ÇANKAYA’NIN ŞAMPİYONLUK AMBARGOSU

 ÇANKAYA’NIN  ŞAMPİYONLUK AMBARGOSU

 

.Başkent ekibi ligin son maçında Anadolu Görme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı’nı 7-1 mağlup etmiştir.Bu karşılaşmanın başlama vuruşunu Cumhuriyet Halk Partisi Spor Üst Kurulu Başkanı Yıldırım Kaya, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miajima ile Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazif Kaya yaptı.Her iki takımda karşılaşmaya , Türkçe ve Japonca “Türk-Japon dostluğu daim olsun ” yazılı pankartla çıktılar. Oynadığı 14 maçtan 13’ünü kazanan Çankaya Belediyesi sadece 1 maçtan beraberlikle ayrılmıştır. Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü’nün şampiyonluk kupasını Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan’ın elinden aldı. Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima karşılaşma sonrasında Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü’nü üst üste 6. kez şampiyon olması nedeniyle tebrik etti.
TÜRK-JAPON DOSTLUĞU
Miyajima, Türkiye Sesi Görenler Futbol Deplasmanlı Süper 1. Ligi’ne katılan tüm takımları ve futbolcularını kutlayarak, “Hepsi inanılmaz bir mücadele sergiliyorlar. Maçı büyük heyecanla izledim” diye konuştu. Karşılaşma sonunda basın mensuplarına teşekkür plaketi takdım edildi.
Çankaya Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yusuf Sayyıdan, teknik ekip ve futbolcularını teker teker kutladı. Sayyıdan, “Bugün bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu başarıda bize destelerini hiç esirgemeyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen katkısı çok büyük kendisine çok teşekkür ediyorum “dedi. Teknik direktör Hasan Yıldırım’da kendilerine verilen desteği boşa çıkarmadıkları için mutlu olduklarını söyldi.
BAŞARILI EKİP
Kaleciler Ali Aktaş, , Aykut Akyön , Doruk Erkmen , Ali Yiğit, futbolcular Emrah Öcal , İbrahim Üzüm , Volkan Demir, Kahraman Gurbetoğlu, Celal Çoban ,Mehmet Dinçer , Semih Deniz’de bir sezonu daha şampiyon tamamladıkları için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Yorum Yap