“BİR İKİ OYUNCU DAHA ALMAK İSTİYORUZ”

 “BİR İKİ OYUNCU DAHA ALMAK İSTİYORUZ”

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, Beştepe Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Transferleri ve takımın genel durumunu değerlendiren Kartal, takıma 1-2 takviye daha yapmak istediklerini belirtti ve  sezon sonunda ligi en iyi yerde bitirerek kendilerine güvenenleri mahcup etmemek istediklerini söyledi.

 

 

Sarı-lacivertlilerin ilk iki haftada göstermiş olduğu performanstan memnun olduğunu belirten İsmail Kartal, sözlerine şöyle devam etti: “İlk hafta Galatasaray’a karşı çok iyi mücadele ettiğimiz ve belki de puan almamız gereken maçı kaybettik. Ardından Alanyaspor deplasmanında daha iyi oynadık, ilk maça göre daha iyi bir duruş sergiledik, fizik olarak da sahada daha iyiydik ve sonuçta oyuncular verdiğim görevleri gayet iyi yerine getirdiler, taktik disipline bağlı bir şekilde çok açılmadan kompakt bir şekilde rakibin karşısında iyi durduk ve maçı kazanmasını bildik. İki haftalık periyotta şu anda 3 puanımız var bu hafta tekrar evimizde Trabzonspor’a karşı mücadele edeceğiz. Alanya maçından sonra kimseye bayram izin veremedik. Sonuçta dini bayramımız olsa dahi biz, sorumluluklarımızı bilen insanlar olarak ekibim ve futbolcularımla camiaya verdiğimiz söz doğrultusunda cumartesi günü Trabzonspor maçının erken olduğunu düşünerek buraya geldik ve idman yaptık. Yeni gelen arkadaşlar da o gün akşam antrenmandaydı. Ve hiç durmadan şu ana kadar da çalışıyoruz. Trabzonspor karşısında her zaman olduğu gibi iyi mücadele eden, kazanmak isteyen, kazanamıyorsa da en kötü 1 puan alarak sahadan ayrılmak isteyen bir Ankaragücü göstermek istiyoruz.”

 

“Bir iki oyuncu daha transfer etmek istiyoruz”

 

Transferde son durumu değerlendiren İsmail Kartal, 1-2 noktada eksikleri olduğunu, imkanlar doğrultusunda bu transferleri gerçekleştirmeye çalıştıklarını belirtti. Ülkede kur dalgalanmalarından dolayı transferlerin güçlükle yapıldığının altını çizen Kartal, transferlerin beklediği gibi çıkıp çıkmaması konusunda gelen soruya şöyle cevap verdi: “ Transfer şöyle bir şeydir: 10 tane oyuncu alırsınız, bunun 6-7’si iyi oyuncuysa siz başarılı olmuşsunuz demektir. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Sonuçta ayrı dilden, ayrı dinden, ayrı kültürden gelen insanlarla birlikte çalışacaksınız. Bu oyuncuların birbirlerine alışmaları ve lige adapte olmaları zamanla alakalı bir durum. Sonuçta insan yönetiyoruz. Dünyada en zor iş insan yönetmektir. Futbolda bir insanı karakter ve oyun felsefesi olarak tanıyabilmek için minimum 6 aya ihtiyacınız vardır. İnşallah biz de transfer ettiğimiz oyuncularımızdan en kısa süre içerisinde maksimum seviyede yararlanırız, Ankaragücü’ne faydalı olurlar diye düşünüyorum. Şu anda bir değerlendirme yapmak gerekirse gelenlerin arasında hazır olanlar da olmayanlar da var. Bunun için izin vermedik ve hazır olmayan arkadaşlarımızın en kısa sürede takıma adapte olabilmesini sağlamayı düşündük. Bunun dışında onlara ekstra bireysel antrenmanlar vererek takımın seviyesine çıkarmaya çalışıyoruz. Bir taraftan da taktik antrenmanlarla oyun felsefemizi onlara aktarmaya çalışıyoruz.

 

Bu hafta açıklanan transferlerle takımdaki yabancı sayısının çoğaldığı yorumu üzerine değerlendirmede bulunan Kartal, Türkiye’de yerli oyuncu bulma sıkıntısı yaşandığını belirterek, “Bir iki tane iyi yerli santrafor almak istedik rakamlar çok yüksekti alamadık. Hiç almazsan da olmuyor. Şartlar bizi bu duruma itiyor. Bazı kulüplerde öyle bir durum var ki 14 yabancının haricinde 4-5 tane de fazlalıkları var ellerinde onları göndermeye çalışıyorlar. Bizim çok şükür ki öyle bir durumumuz yok, öyle bir duruma da düşmeyeceğiz inşallah.” diye konuştu.

 

Yorum Yap