ŞAMPİYONLUK ÖYKÜSÜ (3) BAŞKENTGÜCÜ SPOR KULÜBÜ

309

20018-2019 SEZONU U 17 3.GRUP ŞAMPİYONU

Başkentgücüspor Kulübü’nün U 17 Takımı’nın 2018-2019 Sezonu 3.Grup’ta elde ettiği , “Şampiyonluk Öyküsü ” uzun yıllar geçse de unutulmayacak. Fikret Uslu gibi bir eğitimcinin bundan 10 yıl önce ateşlediği meşale her anlamda meyvelerini vermeğe başladı. Siyah-Beyaz -Kırmızılar, sportif başarı kadar centilmence mücadeleri ile de göz kamaştırıyorlar. Teknik Sorumlu Fuat Mert, Yardımcı Antrenörler Yusuf Çetinbıcak ve Kadir Burak Karata öyle büyük bir başarıya imza attılar ki o’nları ellerimiz kızarıncaya kadar alkışlıyoruz. Oynadıkları 14 maçın 13’ünden sahadan galip ayrlırken, bir tek sezonun ilk maçıanda Kavaklıderespor ile 0-0 berabere kalıp, 2 puan kaybı yaşadılar. Rakip kalelere 65 gol bırakılırken, kalesinde sadece 2 gol görüp 40 puanla şampiyonluk zaferini taçlandırdılar. Atılan golerin  21 ‘inde Furkan Araç’ın imzası bulunmakta. Sportif rakamlar kadar, Başkentgücü’nün futbolcu ve teknik ekibinin gösterdiği centilmenlik de gözkamaştırıcıydı. Ne grup maçlarında ne de play-off maçlarında bir tek kırmızı kart gören oyuncusu olmadı.

YENİDOĞAN ATTI

Başkentgücüspor, 2018-2019 Sezonu’na Kavaklıderespor’la 0-0 berabere kalarak, “merhaba” dedi. İkinci maçında Keçiören Yıldızspor’u 10-0  mağlup ederek, sezonun en farklı glibiyetine imza atıldı. Farklı galibiyet serileri Polatlı Gençlik Gücü’nü 6-0, Bahçelievler Gençlikspor’u 7-0  ve Keçiören Sportif 9-0 mağlup edilerek devam etti. Ligin 6.haftası 4-0 Demirlilibahçe galibiteti ile geçilirken, 480 dakika kalesini gole kapatan başarılı bir takım vardı. İlk yarı Yenidoğanspor’u 3-1  mağlup ederek kapanırken, bu maçta sezonun ilk golünü kalesinde gördü. İkinci yarının ilk 6 maçı  3 puanla tamamlandı. İlk yarıda olduğu gibi bu 6 haftalık süreçte hiç bir takım Başkentgücü takımına gol atmayı başarmadı. Sezonun son maçaında Yenidoğanspor ilk yarıda olduğu gibi 3-1 mağlup edilirken, 14 maçta yenilen 2 golde de Yenidoğanspor’un imzası vardı.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İLE TAÇLANDI

Başkentgücüspor, yaşanan grup şampiyonluğun ardından oynanan play-off maçlarında da fırtına gibi esti. Ankara Gazispor, Ankara İdman Yurduspor, Yaşamkent İlkerspor, Tarımspor mağlup edilip, 12 puanla grup lideri olup, Ankara’yı Türkiye Şampiyonası’nda temsil etme hakkını elde etti.

BAŞKAN GÖRÜŞÜ:Fikret Uslu

Fikret Uslu, “Başarımızda kulübümüzün taşıdığı vizyon en önemli etken.Vizyonumuz,  futbolun doğrularıyla birlikte vatana millete ve Türk sporuna ahlaklı ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek.Bu vizyonumuzla  2008 yılında çıktığımız yolda kulübümüz antrenörlerinin eğitimci kimlikte olmalarının payı büyüktür. Ankara’nın çeşitli bölgelerinde spor okullarımız tarafından yapılan taramalar ve çalışmalar, yapılanan altyapı takımlarımızın başarıya ulaşmalarında etkin rol oynamaktadır.Kulübüz altyapısı ve spor okullarımızda geçmişte ve bugün halen görev yapmakta olan tüm değerli antrenörlerimize teşekkür ederim.”

TEKNİK SORUMLU GÖRÜŞÜ:Fuat Mert

Fuat Mert,”Başarımızda her şeyden önce sporcularımızla karşılıklı sevgi ve saygının büyük payı var.Sporcularımızı spor ahlakı içersinde futbolun doğrularını öğreterek eğitmeye çalışıyoruz.Kulübümüzde var olan aile ortamı,  spor okullarımızda yaş kategorilerine uygun verilen bilişsel ve psikomotor eğitimler, Başkanımız Fikret Uslu  ve kulübümüzde çalışan diğer antrenör arkadaşlarımızla uyum içinde çalışmamız işimizi daha da kolaylaştırıyor. İşimizi kolaylaştıran bir başka etken ise sorumlu antrenörlerimizin ve benim aslen eğitimci olmamızdır. Psikolojik ve fizyolojik konulardaki hakimiyetimiz işimizi doğru yapmamızda bize büyük fayda sağlıyor.Bizlerin öncelikli hedefi vatana millete hayırlı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek. Elimizden geldiğince hayat ve futbol tecrübelerimizle sporcularımıza rol model olarak ,sporcularımızın gerek sosyal yaşantılarına gerekse futbol yaşantılarına doğru bir şekilde destek olmaya çalışıyoruz. Başta bu imkanları bizlere sağlayan Başkanımız Fikret Uslu’ya  , Yardımcım Yusuf Çetinbıçak hocama ve emeği geçen bütün hocalarıma teşekkür ediyorum “,

KAPTAN GÖRÜŞÜ:Fatih BAL

Takım kaptanı Fatih Bal, “Sezon başından beri bizi destekleyen hocalarımıza ve velilerimize layık bir şekilde takım arkadaşlarımızla beraber bu formanın hakkını verebilmek için çok çalışıyoruz.Allahıma şükürler olsun emeğimizin karşılığını güzel futbol ve güzel sonuçlarla grup birincisi olarak aldık. bu başarılı sonuçlar  play-off’a da yansıdı. Ankara’yı Türkiye Şampiyonası’nda temsil edeceğiz.  Allahın izniyle geçen seneki başarımızın üstüne çıkarız.Ben takım kaptanı olarak buna inanıyor ve güveniyorum.Allahın izniyle emeklerimizin karşılığını almak istiyoruz.Bize bu güzel aile ortamını sağlayan Başta Kulüp Başkanımız Fikret Uslu  olmak üzere tüm hocalarımıza teşeklür ederim.”

KULÜP BİLGİLERİ:

Kulübünün Adı:Başkentgücü Spor Kulübü

Kulübün Kuruluş Tarihi: 2008

Kulübün Renkleri: Siyah-Beyaz-Kırmızı

Kulübün Kurucu Başkanı:Fikret Uslu

Yönetim Kurulu :Fikret Uslu (Başkan), Hakan Sevimli (Genel Sekreter),   M.Emin Aydemir  (Başkan Yardımcısı) B. Metehan Uslu (Sayman ) Yılmaz Kılıç (Üye ) ,  Mustafa Kuzey (Üye)

Teknik Sorumlu: Fuat Mert

Yardımcı Antrenör: Yusuf Çetinbıcak

Yardımcı Antrenör: Kadir Burak Karata

65 GOLUN DAĞILIMI

Furkan Araç (21 ),Eminhan Öztürk (14), Yasin Özkan (10), Mahmut Akay (10), Kemal Pulat (7), Fatih Bal (6), Mehmet Emin Sipahi (4), Yusuf Hamlak (3), Eren Çelik (2), Enes Faruk Ürün (2), Barış Mert Cengiz (2), Yusuf Yılmaz (1), Aykut Yeşilyaprak (1)

 

TER DÖKEN KADRO :

Aytuğ Bora Demirgüneş,Sadullah Yılmaz ,Oğuzhan Erçiftçi, Batuhan Evin , Fatih Bal,Eren Çelik,Yusuf Yılmaz , Barış Mert Cengiz, Mustafa Emin Gönen ,Furkan Kocaman, Berkay Kalaycı, Enes Faruk Ürün , Mehmet Emin Sipahi,Kemal Pulat,Seyman Kale,Aykut Yeşilyaprak, Mehmet Akay,Furkan Araç, Yasin Özkan, Eminhan Öztürk, Yusuf Hamlacı

MAÇ SONUÇLARI:

İLK YARI:

Başkentgücüspor-Kavaklıderespor:0-0

Keçiören Yıldız-Başkentgücüspor:0-10

Başkentgücüspor-Polatlı Gençlik Gücü:6-0

Bahçelievler Gençlik-Başkentgücüspor:0-7

Başkentgücüspor-Keçiören Sportifspor:9-0

Demirlibahçespor-Başkentgücüspor:0-4

Başkentgücüspor-Yenidoğanspor:3-1

İKİNCİ YARI:

Kavaklıderespor-Başkentgücüspor:0-2

Başkentgücüspor-Keçiören Yıldız:8-0

Polatlı Gençlik Gücü-Başkentgücüspor:0-6

Başkentgücüspor-Bahçelievler Gençlik:1-0

Keçiören Sportifspor-Başkentgücüspor:0-4

Başkentgücüspor-Demirlibahçespor:2-0

Yenidoğanspor-Başkentgücüspor:1-3

PLAY-OFF SONUÇLARI:

Başkentgücüspor-Ankara Gazispor:2-1

Ankara İdman Yurdu-Başkentgücüspor:1-5

Başkentgücüspor-Yaşamkent İlklerspor:2-0

Tarımspor-Başkentgücüspor:2-3

PLAY-OFF MAÇ SONUÇLARI

Başkentgücü-Ankara GAZİSPOR:2-1

Ankara İdman Yurdu-Başkentgücü:1-5

Başkentgücü-Yaşamkent İlklerspor:2-0

Tarımspor-Başkentgücü:2-3

YARIN: YAŞAMKENT İLKLERSPOR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yoruma Kapalı.