DEVRE ARASI

 DEVRE ARASI

Kadınlar 3. Ligi’nde ilk yarı geçtiğimiz hafta oynanan maçlarla sonaerdi. Ankara takımlarının mücadele ettiği ve oldukça çekişmeli geçen 4. Grup’ta İlk devreyi Kastamonugücü lider, Ankara Metropol ise 2. sırada bitirdi. Son hafta maçlarında Akal Gençlik’in ligden çekilmesiyle hükmen 3-0 galip olan Metropol haftayı maç yapmadan kapattı ve puanını 10 yaparak 2. sıradaki yerini korudu. Kastamonu ekibi ise deplasmanda Karabük Gençlik Spor’la karşılaştı. Başa baş geçen ve karşılıklı gollerin atıldığı maçta kazanan çıkmadı ve maç 3-3 ‘lük skorla berabere bitti. Bu sonuçla Kastamonu puanını 11 yaparak ilk devreyi lider tamamladı. Karabük ise puanını 7 yaparak averaj farkıyla puan cetvelinde 3. sıraya yükseldi. Gruptaki diğer maçta ise diğer Başkent ekibi Gölbaşı Belediyespor, Ereğli Genç Yıldız Spor’a konuk oldu. Çekişmeli geçen maçta kazanan ev sahibi takım oldu. Ereğli temsilcisi Gölbaşı’nı 3-2 yendi. Bu sonuçla Ereğli 7 puanla 5. sırayı alırken Gölbaşı ise yine 7 puanla ve averaj farkıyla 4. sırayı aldı. 4. Grupta ilk devre devre bu sonuçlarla tamamlandı.

Çekişmeli geçen ve her hafta sürprizlerin yaşandığı, her takımın sonuna kadar mücadele ettiği ve play-off oynamak istediğini gösterdiği grupta takımlar oldukça iddialı. 5 takım da güçlü ve maçlar her takım için zor geçiyor. Diğer gruplarda hemen hemen hangi takımların play-off oynayacağı belli iken bu grupta her an her şey değişebilir.

 

Ligin ikinci devresi 6 Ocak’ta başlayacak. Yine önemli maçların oynanacağı ilk haftada alınan sonuçlar sıralamayı değiştirebilir. Lider Kastamonugücü, Ankara’da İkinci sırada bulunan Metropol ile karşılacak. Bu maç her iki takım içinde çok önemli. İlk maçı Kastamonu 4-3 kazanmıştı. Gölbaşı ise deplasmanda Karabük’le oynayacak. İlk maç 1-0 Gölbaşı üstünlüğüyle bitmişti. Ereğli ise haftayı maç yapmayarak geçirecek. Grupta ilk hafta maçları oldukça heyecanlı geçecek.

Yorum Yap