok daha iyi bir Gençlerbirliği, çok daha agresif ve iştahlı bir takım göreceksiniz. Bugün biraz tecrübemizle kazandık diyebiliriz.  Bizim oyuncularımız kaliteli oyuncular. Ki bugün Ahmet İlhan’ın ortasında Nobre’nin kafa vuruşu direkten dönmese skor 2-0 olacaktı ve belki de bu konuşmayı yapmamıza gerek kalmayacaktı. İleride bu pozisyonları da değerlendireceğimizi düşünüyorum. Çünkü bu oyuncular daha önce bunları yaptılar. Sağ bek mevkisinde transfer arayışımız sürüyor. Ahmet Oğuz’da bir sakatlık olması veya ceza alması gibi bir durum için önlemimizi almaya çalışıyoruz ama takımın içinden genç Berat’ı oraya monte ettim hafta içi antrenmanda ve gayet başarılıydı. Eğer maddi külfet olmayacak bir oyuncu bulabilirsek bir takviye yapabiliriz.

 

 

Rakibimiz de bu ligde bu sene ilk defa maça çıkıyor ve onlar da çok heyecanlılardı ve ellerinden geleni yaptılar. Onları da kutluyorum, başarılar diliyorum”dedi.

ZEMİN ELVERİŞLİ DEĞİL

Yenikent Osmanlı Stadı’nın  zeminden şikayet eden Erkan Sözeri, “ O gün Fatih hocanın  (Terim) söylediğini ben de söyleyeceğim. Bizim gibi pas yapan takımlar için bu saha tabii ki kötü, elverişli değil. Kendi tesislerimizde halı gibi zeminde antrenman yaparken geliyoruz buraya istediklerimizi zaman zaman yapamıyoruz. Ama bu bir mazeret olmamalı ve buna göre de oynamak zorundayız. Özellikle 1. bölgeden çıkışlarda pas trafiğine daha dikkat etmemiz gerekiyor. Bizim bir hedefimiz var ve bu hedefe layık bir oyun ve layık bir mücadele yapmamız lazım, bunu da yapacağız. 4-5 haftaya ihtiyacımız var, ondan sonra bu takım ritmini yakaladığı zaman bayağı bir mesafe kat edeceğiz. Bazı oyuncularımızın performansını daha da arttıracağız. Çünkü Selçuk, Sessegnon, Nobre gibi antrenman eksiği bulunan futbolcularımız var. Onların da performansını yukarıya çektiğimiz zaman her şey daha iyi olacak. Öbür arkadaşları onların açığını zaten bugün güzel bir şekilde kapattılar. Bugün için neresinden bakarsanız bakın hem zeminden dolayı hem de ritmimizi henüz bulamamış olmamızdan dolayı sadece 3 puanın mutluluk verici olduğunu söyleyebilirim.

 

 

Yorum Yap