EMPATİ KARŞILAŞMASI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Yenimahalle Belediye Görme Engelliler Futbol Takımı ile Yenimahalle Belediyesi U 19 takımı bir empati maçı yaptı. Karşılaşmanın başlama vuruşunu Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar yaptı.

211


Yenimahalle Belediyesi’nin görme engelliler futbol takımı ile U-19 takımı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, engellilerin yaşadıkları zorluklara dikkati çekmek amacıyla empati maçı yaptı.
Batıkent İnönü Semt Sahası’nda düzenlenen karşılaşmayı; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Kıvanç Hürdoğan, Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Erol Erdim, Türkiye Körler Vakfı Başkan Yardımcısı Erol Aydın, Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Birgül Bek, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri birlikte izledi.
“HERKES YAŞAMIN BİR PARÇASI ”
Gözüne taktığı bantla müsabakanın ilk vuruşunu yaparak oyuna start veren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Engelli, engelsiz herkes yaşamın bir parçası. Kimin ne zaman engelli olacağını yüce Allah’tan başka kimse bilemez. Onun için bizim toplum olarak görevimiz engelli, engelsiz ayrıştırmadan kentlerde yaşamı kolaylaştırmaktır. Engelli, engelsiz tüm bireylerin yaşamaktan mutlu olduğu kentleri oluşturmaktır. 10 yıl önce göreve geldiğimde sanki ilçemizde hiç engelli vatandaşımız yaşamıyormuş gibi engellilerle ilgili tek bir yatırım veya proje devralmadım. İlk işimiz engelliler birimini kurmak, başına da engelli bir kardeşimizi koymak oldu. İlçemizde ne kadar engelli vatandaşımız var, engel grupları, yaşları, meslekleri, ekonomik durumları nedir tespit ettirdik. O gün bugündür de onların yaşamını kolaylaştıracak her projeye destek olduk, her yatırımımızı onları da düşünerek hayata geçirdik” dedi.

“HİÇ KİMSE ENGELİ OLMAK İSTEMEZ ”
Başkan Yaşar’a plaketle teşekkür eden Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Erol Erdim de “Hiçbir çocuk dünyaya engelli olarak gelmek istemez. Şu yaştan itibaren de hiçbirimiz engelli olmak istemeyiz. Ama maalesef engelli çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız var. Bize düşen onların sosyalleşmesini sağlamak, onların bizim gibi bir fert olduğunu tüm topluma öğretmektir” dedi. TRT Spor Muhabiri Cem Çınar’a da günün anısıan bir plaket takdim edildi. Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Kulübü Başkanı Birgül Bek de, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür etti. Bek, “Daha büyük başarılara imza atıp, alanımızda bir çok gençe ilham vermeyi hedefliyoruz. Bizim alanımızda bizlere verilecek destekler, geleceğimiz adıan çok önemli. Duyarlıkların gider artması bizleri sevindiriyor “dedi.

“Empati karşılaşması” adı verilen ve görme engellilerin yaşadığı zor şartlara dikkati çekmek için gerçekleştirilen maç, karşılıklı atılan gollerle berabere bitti.

Yoruma Kapalı.