AMPUTE FUTBOL SPORCU SAYISINI ARTTIRMAK İÇİN NELER YAPILMALI

 AMPUTE FUTBOL SPORCU SAYISINI ARTTIRMAK İÇİN NELER YAPILMALI

Daha önceki yazılarımda bahsettim ampute futbolda sporcu sayısını nasıl arttırmalıyız başlangıçta engelli olmayan veya normal kulüp yöneticileri şöyle düşünebilir ya sporcuya ulaşmaya ne gerek var dünya kadar gencimiz spor kulüplerine yaz okullarına geliyor zaten diye.

Ama engelli sporunda durum böyle değil engelli bireyler toplumumuzda dışlanmıs evlerine kapanmış kendilerine güveni olmayan bireylerdir.  Engelliı bireylerin aileleride bu problemi derinden yaşamakta ve çocukları için endişelenmekte ve bunları ikna etmek biz antrenör yöneticilere düşmektedir  işte bu daha sorunlar yumağının sadece bir parçası aileyi ve çocuğu ikna ettikten sonra iş antrenöre düşmekte yok olan güveni tesis edip kendi gibi olanlar ile gerekli egzersiler ve antrenmanlarla güvenini kazanıp gerekli çalışmalar yapılarak uzun süreçlerden sonra bireye sporcu kimliği kazandırılıyor.

Ama sorunlar sadece bunlarmı tabi ki değil türk sporunun kalasik tesis sorunu servis sorunu ve maddi sorunlar had safhada.

Peki Türkiye çapında engellilere nasıl ulaşılacak ve bu bireylere hangi yolla veya yollarla ulşılacak gelecek yazımda sizlere anlatacağım.

Yorum Yap