GÜLEN GÖZLERİN ZAFERİ Yenimahalle’nin gülen gözleri yeni bir zafere daha imza attı. Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı, adını 1.Lig’e yazdırd

311

Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Futbol Takımı, 1.Lig’e yükseldi. Başkent ekibi, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Kayseri’de düzenlenen “B1 Futbol Hiç Görmeyenler 2. Lig, 2. Devre Şampiyonası” büyük bir başarıya imza attı.Sekiz takımın yarıştığı şampiyonada Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü 9 galibiyet, 4 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 31 puan alarak Türkiye 2. olup, önümüzdeki sezon 1.Lig’de oynama hakkını kazandı. 1’inci Lige yükseldi.
REKOR KIRDILAR
Aynı zamanda şampiyonada 28 gol atan Yenimahalle, 5 gol yiyerek de en az gol yiyen takım oldu.
28 golün 23’ünü atarak gol kralı olan kulüp sporcusu Halil İbrahim Önel ise performansı ile alkış topladı.
BAŞKAN YAŞAR’A TEŞEKKÜR
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın destekleriyle çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Birgül Bek, “Başkanımız Fethi Yaşar’ın destekleriyle çalışmalarımız yılın her günü devam ediyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Sporcularımız da bu desteğin hakkını vererek dereceler alıyor. Çok mutluyuz. 2019 yılında “Turkcell Sesi Görenler B1 Futbol“ Deplasmanlı Lig’de yarışacak olan kulübümüz, hiç şüphe yok orada da başarıyla adından söz ettirecektir. Belediyemizi ulusal ve uluslararası arenada gururla temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yoruma Kapalı.